Krotitel

Krotitel https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244081/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-krot-gcs-244081.jpg 4 711 149

Na zasněžené silnici u lesa srazí auto polonahou, dezorientovanou dívku. Obětí nešťastné nehody je patnáctiletá Victoria, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy. Při ohledání vychází najevo, že byla během svého uvěznění vystavena nelidskému zacházení. Patrik Hedström s kolegy z celého kraje horečně pátrají po pachateli, protože podobný osud hrozí dalším pohřešovaným dívkám. Victoria totiž nebyla unesena jako jediná, jen ji se však podařilo najít. Erika Falcková navštěvuje ve vězení Lailu Kowalskou, která byla před třiceti lety odsouzena za vraždu násilnického manžela. Chce o ní napsat knihu, Laila však odmítá o události mluvit a Erika získává pocit, že se celá rodinná tragédie odehrála trochu jinak. Jaké hrozné tajemství Laila tak pečlivě střeží? A je možné, že tento třicet let starý případ souvisí s Victoriinou smrtí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Lejontämjaren , 2014

kadgam
13.02.2017

Kniha sa dobre čítala a spojenie krimi s rodinným životom je dobrým spestrením deja. Iná vec je, kam až sú autori v opisovaní zvrátenosti ochotní zájsť a prečo. Stupňovanie krutosti musí mať medze a tu už by bolo ťažko si vymyslieť niečo horšie. Napriek počtu strán má kniha viacero hluchých miest, aj ťažko vysvetliteľných chýb policajtov

Iva B.
18.01.2017 5 z 5

Zatím poslední kniha autorky, opět se mi to líbilo a těším se na další příběh.

minirock
13.01.2017 4 z 5

Lidé jsou někdy pěkní prevíti a když se ještě dva takoví sejdou, dopadne to jako v této knížce. Kniha je to těžce čtivá, tak jako většina této spisovatelky. Jednu hvězdu ale ubírám za ten konec, podle mě překombinované a ne úplně vysvětlené, zřejmě si autorka nechává některá pojítka na příští knihu, což by bylo výborné. Už se těším.

MarieH
12.01.2017 3 z 5

Kniha se mi nelíbila, zápletka a hlavně rozuzlení mi připadalo neskutečné, ale když si přečtu v novinách co se všechno děje tak i toto se mohlo stát.

marketa9252
18.11.2016 5 z 5

Napínavá kniha,až hrůzoucí a neskutečné,co se
může ve světě dít...

michalka S.
18.11.2016 5 z 5

Kniha me opět moooooc bavila ,urcite si přečtu i dalsi knihy od této autorky.

wooloong
19.09.2016 4 z 5

Hodně drsné až odporné, ale taky patřičně napínavé. Knížku jsem přečetla za dva večery a od půlky knihy jsem se už nedokázala odtrhnout, nicméně jsem na konci čekala nějaké překvapení, jak to u knih této autorky bývá. Celá zápletka byla až moc průhledná.

Pet007
14.09.2016 3 z 5

Celkem dobrá severská detektivka. Celkem dost drastická. Už jsem si říkala, že bych si od toho zla měla odpočinout.

Michaela91
08.08.2016 5 z 5

Tohle byla moje druhá kniha od autorky. A musím říct, že se mi opravdu líbila. Měla takový správný spád, líbí se mi vyprávění více postav. Také mě velmi potěšilo, že v knize byly úryvky ze starého případu, bylo mi jasné, že to bude spolu nějak souviset tak mě to nutilo číst. Erika a Patrik jsou strašně příjemné postavy a velmi sympatické, i když čtu sérii od konce chystám se určitě i na další díly.

