Strážce majáku

Strážce majáku https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152866/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-stra-htU-152866.jpg 4 614 107

Patrik Hedström se po těžké nemoci vrací do zaměstnání. Zároveň má on i jeho manželka Erika plné ruce práce s předčasně narozenými dvojčaty. Hned po návratu na policejní stanici ho zcela pohltí nové vyšetřování vraždy. Obětí je ekonom Mats Sverin, rodák z Fjällbacky, který žil dlouhá léta v Göteborgu a teprve před nedávnem se po tragické události do rodného kraje opět přistěhoval. Mats měl pověst přátelského a oblíbeného chlapíka, o svém soukromí se však s nikým příliš nebavil. Vychází najevo, že těsně před smrtí navštívil svou dávnou lásku Annie na ostrově Graskär, o němž v kraji odjakživa kolovaly velmi zlověstné příběhy. Říká se, že ostrov obývají duchové mrtvých, a ti by živým rádi předali své poselství…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Fyrvaktaren , 2009

minirock
20.05.2016 4 z 5

Opět se setkáváme se starými dobrými známými Patrickem, Erikou, její sestrou Annou a policisty z městečka Tanumshede v čele s Bertilem Mellbergem. Řeší vraždu samotářského ekonoma z místní radnice která je zdánlivě naprosto bezdůvodná. Ovšem každý má svou 13. komnatu, i mrtvý Mats Sverin. Vyšetřování policisty zavádí i na "ostrov duchů" Gräskär, kam se zrovna přistěhovala Matsova bývalá studentská láska s malým synem a je pravděpodobně posledním, kdo ho viděl živého ..... . Další povedená severská detektivka, tentokrát ale o kapánek slabší, alespoň se mi zdálo. Když ona má ale Camilla tu pověstnou laťku nastavenou hodně vysoko.

sachista
24.04.2016 4 z 5

Strážce majáku nijak zvláště nevybočuje z nastaveného standardu Camilly Läckberg, opět to třičtvrti knihy vypadá, že jsou policisté beznadějně ztracení, což extrémně zvyšuje napětí, když se čtenář dozvídá, že není žádné stéblo, kterého by se mohli chytit. Myslím, že to Camilla už trochu přehnala s těmi všemi dětmi, měl jsem asi čtyřletou přestávku mezi Mořskou pannou a Strážcem majáku a zpočátku jsem se ztrácel mezi všemi dětmi, které u hlavních postav vystupují. Na druhou stranu řešením každodenních rodinných starostí odlehčila poměrně smutnou a depresivní vyšetřovací linku. Rozuzlení slušné, ale neposadil jsem se z toho na zadek, Strážce majáku nebude v sérii s Erikou a Patrikem zrovna vyčnívat...

Peti
22.04.2016

7. díl v pořadí a opět skvěle propracované. Po přečtení předešlého dílu jsem se bála, že Patrik Anna a Erika dopadnou mnohem hůř. A Ostrov duchů, nahlídnutí do života týrané ženy a ještě víc, to vše mě nutilo přečíst knihu jedním dechem.

Acquenta
25.02.2016 5 z 5

Opět nezklamala ! Její knihy jsou prostě best !

Bramhr
27.09.2015 3 z 5

Prvni trosku slabsi kousek teto autorky. Diky mnoho postav jsem se nemohla zacist a pozdeji jsem se ztracela. Ale urcite se budu tesit na dalsi dily.

macer1991
23.09.2015 4 z 5

Prvá polovica knihy sa trochu vliekla , ale koniec vygradoval. Pre mňa to bol viac psychologicky roman ako detektivka .... a velmi smutný. A velmi blízko realite ...... o to viac strašný.

KLHannah
12.06.2015 4 z 5

Tento duchařský díl je dalším klenotem v řadě příběhů spisovatelky Eriky a jejího manžela Patrika... I když mi některá vlákna přišla trošku nedořešená a možná si zasloužila víc pozornosti, ale závěr byl překvapivý - ostatně jako vždy

mats379
09.06.2015

Četla jsem všechny detektivky od C. L. s Patrikem Hedstromem, ale tahle mě opravdu přišla přes čáru. Strašně temné, ponuré, depresivní, vše dopadne špatně...no Patrika ani Eriku nám nezabijí, ale jinak se nic pozitivního nestane ...a ten konec je fakt naprosto příšerný.

RadkaKabát
26.05.2015 5 z 5

Napsaná skvěle, ale dá se vyřešit už na začátku

Kopretina_aku
11.04.2015 5 z 5

U tohoto příběhu je už od prvních stran jasné, kdo je pachatelem vraždy a co skrývá za tajemství. Je tedy zajímavé pozorovat práci policistů, kteří se pomalu a přetěžko snaží pachatele dopadnout a odhalují další kostlivce ve skříni nejen u Matse Sverina. Líbil se mi příběh původních obyvatel Graskäru, který byl spíše jen okrajový a pozorný čtenář také ihned pochopí, co skrývá Emelin manžel a jaký asi bude její osud. Trochu mi vadilo, že autorka používá opět stejné téma, které již bylo v jiných knihách: domácí násilí páchané na ženách a dětech a opět sourozenecká dvojice, která je po tragickém dětství na sebe citově upoutaná.

Meluzínka
24.02.2015 5 z 5

Moje 2.kniha od této spisovatelky a musím hodnotit za plný počet. Sice opět tam byly postavy které mě připadali zbytečné v tomto příběhu ale pěkný příběh všechna čest.

LG73
23.10.2014 3 z 5

Příemné oddechové čtení. Zápletka na mě ovšem působil trošku překombinovaně a ubrala na kvalitě samotného příběhu.

Toňula
11.08.2014 4 z 5

Další povedená detektivka z pera oblíbené autorky, opět skvěle kombinuje pátrání s osobními životy a smýšlením hlavních postav.

ivousekk
28.07.2014 4 z 5

Läckbergová opět nezklamala. Další povedená detektivka doplněná druhou linií příběhu, která příjemně doplní tu hlavní ze současnosti.

wooloong
16.07.2014 5 z 5

Dobrá temná detektivka s neočekávanou pointou.

Phenomenon
31.05.2014 5 z 5

Severská krimi prostě umí, nezklamala a velmi doporučuji

Acionna
06.02.2014 5 z 5

Nezklamala, moc se mi líbila.

Hanin
11.10.2013 5 z 5

Mám ráda Camiliiny detektivky.

Evik30
29.08.2013 4 z 5

Námět knihy byl dobrý, ale připadalo mo to trošičku překombinované, ale jinak O.K. Lackbergovou mám ráda a moje nejoblíbenější knížka od ní je stále Kazatel. Zatím jsem teda od ní přečetla jen Kazatele, Ledovou princeznu a Strážce majáku, ale už se chystám na přečtení dalších dvou knih. Už je mám doma půjčené z knihovny, ale zatím jsem se k nim nedostala.

šipek
25.08.2013 5 z 5

opět vynikající kniha od této autorky , krásně se čte.