Mořská panna

Mořská panna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137096/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-mors-eLc-137096.jpg 4 645 135

Jednoho listopadového rána vstal Magnus Kjellner jako obvykle v půl sedmé, osprchoval se, oblékl, rozloučil se se ženou a dětmi a poté jako by se po něm slehla zem. Patrik Hedström a jeho kolegové navzdory veškerému pátrání ani po třech měsících nevědí, kam se Magnus poděl a zda je naživu, nebo mrtvý. Když obyvatel Fjällbacky objeví při procházce se psem tělo zamrzlé v ledu, je jasné, že Magnus nezmizel dobrovolně. Případ se nadále komplikuje, vychází totiž najevo, že přítel zavražděného, spisovatel Christian Thydell, dostává už rok výhrůžné anonymní dopisy. Christian by nejraději všechno odbyl mávnutím ruky, ale Patrikova manželka a Christianova přítelkyně Erika Falcková vycítí, že odesílatel myslí své výhrůžky vážně a není radno si s ním zahrávat. Policisté záhy zjistí, že dopisy a vražda spolu souvisejí, a aby dokázali případ vyřešit, musí se vydat hluboko do minulosti...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Sjöjungfrun , 2008

perpe2a
12.03.2021 4 z 5

Skvělé.

Roman07
27.02.2021 2 z 5

Štvrtý a piati diel tejto série som nečítal. Keď som ale začal čítať túto knihu, zistil som, že štýl knihy sa nezmenil.
1. Opäť rodinné problémy, opäť opisy tehotenstva, postavy sa potia. A stále dookola. Ženu ako Erika by som nikdy nechcel. A celé tie opisy domácnosti hlavných postáv len naťahujú dej, pretože kriminálna zápletka je jednoduchá.
2. Vždy, keď sa vyšetrovatelia niečo dozvedia, tak sa to čitateľ dozvie veľmi neskôr, ako spôsob udržať napätie to nefunguje.
Ale k príbehu. Neuveriteľný príbeh. Je škoda že autori si myslia, že čím prekvapivejší, tým bude kniha úspešnejšia. Tak sa vezme téma schizofrénie a tam už sú neobmedzené možnosti na prekvapivý záver. Všetky prekvapenia si tým autorka nejak zdôvodní.
A ten záver knihy ako z telenovely. Je jasné, ako bude pokračovať siedma séria. Predčasný pôrod, Patrik doma, a určite opis, aké to má Erika ťažké. Myslím si, že autorka má traumu s tehotenstva a rodičovstva.

Leona333
16.01.2021 5 z 5

Mnoho postav, mnoho brutálnosti, která hraničí až s obscénností.. V knize mnoho i ze soukromí všech..., aby z toho vznikla dobrá krimi, která si rozhodně mnoho hvězdiček na závěr zaslouží.

Peta0405
22.11.2020 5 z 5

Tak rozhodně to byla zatím jedna z těch nejlepších od této spisovatelky. Vraha jsem teda uhádla hodně brzo, ale hlavně proto, že jsem nedávno četla knihu, kde bylo rozuzlení vpodstatě skoro stejné. Takže závěr pro mě sice nebyl překvapivý, ale děj byl i tentokrát hodně zajímavý...

Princezna_V
12.11.2020 5 z 5

Zatím nejlepší z celé série.

Shardlake
21.10.2020 5 z 5

Příběh byl od začátku až do konce opět čtivý a knihu jsem si užila.

Janule809
18.10.2020 5 z 5

Super..jako všechny

likaf
02.10.2020

jak už jsem psala - lepší a lepší. Každým dalším dílem je kniha napínavější. Šestý díl končí tragédií, ale věřím, že vše se v dalším dílu k lepšímu obrátí. Jdu na něj!

lencin
29.09.2020 4 z 5

Šestý díl série o Erice a Patrikovi. Hezká detektivka.
(2015)

Didi15
13.09.2020 5 z 5

Tak to byla veliká paráda, a ten konec... Ja tuhle sérii fakt miluju. Uz se nemůžu dočkat az zacnu cist dalsi dil.

anája
13.09.2020 3 z 5

Mnoho postav, bylo těžké se v tom orientovat.Misty hodně napínavé, ale nijak mě to neuchvátilo.

Janík61
28.07.2020 4 z 5

Opět mě autor nezklamal, doporučuji.

čef
24.05.2020 5 z 5

Nejdřív je potřeba se orientovat kdo je kdo v pěti rodinách a zároveň se prokousat obrázky z jejich rodinného života jako např. utíráním zadečků, těhotenstvím, neshodami drobnými i velkými. To už tak patří ke koloritu autorčiných románů obecně. Ale pak je to docela fešný příběh, tajemný a překvapivý s hnusnými detaily různých vražd, znásilnění a jiných neštěstí. Konečná scéna v knize nás možná neuspokojí, ale určitě i navnadí na další díly.

Višnička
18.05.2020 5 z 5

Další skvělý díl, miluju tuto sérii. A ten konec ....

blackoutzuzi
11.05.2020 4 z 5

Mořská panna je mou prvotinou od této autorky. A musím říct, že mě velmi mile překvapila. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v bohatém množství postav, kdo ke komu patří a kdo s kým co má.. Ale poté jsem knihu četla nonstop. Nejradši bych ani nešla spát, jen abych zjistila, co se to tam sakra děje a co naše hlavní postavy spojuje. Říkám vám, připravte se na hodně šokující a znepokojující odhalení!

čika
19.04.2020 3 z 5

Mne sa zdá, že téma materstva - rodičovstva už z tej knihy lezie spodom vrchom. Nič proti, ale už ma to mierne irituje. Zápletka fajn, mierne prešpekulovaná, kniha ako vždy veľmi čtivá.

lenuskav
22.03.2020 5 z 5

co kniha, to originál :)

martina.culik
12.02.2020 4 z 5

Kniha o tom, že minulost si vás najde, i když o ní s nikým nemluvíte a skoro jste na ni zapomněli.

danielavachova
26.10.2019 4 z 5

Ze začátku jsem měla docela zmatek v postavách a v jejich množství,děj dobrý,sice občas zdlouhavý,opět otevřený konec.

Mysicka_Lb
22.10.2019 5 z 5

Všechny knihy od Läckberg jsou skvělé. Tahle má navíc ještě ten bonus, že je skutečně zajímavá a rozluštění originální.