Knižní střípky
26.07.2016 4 z 5

Pauza mezi předposledním dílem a Krotitelem mi opravdu pomohla a Krotitele jsem si opět báječně užila, Erika mi na nervy nelezla, bylo to výborné.....děsivě výborné.....je to hrozné, kolik zla je v lidech, kolik patologíí.....Camilla prostě umí...sice jsem celkem brzy odhalila jednu osobu, o které jsem věděla, že bude mít v zločinu prsty, ale vůbec jsem netušila do jakých hrůzností se to může rozrůst, a to, že to věděli někteří rodinní příslušníci a jen tiše přihlíželi a nezasáhli....strašné....děsivé...příšerné...ale opět mi na mysl přichází myšlenka, jak moc záleží na tom, jaké je člověku dopřáno dětstvía že i "normálním" lidem se může narodit místo roztomilého děťátka, zrůda, která páchá zlo od samého začátku....

Sam99
10.07.2016 5 z 5

Kniha je moje první detektivka a jsem ráda, že jsem měla to štěstí a narazila zrovna na takhle kvalitní knihu.

Musím říct, že jsem celou knihu měla takový divný pocit (myslím to v dobrém). Nejenže má kniha velmi napínavý děj, ale nakonec zjistíte, že vám z toho běhá mráz po zádech. Mnohokrát jsem si říkala, že kniha je předvídatelná, ale vždy mi mé hypotézy vyvrátila. Měla jsem pár podezření, které se mi potvrdily, ale většinou ne. Myslím si, že kniha patří mezi velmi povedené knihy. Jediné, co mě mrzí je, že jsem četla poslední knihu ze série, ale bylo to jen tím, že mě nejvíc zaujala svým námětem a potom i dějem. Nejsem si moc jistá, jestli budu číst i předchozí díly, ale myslím, že ano, protože tato kniha měla velmi vysokou úroveň. Líbí se mi autorčino psaní a i její smysl pro napětí.

Hned jsem si oblíbila hlavní postavy, které jsou sympatické, ale všechny ty jména, to byl vážně oříšek. Však to znáte, to jsou ty severská jména a názvy měst. Pak už jsem je přeskakovala a ni jsem je nečetla, protože mě to zbytečně zdržovalo. :-D Také mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na tolik úhlů pohledů. Většinou je v knize jen málo úhlů pohledů, ale nakonec jsem to i uvítala, byla to příjemná změna. A zamilovala jsem si i nakouknutí do minulosti.

Knihu velmi doporučuji a jen doufám, že mě další knihy od autorky nezklamou. V této knize očekávejte mnoho tajemství, napětí a strhující závěr, který mi tedy přišel otevřený (a naštvalo mě to). Obálka je velmi ponurá, ale svým způsobem i velmi pěkná.

šipek
08.07.2016 4 z 5

Tak opět klasická Camilla Lackberg. Mám přečtenou celou sérii s Erikou a Patrikem. Kniha je napínavá, přehledná a má spád. Čtenář se až divý kolik je v člověku zla. Trošku jsem se této knihy bál, jelikož jsem četl před touto knihou Vraždu s vůní mandlí od této autorky a to byl teda odpad.

sachista
07.07.2016 5 z 5

Camilla docela přitvrdila a přiblížila se tak svým švédským, respektive severským souputníkům. Přesto si zachovává svůj jedinečný styl založený na klasické, poctivě detektivce, propojení minulosti s přítomností a pečlivě promyšleném příběhu. Krotitele jsem si vzal na dovolenou k moři a vysloveně se těšil po každém vykoupání na lehátko a hltání celých řádků. Krotitele považuji za nejnapínavější a současně nejbrutálnější díl série a jsem rád, že i když Camilla čtenáře navádí správným směrem, všechny díly skládačky do sebe zapadnou až v samotném závěru a ani ti nejzkušenější čtenáři detektivek nejspíš nerozluští úplně všechno.

