Kameník

V pořadí již třetí mysteriózní román, podle literárních kritik jednoznačně nejvyzrálejší, od v současnosti nejprodávanější švédské autorky detektivek Camilly Läckberg. Autorka v textu proniká hluboko do charakterových rysů postav. I proto jsou romány Camilly Läckberg označovány jako psychologizující. Při lovu humrů objeví místní rybář v moři u městečka Fjällbacka tělo malé Sáry, dcery Eričiny přítelkyně Charlotty, která se sem přistěhovala teprve před několika měsíci. Zpočátku se všichni domnívají, že jde o tragickou nehodu. Pitva však prokáže něco jiného – patolog najde v plicích malé Sáry sladkou vodu se zbytky mýdla. Z toho jasně vyplývá, že dívenku kdosi utopil ve vaně, a teprve pak hodil její tělo do moře. Ale kdo by mohl chtít sedmileté Sáře tak strašně ublížit? A proč?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/54998/kamenik-54998.jpg 4.4371

Erika Falcková & Patrik Hedström (3.)

Stenhuggaren (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

Agnesita

Já vlastně nevím, proč tu Camillu čtu. V průběhu četby ji proklínám za zbytečně polopatické popisy motivů postav a jejich velké množství. Ale dočíst to prostě musím! :)

NADEI

Takové příběhy, kde se prolíná minulost se současností se mi moc líbí. Sledování několika lidských osudů, které se navzájem prolnou i když někdy tragicky. Dobrá oddechovka.

moudivlacek

Wow! To byl skutečný příběh o lidských zrůdách a nevinných obětech, ještě teď mi je špatně. Příběh ze skutečnosti prolíná příběh z minulosti, aby se na konci propojily a vše dovysvětlily, i když budete tušit co a jak.
Přesto - nikdy nepochopím, co v některých lidech je za zrůdnost, nadřazenost, egoismus a hlavně odpor k těm, kdo je slepě nemilují či k nim nevzhlížejí jak k Bohu.
Tohle čtení je opravdu velmi silný emotivní zážitek. Každopádně - milovníkům detektivek mohu jen doporučit - přijdete si určitě na své!!!

AltaMari

Skvělá detektivka! Čte se sama, každou chvíli nějaké překvápko (včetně úplně poslední věty!), zajímavý příběh z minulosti postupně odhalující příčiny současných událostí, takže čtenář, narozdíl od detektivů, může pachatele odhalit o trochu dříve - ale ne o moc :o). Osobní život hlavních postav má také zajímavý vývoj. DOPORUČUJI jako oddychovku.

astina

kniha se pěkně četla, měla spád. Za mě 5 hvězdiček

TeaPeter

Tak tento díl série opravdu stál za to. Napínavý až do samého konce. Na rozdíl od vraha v hlavním příběhu, jsem ale ten úplný konec trochu tušil... Těším se na další díl.

Sam99

Jako vždycky super kniha od úžasné autorky. Konec byl velmi dobře promyšlený. Na knize nejvíce miluji back-in-time, kdy se autorka vrací do minulosti a vypráví další příběh, který potom propojí s tím v současnosti.

LisaEla

Knížka se mi líbila ještě víc než dva předchozí díly, mám ráda i "rodinné příběhy" hlavních postav - jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet situace kolem Anny. Příběh z historie byl hodně chytlavý - místy jsem i přeskakovala, abych zjistila, co bude dál ;-) Jediné, co mě u CL mrzí je její posedlost za každou cenu a zde aspoň okrajově zamíchat do detektivky nějaké násilí - u minulých dílů OK, souviselo s příběhem, ale zde mi problém pedofilie připadal vložený do děje násilně, naprosto zbytečný a navíc ne příliš propracovaný :-(

Awča

Tento díl se mi líbil ještě o 2* více, než ten předchozí (Kazatel). Ačkoli je možné číst sérii na přeskáčku (jednotlivé případy na sebe nenavazují), přeci jen je lepší číst ji postupně, hlavně kvůli vývoji soukromého života vyšetřovatele, jeho ženy a její sestry. Ač mě obvykle tyto detaily v detektivkách zdržují, tady mě to kupodivu baví, i když chápu, že např. mateřské starosti jedné z vedlejších postav muži asi ne tak úplně docení. V Kameníkovi se opět objeví příběh z minulosti, který je celkem zajímavý a drží čtenáře v napětí, jak se asi propojí se současnou dějovou linkou. Na další díl se těším, ale dám si chvilku pauzu, přeci jen má autorka svůj styl, díky kterému mi pak díly s odstupem času trochu splývají.

