Krotitel

Krotitel https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244081/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-krot-gcs-244081.jpg 4 710 149

Na zasněžené silnici u lesa srazí auto polonahou, dezorientovanou dívku. Obětí nešťastné nehody je patnáctiletá Victoria, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy. Při ohledání vychází najevo, že byla během svého uvěznění vystavena nelidskému zacházení. Patrik Hedström s kolegy z celého kraje horečně pátrají po pachateli, protože podobný osud hrozí dalším pohřešovaným dívkám. Victoria totiž nebyla unesena jako jediná, jen ji se však podařilo najít. Erika Falcková navštěvuje ve vězení Lailu Kowalskou, která byla před třiceti lety odsouzena za vraždu násilnického manžela. Chce o ní napsat knihu, Laila však odmítá o události mluvit a Erika získává pocit, že se celá rodinná tragédie odehrála trochu jinak. Jaké hrozné tajemství Laila tak pečlivě střeží? A je možné, že tento třicet let starý případ souvisí s Victoriinou smrtí?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Lejontämjaren , 2014

capricornus
18.04.2018 4 z 5

Autorka knihy mě opět nezklamala. Případ je s brutální vraždou, ale mě baví více osudy postav v knize. Nedokáži si představit v našich poměrech, jak se Erika plete beztrestně do vyšetřování. Nebo jako v této knize, je dokonce vyzvána, ať se podívá, třeba policie něco přehlédla! Taktéž musí mít neuvěřitelné štěstí, nebo alespoň devět životů jako kočka. Patrikovi se divím, kde bere neustále pochopení a kus diplomacie pro svého šéfa (policie) Bertila. Ten se projevuje v práci jako hulvát, prospěchář, chvástal... atd. V předchozím díle se ukázal jako neprofesionál. Ovšem tato postava mne baví ze všech nejvíc, protože má "barvité" soukromí.......... Ze začátku vypadal jako smolař. Slepě se zamiloval, poslal peníze na účet do Španělska a už je neviděl. Policista! Se synem se seznámil až v jeho patnácti letech. Před tím o něm vůbec nevěděl. Nebo: kalhoty na rande žehlí tak, že je rozprostře do gauče a pak si na něj lehne! Chodí na lekce salsy! Nejvíc kladných bodů u mě posbíral, když se aktivně zúčastnil porodu. Vnoučka zabalil do pampersky a použil k tomu izolepu. Je zkrátka nepraktický, nekompetentní, ale v knize je s ním sranda!

Biedronka
26.03.2018 5 z 5

Knihu jsem měla půjčenou v audio podobě (čte Sylva Talpová). Líbila se mi, bylo to napínavé až do konce, zábavné byly i vsuvky do soukromého života hlavních postav. Ale trochu mě zklamal otevřený konec, ze kterého mám spíš než mrazivý pocit , pocit nedokončeného díla.

Lisa123
20.03.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je čtivá a napínavá až do konce. Je pravda, že vraha lze odhalit už v polovině, ale zároveň je ještě spoustu věcí nevyjasněných - dokonce i částečně konec, což mě trochu mrzí. Je to asi nejvíce brutální kniha, kterou jsem od této autorky četla (dokonce i více než Kazatel). Konec mi přišel trochu překomplikovaný, především Louise (stále nevím, jestli jsem její postavu dobře pochopila). Erika je v knize opět extrémně zvědavá a já se jenom divím, že ze všech situací, které si svým chováním způsobí, vždycky dobře vyvázne :D Podle mě je tato kniha jedna z nejlepších, určitě ji mohu doporučit :)
PS: Doufám, že v další autorčině knize z této série to Anně a Danovi konečně vyjde :)

oskarka
28.02.2018 2 z 5

Pro mne nejslabší knížka celé série. Překombinované, přitažené za vlasy. Kdyby touto knížkou série začínala, asi bych zbytek nečetla.

adelinka
05.02.2018 5 z 5

Knihu som dala za víkend - nedala sa odložiť. Dej je veľmi rýchly a naozaj som veľmi dlho nemala ani potuchu, kto sa tu skrýva za zločinmi.....V knihe bola spomenutá kniha Anna zo zeleného domu, preto si ju aj pridávam čo čitateľskej výzvy :-)

Jaruš7
11.01.2018 4 z 5

Kniha od severské královny detektivek - lehce uhlazená stylem, přesto téma kruté.
Když se zrodí zlo, kolika osudů se dotkne?
Odstranění zla jen zlem je těžké a trestuhodné, uvěřit, že se jedná o zlo je v tomto případě až nepředstavitelné, dehonestace vlastní osoby přes potomky je životní prohra a hru osudu je třeba vzít s následnou výzvou pro příští lepší čas, který asi nebude.
Chybí nebo nechybí zde Boží prst?

SimonaP
10.01.2018 3 z 5

Tak tenhle díl mi tak úplně nesedl. Spisovatelka se snažila o víc šokujících point, až to bylo zbytečné, nějak mi vadilo i časté psaní o Patrikových a Eriččiných rozmazlených dětech. A nějak jsem taky nepobrala, proč si to Laila nechala líbit a neřešila chování dcery s odborníky?

