Kazatel

Kazatel https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217921/mid_kazatel-1eH-217921.jpg 4 851 168

V pobřežních skalách poblíž švédského městečka Fjälbacka je objevena mrtvola ženy. Pod tělem oběti jsou však nalezeny kostry dvou dalších žen, které zmizely před dvaceti lety. Pitva potvrdí, že všechny tři zemřely stejným způsobem. Jde o jednoho vraha, který se z neznámých důvodů na dvacet let odmlčel, nebo někdo původního pachatele napodobuje? Situace se ještě zhorší, když z blízkého kempu beze stopy zmizí sedmnáctiletá dívka. Pátrání po ní je bezúspěšné a policie se obává, že ji potkal stejný osud.... celý text

MatoPalkes
17.03.2021 5 z 5

Lepšie ako prvý diel, viacej detektívky. Dobrý vývoj vzťahov, postavy sa posúvajú. Teším sa na ďalšie diely.

danielavachova
21.02.2021 4 z 5

Opět moc hezká kniha od paní autorky,skvělý Patrik a jeho Erika,akorát mi občas dělalo problém orientovat se v postavách. Jinak super.

danielavachova
21.02.2021 4 z 5

Opět dobrá kniha od pani autorky,skvělý Patrik a jeho Erika, akorát se mi občas pletla jména.

Roman07
06.02.2021 3 z 5

Keby bolo možné hodnotiť aj inak ako 1* až 5*, dal by som 3,5*. Ale nakoniec som sa z nasledujúcich dôvodov rozhodol pre 3*.
Postavy sú dobré alebo zlé. Taký čiernobiely svet existuje v romantických knihách.
Vyšetrovateľ Ernst je postavou, ktorá zdedila všetky zlé vlastnosti, už od začiatku bolo zrejmé, ak sa niečo zanedbá, bude to on. Zabudne nahlásiť oznámenie o nezvestnej, zabudne nahlásiť zmienku o krádeži, alkohol....
Vyšetrovateľ Patrik je pre zmenu vysnívaná autorkina postava, ideálny muž, milujúci manžel, muž o akom sníva každá žena.
Potom tá dvojica nereálnych návštev.
Prvá rodina je opísaná takým spôsobom, že sa mi nechce veriť, že by ste takúto rodinu niekde našli. Rodina navštívi ženu mesiac pred termínom, sadne si na terasu a starajte sa o nás, všetko zjedia všetko vypijú.
Za chvíľu príde ďalšia návšteva opäť s neuveriteľnými vlastnosťami. Opakuje sa rovnaká situácia, opaľovanie na terase a od tehotnej ženy vyžadujú, aby im nosila nápoje na terasu.
Prvá rodina obete je milujúca rodina, druhá matka presný opak, že nemôžete uveriť, že taká matka existuje.
Dúfam, že ďalší kniha, ktorú sa chystám čítať, sa bude odohrávať v zime. Všade sa tam každý potí. Väčšina opisov postav sa sústredí, ako veľmi sa potia. Opisy fľakov potu pod pazuchami veľkosti taniera a podobne. Erika podá ruku žene z prvej návštevy a má pocit, že držala mokrú zdochnutú rybu, príde večer Patrik, ten má pri podaní rúk pocit zasa studenej zdochnutej ryby.
Je to škoda, pretože kriminálna zápletka nebola zlá.

perpe2a
06.01.2021 4 z 5

Druhý díl švédské krimi série. Hlavní postavy Erica- spisovatelka a Patrik- policista, jejichž osudy se prolnou. Život v poklidném městečku naruší vraždy mladých dívek a probíhá vyšetřování. Nečekejte žádné násilí, ani brutalitu. Je to velice hezky napsaná detektivka. Těším se na další díly.