SuperMum

Moje první knížka od švédské spisovatelky Camilly Läckberg a rozhodně ne poslední. O autorce jsem měla předem zjištěno, že ráda propojuje minulost se současností, což já osobně mám v literatuře ráda. V této knížce se autorka tohoto schématu držela, a proto detektivní zápletku hodnotím kladně.

wlado

Na môj vkus príliš veľa postáv s rôznymi osudmi. Miestami sa v tom ťažšie orientovalo. Viac sa mi páčila časť knihy popisujúca druhú dejovú líniu odohrávajúcu sa na začiatku 20. storočia.

Kerberos

Je zrůdnost dědičná nebo je umocněna špatnou výchovou.

Devil-Ivet

Trochu slabší díl, než předešlé dva. Je to sice stále napínavé a my se dovíme spoustu nových věcí, ale… Buď jsem je všechny četla moc brzo po sobě, nebo se autorka začala opakovat…

SilvieSisinka

Jsem zavisla na pani spisovatelce :-) Jeji knihy me vzdy vtahnou do deje.Mistrne vystavene pribehy se dvojici Erikou a Patrikem.

Calinda

Po dlouhé době zase jedna dobrá krimi, která je psaná svižným stylem, má spád, žádná omáčka kolem, takový styl u detektivek očekávám a to mě baví. Severské krimi moc nemusím, ale tahle se mi líbila, určitě se kouknu i na další knížky autorky.

capricornus

Skvělé! Knížka má spád, střídají se dvě dějové linie. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Zatím nejlepší v řadě. Budu číst i následující knihy.

martina.culik
20.11.2017

Dvojici Patrika a Eriky jsem si oblíbila už v předchozích knihách autorky. V tomto díle se Erika zase tolik neobjevuje, ale upřímně musím říct, že to pro mě bylo spíš pozitivum.
Vyhovuje mi způsob psaní, kdy sledujeme příběh z pohledu více postav i propojení s historií. Určitě budu pokračovat i v dalších dílech.

Len2očka
29.10.2017

Příjemné a napínavé čtení,prostě moc dobrá knížka.

Toffee
28.10.2017

Tuhle sérii jsem si oblíbila hned od první knihy. Ani tahle nezklamala. Je to pohodové čtení. Líbí se mi, že autorka nesleduje jen linii vyšetřování, ale sleduje i dramata v osobních životech postav, takže výsledek přesahuje žánr detektivky. Napínavost téhle knihy (a moji zvědavost) zvyšovalo i propojení současného dění se zvláštním příběhem z minulosti.

Lisa123
14.10.2017

Nejlepší kniha, kterou jsem zatím od této autorky přečetla. Až do konce jsem byla napjatá a netušila jsem, jak může děj dopadnout. U knihy se mi líbí, že jsou v ní části textu, které se staly již v minulost a nakonec mají vždy souvislost se současným dějem v knize. Ze začátku se musí člověk do knihy začíst, ale cca od 150 stránky jsem četla knihu jedním dechem :D Určitě doporučuji!!!

petunkav
04.09.2017

Skvělé, opravdu skvělé....
Napínavé až do konce, skvělé prolínání minulosti s přítomností, krásné čtení.
Hned jsem sáhla po čtvrtém díle - pokračování.

Peslik
04.07.2017

Moc nemusím knihy , kde se prolíná minulost s přítomností, ale tady jsme se těšila, kam život v minulosti povede.
Za mě takové oddychové čtení na dovolenou nebo po náročné pracovní poradě :D

šipek
05.06.2017

Tuto sérii detektivek s Erikou a Patrikem mám přečtenou celou. Je to takové pohodové čtení a klidné. Po těchto knihách sáhnu, když si potřebuji orazit od psychothrillerů.

martinaandulka
03.06.2017

Opět nádherný příběh,plné napětí a zvratů.Fandím Erice a Patricovi :-).

dobama
30.05.2017

Všechno souvisí se vším a v budoucnosti hledej minulost.
Camilla Läckberg se pro mne stává momentálně autorem n.2 ( se jí tedy omlouvám ale King je prostě King :-) ). Líbí se mi šíře vyprávění, zápletky a motanice osudů postav ať kriminalistů, tak kriminálníků.
Nikdo není jen černý nebo bílý a napětí se dá krájet. Opět plný počet a jdem na další

SimonaP
14.05.2017

Moc hezká kniha, stejně jako dvě předešlé.Děj z minulosti možná ještě napínavější, než vyšetřování vraždy v současnosti.

rekon
03.05.2017

Prostě skvělá kniha-k tomu není co dodat. Četla jsem to jedním dechem. Po Theorinovi a Nesbovi další úžasná autorka severských detektivek.

ArwenAragorn
23.04.2017

Tahle detektivka se mně líbila hodně. Přečetla jsem ji za necelé dva dny.

tesi04
02.04.2017

Opět nezklamala ...

Jančislava
01.04.2017

Další kniha od této autorky. Její knihy beru spíše jako oddechové a tak velkou zápletku nečekám. Kniha se mi líbila i přes jednoduchý děj, ale četla jsem od ní trochu lepší např. Andělíčkářku.