Mořská panna

Mořská panna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137096/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-mors-eLc-137096.jpg 4 645 135

Jednoho listopadového rána vstal Magnus Kjellner jako obvykle v půl sedmé, osprchoval se, oblékl, rozloučil se se ženou a dětmi a poté jako by se po něm slehla zem. Patrik Hedström a jeho kolegové navzdory veškerému pátrání ani po třech měsících nevědí, kam se Magnus poděl a zda je naživu, nebo mrtvý. Když obyvatel Fjällbacky objeví při procházce se psem tělo zamrzlé v ledu, je jasné, že Magnus nezmizel dobrovolně. Případ se nadále komplikuje, vychází totiž najevo, že přítel zavražděného, spisovatel Christian Thydell, dostává už rok výhrůžné anonymní dopisy. Christian by nejraději všechno odbyl mávnutím ruky, ale Patrikova manželka a Christianova přítelkyně Erika Falcková vycítí, že odesílatel myslí své výhrůžky vážně a není radno si s ním zahrávat. Policisté záhy zjistí, že dopisy a vražda spolu souvisejí, a aby dokázali případ vyřešit, musí se vydat hluboko do minulosti...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Sjöjungfrun , 2008

TeaPeter
24.10.2018 4 z 5

Vysvětlení zápletky mi přišlo dost překombinované a málo pravděpodobné. Nicméně jako nápad to nebylo špatné, jen to trochu jinak uchopit. Jako celek knihu hodnotím pozitivně.

LisaEla
16.09.2018 3 z 5

Před vložením svého komentáře jsem si přečetla ten, co vložila myshmother den přede mnou a v podstatě vyjádřila naprosto přesně to, co si o knížce myslím já. Během celé knihy navíc tu a tam slyšíme o něčem naprosto "hrůzném", co se stalo, ale jsou to pouze indicie, ze kterých nelze nic usuzovat a vrah a veškeré souvislosti jsou odhaleny až na několika posledních stránkách. Celý příběh a hlavně jeho závěr působí velmi nevěrohodně a nereálně.

myshmother
15.09.2018 3 z 5

Tento díl je opravdu hodně přitažený za vlasy a hodně překombinovaný. Konec plný katastrof tomu také nepřidal - k větší tragičnosti chyběla už jen epidemie spalniček ve Fjällbacce. :-) Čtu celou sérii postupně, celkem mě baví, ale toto byla slabota. Navíc už mi trochu začíná lézt na nervy, že ve Švédsku mají jako jediný "zákusek" skořicové šneky a všechny děti bez rozdílu věku sledují jeden dětský pořad. ;-)

whiolet
20.08.2018 3 z 5

Průměrná knížka,která je místy až snadno předvídatelná. Už od začátku se mi hodně pletla jména lidí, řekla bych,že v knize je zbytečně moc postav. Jinak čtení to bylo nenáročné a rychlé.

Klarinecka
06.08.2018 3 z 5

Už jsem několik knih od autorky přečetla. A tahle mě nějak extra nenadchla. Vleklo se to jak smrad, žádný spád a konec úplně debilní.

yvette3
20.07.2018 5 z 5

Pro mě za 5 hvězdiček, četla jsem na jeden nádech. Moje první setkání s Camillou Lackberg, určitě jsem zvědavá i na další knihy.

Kerberos
05.07.2018 4 z 5

Příběh dobrý,ale nějak moc postav a špatná orientace,konec překvapivý.

harena
18.06.2018 4 z 5

I tento díl série je vydařený, dobře se čte, je napínavý, ale i tady mi trochu vadí, že když některá postava cosi důležitého objeví, tak my se to dozvíme až třeba za dvě kapitoly. Ale určitě jdu i do dalšího dílu.

Toffee
16.06.2018 3 z 5

Opět čtivá detektivka, i když rozuzlení je tentokrát poněkud přitažené za vlasy. Pořád ale celou sérii považuji za vydařenou.

rekon
12.06.2018 4 z 5

Opět moc dobrá kniha, čtu je pěkně postupně, protože se prolínají vztahy Patrika a Eriky. Zápletka a vyústění se mi zdály malinko přitažené za vlasy, jinak si ale autorka udržuje svůj vysoký standard.

Lamanai
06.06.2018 2 z 5

Och. Tak tohle bylo hodně přitažené za vlasy. I na oddechovku. Je mi jasné, že najít nové téma není snadné. A tak se vyhrabou severská traumata, přilije se galon Freuda, vše se rozvaří do kaše s příměsí (ne)uměle budovaného napětí. Na talíř se pak kydá víceméně náhodně a servíruje se pokud možno za studena. Konzumuje se u miliontého dílu seriálu Ulice. Mimochodem, všimli jste si, jak v krimi knihách hrají různou roli novináři? Ve většině titulů je jich všude plno, přilévají oleje do ohně a tlačí na vyšetřovací tým. Ale když se to nehodí, jako by ani neexistovali.

hats
03.06.2018 4 z 5

Pri iných knihách som tušila, kto a prečo. Pri tejto som bola zmätená...

Mikako
24.04.2018 4 z 5

Knihu řadím k těm lepším od této autorky. Musím jí přiznat, že byla vcelku napínavá a posledních asi 100 stran jsem vyloženě hltala.
Hlavní zápletka mi jen přišla trochu neuvěřitelná.

tinka1974
18.04.2018 5 z 5

Další skvělý díl. Bohužel je čtu na přeskáčku, jak je zrovna mají v knihovně volné. Nicméně, pro mě prolínání minulosti a současnosti v románech velké plus. Mám to tak ráda. Super na této sérii je i to, že se neřeší jen krimi případ, ale současně běží i rodinné trable Patrika a Eriky. Jen mi tentokrát vyústění přišlo trochu přitažené za vlasy

petunkav
03.04.2018 5 z 5

Tuto sérii mám opravdu moc ráda.
Nevím už moc, jak komentovat, abych se neopakovala.
Vždy se mi líbí jak samotná detektivní zápletka, tak vývoj děje mezi hlavními postavami. Tentokrát kniha skončila velmi dramaticky s Erikou i Patrikem. Těším se na pokračování.

Chrti
21.01.2018 5 z 5

Super,určitě přečtu další díly

Nikol117
11.11.2017 4 z 5

Napínavá kniha, někdy místy zdlouhavá - ten zatajuje, ten taky atd... Ale jako oddechovka pro sychravé odpoledne poslouží skvěle.

Lisa123
27.10.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha. Přečetla jsem ji téměř najednou. Děj je napínavý, líbilo se mi, že jsem netušila, kdo může být vrahem a konec mě velmi překvapil. Akorát mě rozčilovalo, jak každý v knize něco zamlčoval, tudíž některé pasáže jsou jen o tom, že podezřelý tvrdí: ,,Už jsem Vám všechno řekl" (i když to většinou nebyla pravda). Téma této detektivky bylo ale zase něco úplně jiného, než co jsem v ostatních detektivkách četla. Za mě určitě doporučuji!!

SilvieSisinka
23.10.2017 5 z 5

Zase super detektivka.Za 1*

Urbana
20.10.2017 5 z 5

Má první detektivka od Camilly Läckberg, určitě né poslední, i když jsem se v začátku knihy ztrácela v postavách, pak kniha nabrala takový spád, že se nedala odložit, dokud jsem nedošla ke konci, který byl určitě překvapivý .... super počteníčko.