Strážce majáku

Strážce majáku https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152866/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-stra-htU-152866.jpg 4 614 107

Patrik Hedström se po těžké nemoci vrací do zaměstnání. Zároveň má on i jeho manželka Erika plné ruce práce s předčasně narozenými dvojčaty. Hned po návratu na policejní stanici ho zcela pohltí nové vyšetřování vraždy. Obětí je ekonom Mats Sverin, rodák z Fjällbacky, který žil dlouhá léta v Göteborgu a teprve před nedávnem se po tragické události do rodného kraje opět přistěhoval. Mats měl pověst přátelského a oblíbeného chlapíka, o svém soukromí se však s nikým příliš nebavil. Vychází najevo, že těsně před smrtí navštívil svou dávnou lásku Annie na ostrově Graskär, o němž v kraji odjakživa kolovaly velmi zlověstné příběhy. Říká se, že ostrov obývají duchové mrtvých, a ti by živým rádi předali své poselství…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Fyrvaktaren , 2009

harena
05.07.2018 4 z 5

Další dobrá detektivka od Camilly, opět jeden příběh ze současnosti o Patrikovi a Erice a druhý je z roku 1870 smutný, ponurý o životě dvou mužů a jedné ženy na tajuplném ostrově. Kniha je opět čtivá, zajímavá s troškou duchařiny zase trochu jiná, než předešlé díly.

anko57
02.06.2018 5 z 5

Opět super.

ilčidlo
09.04.2018 5 z 5

Četla jsem většinu knížek z této série a všechny byly napínavé , nemohla jsem se od nich odpoutat. Také se mi moc líbí spestření soukromého života Patrika, Eriky a jejich rodiny

kasavubu
27.03.2018 4 z 5

Další skvělá knížka ze série. Vše do sebe opět krásně zapadlo, třebaže tentokrát dějová linie z minulosti nebyla až tak propojena s tou hlavní ze současnosti. Předchozí díl série (Mořská panna) pro mě byl o něco napínavější, proto tentokrát ubírám jednu hvězdu. Uvidíme, s čím autorka přijde v dalším pokračování, už teď se moc těším. A jak padlo v komentáři Lisy123, trochu mě zamrzelo, že se nedořešilo, jak to dopadlo s vůdcem motorkářského gangu Stefanem, přála jsem tomu mizerovi, aby zaplatil a alespoň ho zavřeli pěkně do chládku :-(

Lisa123
03.02.2018 5 z 5

Opět super kniha od této autorky, přečetla jsem ji téměř najednou. Sice jsem od začátku tušila, kdo bude vrahem, ale když jsem zjistila proč, dost mě to překvapilo. Akorát by mě zajímalo, jak to dopadlo se Stefanem, Vildou a Kevinem. Už se těším na další knihy této autorky. Knihu určitě doporučuji :)

Alča I.
20.11.2017 4 z 5

Jako vždy kniha nezklamala.

Blafoun
12.11.2017 5 z 5

Prvních 6 knih autorky jsem četl postupně hned za sebou. Pak jsem si musel dát pauzu viz moje hodnocení Mořské panny. :-) Přestávka pomohla, na rozjezd jsem si dal oddychovku Vražda s vůní mandlí a nyní Strážcem majáku pokračuji v Camillině díle. Kniha byla super, je poznat že styl se moc nemění a indicie jsou záměrně pozdržovány aby čtenář neobjevil vraha moc brzo (zrovna v této knize to moc nepomohlo) :-), ale jinak je příběh velmi dobře poskládaný a provázaný. Dokonce mi přišlo, že už se zde nevypilo tolik kávy jako v předchozích knihách a soukromý život Patrika a Eriky byl jen spestření a neměl tolik prostoru... příjemné. Těším se na Andělíčkářku... :-)

SimonaP
26.10.2017 3 z 5

Odhadnutelné rozuzlení hned na začátku. Ale i tak se kniha hezky četla.

dalia1769
28.08.2017 4 z 5

Dobrá a napínavá kniha se starými známými postavami. Přiznám se ale, že už mi trochu vadí stále stejný model příběhu, který se ve všech knihách cyklu v podstatě opakuje. Možná je chyba číst celý cyklus po sobě a bylo by lepší mezi jednotlivé díly vložit jinou četbu...

ArwenAragorn
28.06.2017 5 z 5

Autorka si udržuje svoji standardní kvalitu. Tentokrát mě ale závěr hodně dostal!

Dragoneria
13.06.2017 5 z 5

Četla jsem zatím všechny předchozí díly serie,ale tenhle mě dostal do kolen. Poprvé mě chytla více současná dějová linka. Myslím že ho budu rozdýchávat ještě dlouho možná proto že sama mám malé dítě.

kudrdlinka
29.03.2017 5 z 5

Tak jsem přečetla další díl ze série a zase to byla moc pěkná detektivka, ke konci jsem se nemohla odtrhnout. Hodně ponurý a napínavý byl i příběh z minulosti.
Ráda čtu díly ze série postupně, abych mohla sledovat i život Eriky, Patrika a dalších postav, takže se brzy pustím do Andělíčkářky.

MarieH
12.01.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, námět neobvyklý , vraha jsem netušila. Dávám 4 hvězdičky !

Mulenek
08.01.2017 4 z 5

Bylo to napínavé, ne že ne, ale mám pocit, jakoby autorka měla něco proti dětem. V každém díle je nejmíň jedno mrtvé :( O tom se mi čte dost těžko.

Iva B.
16.10.2016 5 z 5

Opět výborné!!

Mr.Pajek
07.09.2016 4 z 5

Jako zase dobrý, ale musím si dát chvilku pauzu, mám nějak Přeerikováno, Přepatrikováno a přešnekováno :)

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Opět suprové čtení.....série na kterou člověk jen tak hned nezapomene....moc se mi kniha líbila :-)

Space.Junkienka
02.08.2016 4 z 5

Zajímavý příběh. Je sice fakt, že všechny děti, tchýně, rodinné a milostné vztahy jsou momentálně hodně detailně popsány, ale přesto to neubírá na zajímavosti. Za mě výborná detektivka - prostě od Camilly Läckberg vysoce nastavený standard.

Ivetaa
27.06.2016 5 z 5

Skvělá detektivka - doporučuji.

Smiragl
15.06.2016 2 z 5

poslední knížka ze série, která mi scházela přečíst. No jsem ráda, že to mám za sebou, moc mě nezaujala, ale bohužel nejsem schopná posoudit, zda to bylo spíše nezajímavým příběhem, nebo spíš tím, že toho prostě bylo už moc a potřebuju na chvilku změnit styl...