Pankhart

Pankhart https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143605/bmid_pankhart-tO8-143605.jpg 4 632 124

Ďalší napínavý príbeh od autorky, o ktorej všetci hovoria ako o novej Agáte Christie. Prečo si matka Eriky Falckovej odložila starú nacistickú medailu? Aby to Erika zistila, vyhľadá penzionovaného učiteľa dejepisu, no starec sa správa čudne a vyhýba sa odpovedi. O dva dni nato ho zavraždia. Erika začne čítať matkine denníky a dozvie sa, že počas druhej svetovej vojny sa jej matka pohybovala v rovnakej spoločnosti ako zavraždený. Kto je schopný zabíjať, aby pravda nevyšla najavo? Aké tajomstvá ukrýva Erikina rodina?... celý text

Vydáno: , Slovart (SK)

Tyskungen , 2007

Tučňák492
12.02.2024 5 z 5

Tak jsem dočetla pátý díl a musím říct nádhera, krásně se to četlo, místama až smutné a musím říct, že i slza mi ukápla. Paní Camillo jen tak dál a posílám palce nahoru a těším se na šestý díl.

jitka3027
31.01.2024 5 z 5

Audiokniha.
Příběhy Eriky a její rodiny mě opravdu baví. Tento výlet za tajemstvím Elsy mě zasáhl zatím nejvíc. Konečně se dozvíme, proč byl její vztah k dcerami tak chladný. Rozuzlení není moc překvapivé, ale i tak napínavé až do konce. Přednes Dany Černé mě baví, jen mě stále tahá za uši výslovnost Eričina příjmení.

ArwenAragorn
30.01.2024 5 z 5

81%

Moc hezká detektivka. Napínavá, s výbornou zápletkou a skvělým rozuzlením.
Všechno se začíná odvíjet od toho, jak se Erika snaží zjistit co nejvíc o životě její matky Elsy, která zahynula před několika lety při automobilové nehodě. Ale jsou tady lidé, kteří by raději nechali minulost spát..
Jako obvykle jsou tady dvě linky, ta ze současnosti a druhá ze druhé světové války, ta se mi líbila víc. Jsou velice těsně propojeny.
V lince z minulosti se postupně dočítáme o kamarádech mladé Elsy i její první lásce, zároveň o tom, co si vytrpěl Axel. A když Erika odhalí tajemství své matky, konečně pochopí, proč se matka k ní a Anně chovala tak chladně.
V lince ze současnosti policie v Tanumshede vyšetřuje nakonec dvě vraždy a vlastně ještě jednu, ale nechci spoilerovat.
Současně se dozvídáme něco nového o Erice a Anně. A je tady ještě Mellberg, který má hned několik nových lásek. Při čtení o něm jsem se často musela smát, na konci to zase bylo dojemné.
Doporučím, ale je třeba číst díly po sobě.

Maanna
15.12.2023 4 z 5

V tomto díle oceňuji dobře vystavěnou a vygradovanou zápletku a jako již tradičně skutečnost, že se vyšetřovací tým obejde bez autistických géniů nebo alkoholiků a narkomanů. Na druhou stranu mi přijde uvolněná pracovní morálka na policejní stanici už trochu přehnaná (práci vlastně nikdo neorganizuje a nekoordinuje, šéf venčí psíka a ostatní dělají, co je momentálně napadne, nechat originály vyšetřovacích materiálů v soukromém obýváku není problém) a ta osobní rovina vyšetřovatelů je plná obecných klišé. Opět v podstatě jedinou zajímavou postavou mezi vyšetřovateli je Gösta. Jsou to takové příběhy z Chvilky pro tebe spojené s kvalitní detektivní zápletkou, která to naštěstí vyvažuje.

Čand@
06.12.2023 5 z 5

Takto to vyzerá, keď to Camilla rozbehne naplno. Skočíte do deja ako do rieky a jej prúd vás nesie a nepustí. Vždy keď v románe vystupuje veľa postáv, rozmýšľam, či si spisovateľ pri písaní vytvára strom ich vzájomných vzťahov a ich vlastností napr. na nástenke. Alebo ich pavučinu dokáže udržať v hlave? Tu je postáv až-až, no nestrácate sa v nich. Autorka to celé pekne ukočíruje až do konca. A to všetko na rozhraní ženského, detektívneho a historického románu. Celkom sa teším na ďalší diel série.

petraj30
17.11.2023 5 z 5

Byl to moc krásný a dojemný příběh. Měla jsem trochu obavy kvůli tématu, ale byly to jen střípky z minulosti.
Možný spoiler
Erika se rozhodla vypátrat něco o své matce. Už od prvního dílu jsem byla překvapená, jak "vřelé" má vztahy se svou sestrou, když jejich matka jim takovou náklonnost nikdy nedopřála. V tomto díle se dozvíme, jak Elsy vyrůstala a co všechno musela protrpět.
Vraha jsem čirou náhodou poznala hned, ale díky postupům vyšetřování si nikdy nejsem ničím jistá.
Těším se na další díl, protože konec otevíral vrátka novým osobám a novým vztahům. Mimořádně povedená série.