Blafoun
02.12.2017 3 z 5

Přemýšlím co napsat abych se moc neopakoval jako při hodnocení předchozích titulů autorky. Příběh zajímavý, promyslet ho asi muselo dát dost práce, ale tentokrát snad ještě víc překombinovaný než obvykle a poskládaný z tak neuvěřitelných náhod, že jsem to nedokázal brát moc vážně (prostě jasná fikce). Jinak klasika, průběh knihy stejný jako všechny předchozí, jen jiný děj (teda pouze co se týče kriminální zápletky). Hromada klišé, neustále se opakující situace, nesnesitelná Erika atd. A konec? Ten byl pro mě zklamání... nedořešeno jako by si autorka chtěla nechat otevřené dveře na další pokračování. Tak jak jsem byl z prvních knih nadšený, tak mě celá série postupně ubila natolik, že nevím, jestli to nebyla moje poslední kniha. Hodněkrát jsem se přistihl, že mě ten styl štve už natolik, že už pro mě čtení není oddychová aktivita.

martinaandulka
13.11.2017 5 z 5

Spisovatelka nezklamala,opět výborná detektivka plného tajemna,zla a taky krásného městečka Falbjaka ,príma parta detektivů včetně Patrika a jeho ženy Eriky.

Nestorkea
25.10.2017 5 z 5

Zvlášť závěr knihy byl opravdu psycho. Popis skřeta procházejícího se po opěradle gauče nad mrtvolou mě vyděsil, živě si dokážu tu scénu předatavit. Nevím, jak se mi bude příštích pár dní usínat...

lipon
24.10.2017 2 z 5

"četl" jsem ve formě audioknihy, moje hodnocení je tedy možná ovlivněno přednesem Interpretky (Sylva Talpová). Spousta klišé: šéf je totální neschopný hňup, děti neustále knučí a řvou, Erika neustále strká nos někam kam nemá (a je jasné, že si ho někdy namele).... příběh překombinovaný.

Ivca72
23.10.2017 3 z 5

Celkom dobré počúvanie, trochu možno niekedy ťažko uveriteľné zhody náhod. Napísané fajn, kvalitná severská kriminálka.

levánoha
16.10.2017 2 z 5

Asi budu jediná, ale mně se kniha nelíbila. Četla se dobře, to jo, ale po obsahové stránce nic moc. Do tří čtvrtin to šlo, ale jak se to začalo pomalu rozmotávat, kdo je vrah, tak mi přišlo, že tím víc se to zamotává. Těžko uvěřit, že se všichni "ti zlí" celou dobu tak dobře přetvařovali a žili v očích ostatních normální životy, že si nikdo ničeho nevšiml. Na konci se čtenář stejně nedozví, co se stalo s dalšími oběťmi, ani kde jsou. Je to prostě mišmaš.

dalia1769
18.09.2017 3 z 5

Případ hodně drsný, pachatel velmi úchylný, tak nějak mi to přišlo už příliš. Že by se zrovna tito dva dotyční sešli a navíc zase ve Fjälbacce, už je trochu na hranici uvěřitelnosti. Jinak byla kniha opět velmi napínavá a čtivě psaná. Otevřený konec mne nicméně překvapil.

SilvieSisinka
17.09.2017 5 z 5

Moje prvni kniha od teto damy :-) Skvela,super napinave od zacatku do konce.Mam novou spisovatelku co hodlam kupovat a cist.Tak damo piste dalsi knihy tesim se :-)

konicekbily
20.06.2017 3 z 5

Myslím, že se Camille "Erika" opět povedla. Jako oddechovka je velice dobrá. I když se zdá, že "toho špatného" je chvílemi trochu moc.

Danago
17.06.2017 4 z 5

Docela dobrá severská detektivka. Zlo zde bylo opravdu šílené, ale asi se to opravdu může stát..... Jako audiokniha je lépe provedená než Andělíčkářka.

85098211
13.06.2017 5 z 5

Strhující detektivka, od které se fakt nedá odtrhnout! Absolvovala jsem ji jako audioknihu a poslouchala jsem ji v podstatě stále, až na nutné přestávky ;-). Příběh je spletitý a temný, autorce se podařilo vykreslit nejen čirou hrůzu, ale také nepředstavitelnou zvrácenost. Napínavé až do neočekávaného konce. Doufala jsem, že se jednalo pouze o autorčinu fantazii, ale jak tady čtu, šlo o skutečný případ...

harena
01.06.2017 4 z 5

Napínavá severská detektivka, kterou jsem četla téměř do rána. Stále jsem byla přesvědčená, že vím, kdo za tu hrůzu může, ale v závěru mě autorka přesvědčila, že pravdu mám jen zpola a vše je ještě zamotanější, než jsem si myslela. Rozuzlení děsivé a šokující a přechází až mráz po zádech, když si v dovětku přečtete, že autorka byla inspirována skutečným případem. Ve svém žánru je to určitě dobrá kniha a stojí za přečtení.

ArwenAragorn
18.04.2017 5 z 5