Fazolecek
19.12.2020 5 z 5

Těžce se sháněla,ale nakonec jsem ji sehnala. A stála za to. Zajímavý námět, příjemná detektivka, moc dobře se četla.
SPOILER: jen co mi trošku vadilo, tak to byla Erika a její těhotenství. A v některých pasážích si dost protiřečila. Řešila co smí a nesmí jíst v těhotenství a to se celou knihu nalívala colou =)

munka
26.10.2020 4 z 5

Napínavý príbeh od začiatku až do konca. Myslela som, že zapojenie Eriky vo vyšetrovaní bude aktívne, ale nakoniec vedľajšie malé zápletky osviežili dej.

lencin
29.09.2020 4 z 5

Druhý díl série o Erice a Patrikovi. Hezká detektivka.
(2015)

Didi15
03.09.2020 5 z 5

Super, za mě zajímavější než díl první. Více nemám ani co dodat, opakovala bych slova z hodnocení Ledové princezny. :)

Ava365
21.08.2020 4 z 5

Napínavý thriller, který patří k tomu lepšímu od této autorky.

likaf
19.08.2020 5 z 5

Druhý díl, opět skvěle napsané. Napínavé do samého konce. Doporučuji.

Maanna
30.06.2020 4 z 5

Bylo to takové nenáročné čtení, autorka se hodně zabývá vztahy, které jsou někdy trochu schematické, ale aspoň člověk nemusí tolik přemýšlet. Velkým pozitivem je pro mě tým vyšetřovatelů, kde nejsou ani psychopati, ani alkoholici, ani autisti, jen normální lidé s mnoha chybami a běžnými problémy. Ve srovnání se současným trendem je to velmi osvěžující. Postava Eriky mi přišla tentokrát trochu přebytečná, ale třeba se příště zase víc zapojí... Perla žánru to není, ale na odlehčení do horkých dnů to špatné není.

MilanCFC
16.02.2020 4 z 5

Ty postavy, to byl v jednu chvíli hotový chaos a myslím, že překladatelka tomu moc nepomohla. Někdy v první třetině jsem musel číst jednu pasáž vícekrát dokola a dokola, abych se dokázal zorientovat a doteď vlastně nevím, jestli jsem to teda pobral (a to mám za sebou Shakespeara s jeho postavami s podobnými jmény a převleky) :D Mimo tuto kaňku je to jistě oproti prvnímu dílu posun vpřed. Vyšetřovací tým výborně zvolený a popsaný, u nepříjemných návštěv a oné Rusky jsem se docela i pobavil. Jsem zvědavý, jestli to autorka ještě dokáže posunout výš.

m.valova
04.02.2020 3 z 5

Do téhle knihy jsem se nemohla tak nějak začíst,konec byl napínavější a pořád jsem v tom hledala nějaký smysl,policie dlouho tzv.vařila z vody a rozuzlení,bylo trochu očekávané,ale důvod vší té krutosti mě překvapil..není to zatím úplně top série,nicméně určitě budu ve čtení pokračovat.

HŠ
27.11.2019 4 z 5

Nakonec dávám 4 hvězdičky, ale: orientace v postavách - síla. Spousta klišoidních vět - možná chyba překladatele. Navíc nemám ráda, kdy čtenáři nejsou předložena veškerá fakta, policisté už vědí, čtenář si holt musí počkat.

Mysicka_Lb
18.10.2019 5 z 5

Kazatel patří k těm lepším autorčiným knihám, dobře se četl a moc se mi líbil. Vraha i jeho motiv jsem vytušila, ale i tak šlo o napínavé čtení. Líbil se mi ten úplný závěr, byl takový poetický a milý....

POZOR, SPOILER: Škoda, že autorka nezvolila jiný název knihy, takhle je to důvtipnému čtenáři jasné skoro hned.

putpuda
23.09.2019 3 z 5

Přečteno. Ale nevím, zda pokračovat...nějak mi tato série nesedí. Ani první díl mě až tak moc nezaujal. 3 a 4 díl mám doma, tak uvidíme. Až nebude co číst :D
Mnohem víc mě bavila Zlatá klec od autorky ;)

EsterR
13.09.2019 2 z 5

Koncim s Lackberg, je nudna. Nechapem to, zapletka je skvela, pribeh hlavnej dvojice je skvely, vedlajsie postavy so svojimi pribehmi su zaujimave. Ale celok je nudny.

ctenarkaEva
23.08.2019 4 z 5

Zajímavý příběh, čtivý, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. I když se mi také pletly některé postavy a příběhy s náboženskou tématikou moc nemusím, tak se mi tato kniha líbila a těším se na další díly.

Dada077
01.08.2019 5 z 5

ja tu Fjälbäku proste milujem :)