Ledová princezna

Ledová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40247/bmid_ledova-princezna-QBL-40247.png 4 1071 227

V přímořském městečku Fjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy je však prokázáno, že šlo o vraždu. Erica proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat zahaleny.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Isprinsessan , 2003

Petra101
01.03.2024 5 z 5

Libilo se mi to, Patrik s Erikou mi jsou sympatičtí. Vraha jsem neuhadla teda vůbec. Akorát mohlo jeste dojit k rozuzleni s Annou a Lucasem...

Lejdus
28.02.2024 4 z 5

Když jsem se vrátila na začátek a přečetla si tuto první knihu v sérii, byla jsem zpočátku zmatená. Některé postavy jsem znala z jiných dílů, proto mne to dosti mátlo. Nicméně příběh v této knize byl velmi dobře zpracovaný. Dokonce jde zde vidět začátky psaní Ericy jejích typů knih, proč se stane slavnou. Jinak se jedná o autorku historických děl, ale tady je již vidět, že se zaměřuje na osoby z jejího okolí.

katallinka
19.01.2024 4 z 5

Taková pohodová detektivka, ve které jsem vraha absolutně netušila. Moc mě baví hlavní postavy, takže budu v sérii určitě pokračovat.

Zahradnice19
03.01.2024 4 z 5

Má první kniha od této autorky, dala jsem na doporučení a stálo to za to. Má spád, krásně vykreslené i vedlejší postavy, některé i hezky vtipně. Zápletka dobrá, trošku předvídatelná, i když autorka dávkuje stopy postupně, takže napětí je až do konce. Těším se na další díl.

Jiparis
22.12.2023 4 z 5

Zatajování rodinných tajemství, ohledy na to, co si lidé pomyslí, dokáží napáchat obrovské zlo.

Mandlevest
06.12.2023 5 z 5

Z této série mám v minulosti nahodile přečtené nějaké díly a tak , když letos po dlouhé době vyšel další případ, jsem si řekla, že by bylo fajn si dočíst všechny díly série. A začala jsem hned tím prvním a po pár kapitolách se mi jevil podvědomý a já zjistila, že už jsem ho kdysi také četla. Ale vraha jsem si na první dobrou nevybavila a znovu si potvrdila, že vrátit se k těmto detektivkam a dočíst vynechané díly je dobrá volba. Krvák nečekejte, je to v rámci žánru spíše poklidné čtení, ale s moc sympatickou dvojkou Erikou a Patrikem a nějaké té vraždy s vazbou na minulost se vedle milostného jiskření také dočkáte:-). Maximální spokojenost.

Yunnan
31.10.2023 5 z 5

Od Camilly jsem jako první knihu četl Ženy bez slitování, což byla taková, spíše, delší povídka, ale celkem se to dalo. A tak jsem si řekl, že zkusím i její sérii s Erikou a Patrikem. Měl jsem ji už dlouho v chystám se číst a tak jsem si ji u nás v knihovně konečně půjčil. Zpočátku se mi do čtení moc nechtělo, nejsem úplně na severskou krimi a dýchal na mě z ní severský chlad. Ale postupně jsem tomu začínal přicházet víc na chuť a příběh mě začal bavit a na čtení jsem se těšil. Trochu jsem se ztrácel v množství postav, ale i to se nakonec dalo zvládnout. Vraha jsem sice tipoval, ale neuhodl a téma v knize je dost šílené. Docela by mě zajímalo, jak to dopadlo, nebo dopadne s Annou, tak uvidím v dalších dílech, jestli se něco nového dozvím.
Moc jsem si užíval vyvíjející se vztah mezi Erikou a Patrikem. A líbilo se mi to nakonec mnohem více, než série Kristýny Trpkové s Laurou a Adamem (knihy jsou skvěle napsané, ale už ne ten vztah mezi nimi).

petraj30
05.10.2023 5 z 5

Ani jsem to nečekala, ale byla jsem opravdu překvapená. Chytlo mě to od první věty a musela jsem to dočíst do konce. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na podivná jména a jejich počet, ale dalo se v tom všem orientovat. Co mi ale hodně vadilo, bylo vyšetřování. Ve Švédsku zřejmě všechno řeší jinak, ale vyšetřovatelé dělali přímo diletantské chyby. Já vím, přečetla jsem pár detektivek a už bych jim fušovala do řemesla, ale i spisovatelka na tom byla lépe než oni.
Nicméně jsem s výsledkem velmi spokojená a těším se na pokračování

FilipHaring
24.09.2023 4 z 5

Hodnotím 4/5. Chýba mi rozdelenie deja do jednotlivých kapitol. Inak je dej zo začiatku pomalý a nudný ale postupne sa stupňuje. Záber je spracovaný veľmi dobre a nechýba veľké prekvapenie.