Puntíkatýhrnek
24.05.2016 1 z 5

Camillu Läckbergovou považuji za typickou spisovatelku severských detektivek, která ale není mou favoritkou. Četla jsem všechny díly o Erice a Patrikovi, líbily se mi však jen první tři. Pak už na mě toho utrpení bylo nějak moc. Po novém díle jsem sáhla jen proto, že už jsem od autorky dlouho nic nečetla a že její příběhy nejsou až tak špatné..Ale opravdu jsou velmi ponuré a depresivní. Dost často mám při čtení chuť rozšlapat čtečku a vrátit se raději k nudné realitě, kde se sice lidem stávají hrozné (někdy opravdu velmi hrozné) věci, ale naštěstí ne v tak vysoké koncentraci. A Krotitel určitě není výjimkou.
Příběh na mě ze začátku působil docela čtivě, hlavně linie týkající se zavraždění Vladka (nebo Vladeka, jak ho pojmenoval překladatel v knize). Od autorky je to příjemné a napínavé navádění k pointě, která ovšem v závěru vyznívá poněkud rozpačitě. Myslím, že se autorka mohla trošku víc rozmyslet, jak moc chce komplikovat identitu Marty, protože to na mě působilo už trošku „překombinovaně“. Celkově mě závěr knihy moc nezaujal, přišlo mi to jako opsané z pera pana Larssona a to ještě dost okatě. Také mi přišlo pár věcí těžko uvěřitelných například, že Holka trpěla výbuchy zlosti, vzteku a nenávisti natolik, že doma musela být přikovaná ve sklepě, ovšem u pěstounů se vydržela přetvařovat a chovat „vzorně“ natolik, že je ani nenapadlo, že by mohla být víc divná, než je zdrávo....Upřímně mi celá zápletka připadá tak trošku upocená a řekla bych, že Krotitel je z celé série snad nejslabší. Je to prostě problém sérií..sice jsou evidentně v módě, ale řekla bych, že jsou velmi náročné na zpracování..autor většinou není schopen si pamatovat souvislosti z předcházejících knih přesně a věčné nastavování příběhu..viz tady reklama na štěstí v podobě Eriky a Patrika. Navíc jsem získala pocit, že v Ospalé díře zvané Fjällbacka (myšleno v dobrém) je devadesát devět procent obyvatel (pan Google říká, že jich tam žije cca 1000) masovými vrahy a psychotiky a to poslední jedno procento tvoří policejní sbor a Erika. Myslím a píši to pokaždé, že dobrý příběh by se nastavovat neměl.
Krotitel je u mě od jedničky do pětky maximálně dvojka.

Peti
21.05.2016

Krotitel, 9. kniha ze série Erika a Patrik. Skvěle propracovaný příběh, kdy opět skutečnost je odhalena jenom nám čtenářům, postavy v knize se celou pravdu nedozví. Jenom mi v tomto díle už přišlo vměšování Eriky přespříliš - asi by ji autorka měla přeci jen nechat více v pozadí u dětí a svých knih.

Titi
01.05.2016 5 z 5

Camilla Läckberg mi nějakým záhadným způsobem unikala, až v knihovně jsem narazila na tuto knížku. Je výborná, čtivá, děsivá a když jsem si v dovětku přečetla, že autorka byla isnpirována skutečným případem, až mě zamrazilo.....

Acinore
15.04.2016 4 z 5

Lepší než Andělíčkářka ;)

Lu89
15.04.2016 4 z 5

Dobrý, ale už se těším na jiné autory a jejich knížky. Po 9 ti knížkách od této autorky mi Erika ala Jessica Fletcher a jejich sestra Anna ala zoufalá manželka začaly jít na nervy :))

a2jana
13.04.2016 5 z 5

Moje první kniha od této autorky, ale moc se mi líbila. Dobře se četla, jen mi z ní chvílemi běhal mráz po zádech. Ale super, určitě budu hledat další knihy Camilla Läckberg :)

ivousekk
10.04.2016 4 z 5

Zajímavé, napínavé a zároveň děsivé při pomyšlení, že může existovat takové zlo v lidech.