Kazatel

Kazatel https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217921/mid_kazatel-1eH-217921.jpg 4 851 168

V pobřežních skalách poblíž švédského městečka Fjälbacka je objevena mrtvola ženy. Pod tělem oběti jsou však nalezeny kostry dvou dalších žen, které zmizely před dvaceti lety. Pitva potvrdí, že všechny tři zemřely stejným způsobem. Jde o jednoho vraha, který se z neznámých důvodů na dvacet let odmlčel, nebo někdo původního pachatele napodobuje? Situace se ještě zhorší, když z blízkého kempu beze stopy zmizí sedmnáctiletá dívka. Pátrání po ní je bezúspěšné a policie se obává, že ji potkal stejný osud.... celý text

ArwenAragorn
05.03.2017 5 z 5

Dočteno. A opět spokojenost.

barusak1
28.02.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale chvílemi jsem se ztrácela v postavách rodinného klanu. Ale s chutí si přečtu další díl

tesi04
26.02.2017 4 z 5

Dobrá kniha. Na můj vkus dost zamotané rodinné vztahy. Ale výborné čtení. Snad jen trochu moc postav.

iris861
15.01.2017 4 z 5

Tak tahle byla mnohem lepší,než první díl. Více mě bavila. I to že tam jsou pořád,Erika a její sestra.

petrzel
28.12.2016 5 z 5

Zajímavý příběh i když motiv člověk domyslel už dřív tak stejně to bylo napínavé

jessie01
08.11.2016 4 z 5

Druhá kniha od této spisovatelky a určitě ne poslední. Příjemné čtení s napínavým závěrem.

minirock
01.10.2016 4 z 5

Možná o kapánek slabší než nejlepší Camilliny knížky ale pořád hodně vysoký standard. Obdivoval jsem jak dokázala udržet ten rodinný propletenec "na uzdě", protože já jsem si někdy musel připomínat kdo je kdo. Pachatele jsem tentokrát odhalil docela brzo, nebylo to tak těžké. Je smutné jak se mnohdy těžké zločiny dějí ve jménu náboženství. Ta policejní parta v malém švédském přímořském městečku se mi líbí čím dál víc ...

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Druhý díl byl opět napínavý a úžasný až do samého konce :-) doporučuji...

Acquenta
15.08.2016 3 z 5

Knížky od téhle spisovatelky mám moc ráda, ale tahle byla podle mě nejslabší. Zvykla jsem si, že autorka si libuje ve větším množství postav, ale tady jsem se doslova ztrácela, tentokrát jich bylo až příliš. Děj mě moc nebavil, bývalo to lepší a zvláštní je, že v mnoha detektivkách je vrah silně věřící...

Ivetaa
12.06.2016 5 z 5

super čtení

Mikako
02.06.2016 4 z 5

Konečně kniha, u které se nedal děj odhadnout hodně dopředu. Bylo to nepředvídatelné a zároveň hodně čtivé. Četla jsem od autorky už čtyři knihy a tato je pro mě zatím nejlepší. Akorát tech jmen tam bylo hodně a dost dlouho jsem si ujasňovala ten rodinný propletenec :-)

Heyhey
20.05.2016 4 z 5

V pohodě.

Space.Junkienka
13.05.2016 4 z 5

Zamotané rodinné vztahy mě sice stály více přemýšlení než jindy (otec, syn, synovec, vnuk, který je vlastně bratr apod.), ale jakmile jsem se do děje dostala, tak se stránky obracely neskutečnou rychlostí. Neobvyklost "seriového" vraha zakomponovaného do složitě rozvětvené rodiny a jedinečný tvůrčí schopnost Camilly mě opět dostaly. Výborná kniha!

Knižní střípky
01.04.2016 5 z 5

Pro mě druhé setkání s Camillinou tvorbou a mohu opět říci, že jsem velmi spokojena....sice jsem se při tomto díle moc neochladila, ale zase na druhou stranu jsem měla trošku škodolibé radosti z toho, že i ve studeném Švédsku někdy " chcípají" vedrem jako my loni:-) prostě Camilla se pro mě stala další spisovatelkou, pro kterou budu míti slabost a ráda si u ní odpočinu od jejích mnohem drsnějších severských kolegů....což ovšem neznamená, že by její knihy nebyly rovněž plny lidských patologií, ale asi jsou pro mě podány ve snesitelné míře a nejsem jimi zde přesycena.....A jsem ráda, že mohu sledovat i soukromí hlavních postav, na které je zde kladen větší důraz a dává se mu i větší prostor, než bývá zvykem a některým čtenářům se toto moc nelíbí....mně naopak.....a ano, opět mi bylo celkem brzo jasné, kdo za vším stojí, ale ani to mi nevadí, kniha i nadále pro mě byla napínavou a zajímavou, byla jsem zvědavá, jak to autorka nakonec skloubí vše dohromady.....za mě jediné, hurá na další Camillu:-)

Smiragl
28.03.2016 3 z 5

u této autorky sázím na jistotu a zatím se mi to vždycky vyplatilo :)

Daisy16
29.02.2016 5 z 5

Proti prvnímu dílu mě tento chytil hned od první stránky. A i když jsem na některá fakta přišla ještě před tím, než napadly Patrika (asi za to může fakt, že detektivky čtu a sleduji už od malička), autorka mě na konci velmi překvapila. Takže můžu jenom doporučit :)

Lu89
01.02.2016 5 z 5

Již druhá kniha od této autorky, která mi sedla od první až po poslední stránku. Jediné mínus dávám za mnoho postav, do kterých jsem se na začátku příběhu dost zamotávala.

Peti
27.01.2016

I druhá kniha z této série se mi moc líbila. Příběh byl opět napínavý do poslední chvíle. Je smutné, že malý podvod dokáže některým rodinám zničit celý život :(.

Blafoun
24.12.2015 5 z 5

Perfektní, plynule jsem navázal po přečtení ledové královny a Kazatel se mi líbil ještě víc. Je to napínavý příběh s neustálým nutkáním, že je málo času k záchraně jedné z postav. Nemohl jsem se od toho odtrhnout. Je to smutný příběh a člověk má často pocit bezmoci a o to víc se snaží číst aby se vyšetřování nezastavilo... konec je netypický a uměl bych si představit jiný, ale nakonec to perfektně zapadá. Četl jsem jedním dechem, jediné co mě osobně trochu irituje je postava Anny, která to nemůže mít v hlavě v pořádku, ale to je naštěstí jen vedlejší nepodstatná linie. :-)

mattonka
10.12.2015 5 z 5

Kniha se dobře četla, moje druhá od autorky -už se těším na další díly