Krotitel

Krotitel https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244081/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-krot-gcs-244081.jpg 4 710 149

Na zasněžené silnici u lesa srazí auto polonahou, dezorientovanou dívku. Obětí nešťastné nehody je patnáctiletá Victoria, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy. Při ohledání vychází najevo, že byla během svého uvěznění vystavena nelidskému zacházení. Patrik Hedström s kolegy z celého kraje horečně pátrají po pachateli, protože podobný osud hrozí dalším pohřešovaným dívkám. Victoria totiž nebyla unesena jako jediná, jen ji se však podařilo najít. Erika Falcková navštěvuje ve vězení Lailu Kowalskou, která byla před třiceti lety odsouzena za vraždu násilnického manžela. Chce o ní napsat knihu, Laila však odmítá o události mluvit a Erika získává pocit, že se celá rodinná tragédie odehrála trochu jinak. Jaké hrozné tajemství Laila tak pečlivě střeží? A je možné, že tento třicet let starý případ souvisí s Victoriinou smrtí?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Lejontämjaren , 2014

apq
14.10.2020 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších detektivek.

lencin
29.09.2020 4 z 5

Devátý díl série o Erice a Patrikovi. Hezká detektivka.
(2015)

Didi15
25.09.2020 5 z 5

Opět skvělé, skvělé, skvělé. Tahle série je opravdu něco, jsem zvědavá na další díl.

Prim
22.09.2020 5 z 5

Napínavá a těšila jsem se jak to bude dál. Proto dávám 5 hvězdiček. Na můj vkus zbytečně moc úchyláků :-)

Ava365
21.08.2020 4 z 5

Čtivé a zajímavé.

Višnička
04.08.2020 5 z 5

Miluju tuhle série , další skvělý díl!

Toffee
20.06.2020 4 z 5

Jako obvykle v celé sérii, i tato detektivka se četla skvěle - děj má spád, příběh je napínavý, postavy jsou sympatické, detektivní zápletka je přiměřeně doplněna informacemi ze soukromí postav a jak je zvykem, jde o případ se silnou vazbou na minulost. Příběh z minulosti se tak tím současným na střídačku prolíná. Připadalo mi, že zápletka byla tentokrát už hodně překombinovaná, ale moje hodnocení knihy to nijak nesnižuje.

maximus13
29.05.2020 3 z 5

Kniha se opravdu čte dobře, to myslím jako ve škole tzn. za 3. Dobrý nápad, zajímavý začátek, velice čtivý prostředek, ale asi neprozradím nic tajného, že konec jako by dopsal někdo jiný. Přišlo mi to vzhledem k potenciálu celé knihy, že je závěr psaný "horkou jehlou". Určitě, však na pár večerů mohu ke čtení doporučit.

janina66
18.05.2020 4 z 5

(Audiokniha). Tak to rychleji tzv. "přečtu." Tato kniha měla, alespoň pro mne, brutální pasáže. Jinak děj pěkně odsýpal. Vcelku se mi to líbilo. Až na ten otevřený konec a nepotrestání jasného černého zla. A na závěr ta pohlednice????? Andělíčkářka o hodně ucelenější.

olga9717
20.01.2020

Celkem zajímavý příběh, ale konec trochu zmatený a nedopracovaný.

playada
10.01.2020 3 z 5

Čtivé, ale o to větší zklamání na konci. Autorka to asi neměla čas dopsat, musela to v termínu odevzdat, takže to takzvaně " odflákla".

Evina74
12.12.2019 4 z 5

Napínavá severská detektivka. Jediné mínus - otevřený konec příběhu. Nepotrestání zla mi nedává spát.

polednice1705
14.11.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale na můj vkus měla kniha tolik postav se skoro stejnými jmény, tolik dětí a byla tak zapletená , že jsem se v nich nemohla ani po půlce knihy vyznat a neustále jsem musela dávat dohromady, kdo ke komu vlastně patří a kdo je kdo. Až po přečtení knihy jsem si dávala všechno dohromady . Přišlo mi to překomplikované a událo se tam toho zbytečně moc a vlastně, co se stalo s Lassem? ... a otevřený konec? Proč?

Evik84
04.11.2019

příběh zajímavý, ale konec byl podle mého názoru takový zmatený, knížka vlastně skončila a neskončila, bude pokračování? Vůbec mi do příběhu nezapadal příběh Lasseho a ani nijak neskončil - zemřel nebo ne? Předchozí knihy se mi líbily více.

Mysicka_Lb
18.10.2019 3 z 5

Tato kniha se mi líbila od Läckberg ze všech nejméně. Autorka začala vykrádat sama sebe a velmi mi to to připomínalo knihu Kazatel. Narozdíl od něj tady šlo ale jen o brutalitu a násilí, které bylo na můj vkus popisováno až příliš detailně. Vyluštění bylo celé divné a v jeho světle pak některé předchozí pasáže z knihy přestaly dávat smysl. Přesto mě autorčin styl psaní tolik baví, že od ní s radostí shltnu i nepříliš povedený příběh.

raty
09.10.2019 5 z 5

Nechci se opakovat. Baví mě to. Dávám plný počet i přes menší uvěřitelnost příběhu. Škoda, že už mi z této série zbývá jen jeden díl. I když - ještě pár dílů a Fjällbacka je komplet bez obyvatel :-)

kudrdlinka
05.10.2019 4 z 5

Ve Fjällbacke se tentokrát sešlo tolik zla, brutality, až zvrácenosti, že to na mě byla docela síla. Něco jsem začala tušit docela brzy, ale takový závěr, navíc i dost rychlý, jsem teda nečekala, a ten otevřený konec ?!?
Poslechnuto jako audiokniha načtená Sylvou Talpovou, a tentokrát lepší než Andělíčkářka s těmi rušivými zvuky.
A nevím jestli mi to při poslechu neuniklo, ale jak to bylo vlastně s Lassem ??

Marfiel
27.09.2019 5 z 5

Mé první setkání s autorkou. A dopadlo fajn. Zpočátku takový pomalu se odvíjejícící maloměstský slepenec vztahů nabírá na tempu a dramatičnosti, jak se postupně odkrývá minulost postav i tajemné Laily. A závěr parádní... Už se těším na další knížku.

ctenarkaEva
25.09.2019 3 z 5

Tuto sérii mám ráda a čtu ji postupně celou, ale tento díl mě nezaujal tak moc, jako předchozí díly. Příběh byl brutálnější a zdál se mi až moc překombinovaný. Mám z něj trochu rozporuplné pocity a doufám, že další díl bude zase lepší.

terinkha
23.09.2019 5 z 5

Na začátku mě chytila a až do konce nepustila. Zatím jedna z nejlepších knih od Camilly. Ten konec už byl sice trochu vyhajpovanej, ale přeci jen - směřovalo to tam celou dobu!
Teď už jen Čarodějnice a mám sérii uzavřenou :-)