Ledová princezna

Ledová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40247/bmid_ledova-princezna-QBL-40247.png 4 1073 228

V přímořském městečku Fjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy je však prokázáno, že šlo o vraždu. Erica proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat zahaleny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Isprinsessan , 2003

terinkha
26.02.2019 3 z 5

Camilla nepíše čistou detektivku, ale spíš román s detektivní zápletkou. Chce vás zasvětit do života policajtů, protože někdy víte akorát to, že je to chlap :-D Jestli netoužíte po více dějových linkách, flashbacích do minulosti a detailních popisech, není tahle série pro vás ;-)
Já jsem spokojená, hezky se to čte, zápletka byla super, zasloužený tři hvězdy!

Dobby888
19.02.2019 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Děj byl napínavý, a pro mě důležitým kritériem byly i sympaticky působící postavy. Jediným negativem pro mě jsou ty dlouhé kapitoly.

kahuda01
11.02.2019 3 z 5

Nějak jsem se do knihy nemohl zakousnout, kapitoly dlouhé jak týden před výplatou, v postavách jsem se taky moc neorientoval. Nakonec už mi bylo jedno, kdo je vrah, jen jsem se těšil, že to bude za mnou...
Dám šanci ještě dalšímu dílu.

dlabikk
01.02.2019 3 z 5

Trochu moc rozplizlé. Příběh není špatný, ale četla jsem lepší.

Princezna_V
17.01.2019 4 z 5

Dobrá zápletka ale omáčka okolo dua spisovatelka/policajt je na mě až moc červená knihovna...

Vveerru
16.01.2019 3 z 5

Moje první kniha od této autorky. Kniha čtivá, jednoduchá, svižný průběh. Sympatičtí hrdinové. Těším se na další díly.

Eeli
31.12.2018 4 z 5

Oddechová detektivka, která není zatížena žádnou velkou brutalitou či neuvěřitelnými akcemi, což jí velmi prospělo. Jedna z těch lepších knih v rámci daného žánru.

nicole1990
25.12.2018 5 z 5

Moje první knížka od autorky a určitě chci přečíst celou její sérii. Hodně dobře se to četlo a fakt to mělo plno zvratů.

martiline
08.12.2018 5 z 5

Skvělá detektivka. Četla se mi úplně lehce, vše navazovalo ... žádné přehnané složitosti ... zkrátka, asi jsem našla další oblíbenou autorku detektivek :-) ...

YuuMitsuko
02.12.2018 2 z 5

Knihu jsem měla velmi dlouho ve svém to-read listu a když už nastal ten prosinec dostala jsem na ni neskutečnou chuť. Odložila jsem všechny ostatní rozečtené knihy a vrhla se na ni. Z počátku mě velice překvapovalo jak rychle mi knížka utíkala, zkrátka jak dobře se mi četla. Ne že by to bylo mistrovské dílo, ale na oddech a zažití nějakého toho kriminálního napětí, proč ne.
Čím víc se blížil závěr, tím víc ve mně ovšem vzrůstala nespokojenost. Kromě toho že od druhé poloviny už autorka více méně ukázala všechny karty a nebylo těžké uhodnout, co se dělo jak v minulosti tak v přítomnosti, mě vyvádělo z míry několik dalších věcí.
V prvé řadě ta neuvěřitelná podobnost s Muži, kteří nenávidí ženy (a dost možná jinými severskými kriminálkami, protože je obvykle nečtu). Jako by si autorka řekla, že chce napodobit atmosféru a spletitost tohoto díla a vrhla se na to po svém. Jenže stalo se to velmi předvídatelným a navíc nemám ráda, když vidím podobnosti s jinými díly. Kde je nějaká originalita?
V druhé řadě to bylo řešení. Způsob řešení že 280 stránek je všechno na mrtvém bodě, není žádný náznak kdo je vrah, a pak se vše vyřeší během pěti stránek a ještě dost zvláštní logikou, není můj šálek kávy. Co je horší, nepřesvědčilo mě to. Nevím jestli se něco neztratilo v překladu, ale i když znám všechny uvedené důvody, prostě nevěřím že by se reálně něco takového stalo. A co víc nevěřila bych tomu i kdyby se to reálně stalo. Prostě bych chtěla vědět jak. Nejlépe na vlastní oči.
Takže fajn počtení na zimní odpoledne, ale netřeba čekat velké věci.

Eduarda
11.11.2018 1 z 5

Pro mě ztráta času. Existují desítky severských krimi s lepším příběhem, propracovanějšími postavami, nečekanějšími zvraty - a když už nic, tak alespoń zaujme postava detektiva. Tady nic z toho - a navíc ultratragický překlad.

Askarinka
19.10.2018 4 z 5

Zajímavá kniha, mám severské krimi moc ráda a o této autorce jsem dosud nevěděla. Určitě si přečtu i další knihy, kdo je vrah jsem téměř do konce netušila

Boby17
17.10.2018 5 z 5

Moje první setkání s knihou paní Läckbergové mohu prohlásit za velice úspěšné a určitě se zanedlouho pustím do dalšího pokračování série s Erikou a Patrikem. Knížka neoplývá žádnými drsnými popisy vražd (jak si v tom někteří autoři a čtenáři libují), ale zabývá se vyšetřováním jako takovým, duševními pochody účastníků příběhu a pátráním po motivu zločinu. Je to i knížka o rodinných vztazích a také trochu o Švédsku (sem tam na mě z textu vyskočila nějaká nová informace o životě v zemi, kde jsem ještě nebyl). Takže za svoji spokojenost dávám všechny body.

pepa4081
02.10.2018 4 z 5

Hodnocení bude obsahovat jeden malý spoiler.
Má první kniha od této autorky.
Po nějaké době detektivka, která mi sedla. O co méně krve, o to více napětí. Vraha jsem až do konce neuhodl. A oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, přišli mi takoví normální. Jejich vzájemné oťukávání mohlo být ještě lepší, kdyby se vydavatel nedopustil té pitomosti a hned na přebalu knihy neprozradil, jak se jejich vztah vyvine. Těším se na další knihy této série. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

ptoček
28.08.2018 4 z 5

Čtu Camillu "napřeskáčku", protože jsem ji objevila diky Čarodějnici. Zatím se mi tento 1.díl ze série líbil nejméně. Nějak mě případ nezaujal, děj mi přišel moc pomalý. Ale aspoň vím, jak to všecko začalo. Hurá na další ze série

veveronka
07.08.2018 2 z 5

Dalo se to,i když konec byl nedotažený,kniha neurazí ani nepotěší

TeaPeter
06.08.2018 4 z 5

Velmi příjemná detektivka na letní čtení.

AltaMari
03.08.2018 4 z 5

Úžasný název i obálka pro tyto tropické dny... Je to čtivá a nenáročná detektivka s kapkou romantiky, zápletka je řádně zapletená a rozuzlení kvalitní. A jelikož autorka na konci ponechává pootevřené osudy hlavních hrdinů a jejich blízkých - neodolám a jdu si přečíst další knížku od C.L.

Ketrin.TR
23.07.2018 5 z 5

Velmi příjemné, detektivní čtení ze severského městečka, kdy se dějem míhá několik postav a každý má své tajemství... Tento typ příběhů mám moc ráda, pokud máte někdo tip na podobné detektivky z prostředí přímořských městeček, tak mi dejte prosím vědět do zprávy, díky! :-)

Evik84
23.07.2018 5 z 5

Hezká kniha, zajímavý příběh, určitě si přečtu i další knihy od autorky

švédská literatura švédské detektivky rodinná tajemství

Camilla Läckberg
švédská, 1974