Lejdus
24.10.2023 5 z 5

Nemohu se teto autorky nabazit. Jsem na jejich pribezich uplne zavisla, knihy nyni hltam jednu za druhou. V minulosti jsem precetla nejake dve z nedavne doby, takze uvazuji o tom, ze je prectu znovu v ramci posloupnosti v serii. Dokonce mne to donutilo si koupit knihu z knihobootu a el.knihu, abych si zajistila vsechny knihy v serii :)

Pribehy jsou opravdu velmi dobre propracovane. Mnohy mne motiv nebo hlavni zapletka napadne v polovine knihy, nicmene autorka vse pekne zamotana, ze to neni uplne presne, jak jsem si myslela.

V teto knize uz se Erika mirne zapojuje do vysetrovani, takze je to zajimave i z jejiho pohledu a jak funguji mezi sebou s Patrikem.

kolacky
23.09.2023 4 z 5

Podvod tak ohavný, že se nedá ani věřit. Možná je lepší, že se Elsy nedožila vysvětlení. Erice a jejímu bratrovi přeju hodně štěstí.

KK22
30.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Další skvělý díl této série. Tentokrát mě moc bavilo, že vyšetřování vraždy úzce souviselo s osobním životem Eriky, respektive její matky.
Těším se na další díl.

monte
15.01.2023 5 z 5

Zajímavá zápletka. Moc pěkné čtení

mysce
26.08.2022 5 z 5

Hlavní hrdinkou knihy je manželka detektiva Patricka Hedströma, Erika. Pozůstalost její matky Elsy, její deníky a nacistický železný kříž, se stávají nejdůležitějšími body v zapeklitém případu vražd.
Děj se prolíná s šedesát let starou minulostí, kdy v Evropě zuřila druhá světová válka. Příběh je silný i lidsky, jde o skutečně dokonale napsaný román s hlubokým psychologickým podtextem.
Pro zdárné objasnění příběhu je potřeba zpytovat svědomí kdysi nerozlučných přátel, mezi něž patřila také Eričina matka.
Vraždy mají úzkou vazbu s obsahem matčiných záznamů. Nad vším visí tajemné stíny minulosti, kdy došlo k tragickým událostem, které poznamenaly všechny zúčastněné.
Autorka dává čtenáři možnost poznat své postavy, pochopit myšlení i chování obyvatel Fjällbacky, což umocňuje úžasné vystižení atmosféry. Ke svým postavám přistupuje s laskavým humorem a jemnou ironií. V rámci policejního pátrání se zabývá i soukromými životními situacemi ostatních vyšetřovatelů. V policejní kuchyňce se při poradách vypijí litry kafe a sní hooodně skořicových šneků.
Jen mi bylo líto, že se rozluštění příběhu nedožila Elsy…

Pall11
20.08.2022 2 z 5

Hodně postav,hodně témat a dějových linií. To jsou věci kvůli,které autorku přestávám číst. Kolikrát totiž vlastně nevím co čtu. Jestli to je román psychologický,sociologický,historický,ženský či jaký. Když se zrovna řeší zločin je to fajn čtení,ale jinak je v knihách autorky na můj vkus všeho nějak moc.

Jančislava
09.07.2022 4 z 5

Konečně se dostávám i k prvním dílům. Je to sice trochu matoucí, ale dá se to. Tento díl byl pěkný, měl zajímavou zápletku, ač motiv byl už trochu vyšeptalý a už asi zbytečný. Popisy soukromých situací a chování dětí v popisu mi přišlo trochu moc nadnesene a zbytečně to rušilo hlavní děj. Celkově jsem spokojená.

princesse
07.05.2022 5 z 5

Moc jsem si tento díl užila. Skvělé se kniha četla a provázání různých postav se opravdu povedlo. Rozhodně hodlám tuto sérii dočíst komplet celou. Doporučuji.

mataj
24.04.2022 5 z 5

Zajímavý případ, který tentokrát musí vyřešit Patrikův kolega Martin a nová posila u policie Paula, protože Patrik zůstává na rodičovské dovolené. Ale stejně se tak úplně nedokáže držet (spolu s Erikou) mimo vyšetřování. A navíc, celý případ souvisí s Eričinou mámou Elsy, jejíž minulost a tajemství, sahající do druhé světové války, musí odhalit. Příjemné čtení.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Druhá světová válka a současnost, zajímavý příběh, který se pěkně četl. Doporučuji.

milkara
31.10.2021 5 z 5

Hodně o historii Švédska a Norska za druhé světové války, zároveń vysvětlen chladný postoj Eričiny a Anniny matky k dcerám. Smutné, ale pro ně částečně osvobozující. Líbila se mi moc.

munka
31.08.2021 5 z 5

Zaujímavá zápletka v dvoch dejových líniách. Súčasnosť a druhá svetová vojna. Napínavé čítanie až do konca.

adulik23
24.08.2021 4 z 5

Fajn čítanie, príbeh zaujímavý, akurát, nezdá sa vám, že je tam tých detí a tehotných už až príliš?

baji42
02.08.2021 4 z 5

Další kniha z této série, v níž si Patrik s Erikou vyměnili role, což se dalo čekat. Tohle téma mi osobně trochu vadí.