ArwenAragorn
12.08.2023 5 z 5

81%

Opřel tvář o okraj vany a cítil, jak se do něho zakusuje mráz. Byla nádherná. Pokrytá ledem.
Pouto mezi nimi se nepřerušilo. Nic se nezměnilo. Nic nebylo jiné. Jsou oba stejní.
_______________________________________________________________________________________________________________
Moc pěkná poklidnější, čtivá detektivka, myslím, že výborný začátek série. Dobrý je motiv , ale vraha jsem, i když se nabízel, neodhadla. Kromě vyšetřování vraždy se autorka věnuje i soukromému životu postav, které jsou hezky plastické.
Doporučuji a budu pokračovat dalšími díly.

kolacky
11.08.2023 4 z 5

Dobrý začátek, jsem zvědavá na další příběhy!

hrabalikoval
05.08.2023 3 z 5

Štvalo mě že kniha není rozdělená na více kapitol. Mám to radši. Každopádně v pohodě knížka a těším se na další ze série

Michalkotea
01.06.2023 5 z 5

Skvelé. Náhodne vybratá kniha a neľutujem.Niekedy som presýtený brutálnou vraždou a miliónmi obetí a alkoholikom čo je detektív.V tejto knihe mám svojich obľúbencov a aj tých čo si želám aby neexistovali.Tešim sa na ďalšiu knihu zo série

Simstr
22.05.2023 5 z 5

Camilla Läckberg - záruka kvality. Celá tato série stojí za to. Velice čtivé. Doporučuji !

Tučňák492
13.05.2023 5 z 5

K této autorce jsem se dostala čirou náhodou a to formou dárku, bohužel ten dárek byl desátý díl ze série názvem Čarodějnice, takže jsem si sehnala hned tři díly, první díl Ledová princezna se četlo samo, bylo to příjemné čtení, už mám v ruce druhý díl Kazatel a jsem zvědavá na pokračování vztahu Eriky a Patrika, měla jsem hrůzu z tolika dílů, ale autorka C.L. mě mile překvapila a věřím, že se pročtu až do toho desátého darovaného dílů.

ut.la
30.04.2023 4 z 5

Fajn severská detektivka, dostatečně napínavá, dobré popisy postav a vztahů ve vesnici i v rodině - nikde jsem se neztrácela, všechno navazovalo, propojovalo se.
Trochu mě zklamal konec - vraha, nebo okolnosti motivu, se rýsovaly zhruba od půlky. Doufala jsem furt, že se to nějak přehoupne, dojde k nečekanému objevu nebo zvratu, ale to se nestalo. Žádné uhrančivé odhalení se (pro mě) na konci nekonalo, byť ta zápletka byla dost zamotaná (trochu příliš, přišlo mi).

jirina4159
08.04.2023 4 z 5

Moje první kniha od této autorky, za mě hodně rozebírané osobní pocity, trochu to ubírá na spádu děje, ale nebyla jsem zklamaná, četlo se občas s napětím. Postava vrchního komisaře je pěkně hnusná (mstivý magor).

KK22
01.04.2023 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu a líbila se mi. Pravda je, že postav bylo hodně, ale poměrně rychle jsem se zorientovala. Ani romantická zápletka mi nevadila a docela mě zajímá, jak se bude příběh hlavních postav odvíjet dál. Takže nevylučuji, že si přečtu nebo poslechnu i další díly série s Patrikem a Erikou.

Monika1717
26.03.2023 4 z 5

Spousta jmen, dlouhé kapitoly a tak trochu zamotaný začátek. Sebevražda nebo vražda?
Erika řeší minulost a přítomnost, sestřinu domácnost, Patrika, je toho na ni moc. Kniha je ale čtivá a děj hlavně ve 2. polovině ubíhá dost rychle. A konec? Takový jsem nečekala.

Han-nah
26.01.2023 4 z 5

Knihu jsem vybrala na základě výzvy. Severské detekrivky mám ráda a tady kromě vyšetřování vražd nebo sebevražd je i romantická zápletka, tajemství z minulosti, které chce na povrch, ale i různé rodinné problémy i domácí násilí. Vše toto se protne v přímořském severském městečku.
Hlavní postava spisovatelka Erica a policista Patrik se podílí na vyšetřování. Kniha měla spád, vraha objasní až na závěr knihy. Určitě sáhnu po další ze série.
1* jsem ubrala, protože mi vadí, že na přebalu knihy je mi dopředu oznámeno, že Patrik a Erica se v některé další sérii vezmou. Ubírá to na překvapení.

švédská literatura švédské detektivky rodinná tajemství

Camilla Läckberg
švédská, 1974