Kameník

Kameník https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326957/bmid_kamenik-Fl1-326957.jpg 4 740 153

Při lovu humrů objeví místní rybář v moři u městečka Fjällbacka tělo malé Sáry, dcery Eričiny přítelkyně Charlotty, která se sem přistěhovala teprve před několika měsíci. Zpočátku se všichni domnívají, že jde o tragickou nehodu. Pitva však prokáže něco jiného - patolog najde v plicích malé Sáry sladkou vodu se zbytky mýdla. Z toho jasně vyplývá, že dívenku kdosi utopil ve vaně, a teprve pak hodil její tělo do moře. Ale do by mohl chtít sedmileté Sáře tak strašně ublížit? A proč? Vydání 2.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Stenhuggaren , 2005

Awča
28.05.2018 5 z 5

Tento díl se mi líbil ještě o 2* více, než ten předchozí (Kazatel). Ačkoli je možné číst sérii na přeskáčku (jednotlivé případy na sebe nenavazují), přeci jen je lepší číst ji postupně, hlavně kvůli vývoji soukromého života vyšetřovatele, jeho ženy a její sestry. Ač mě obvykle tyto detaily v detektivkách zdržují, tady mě to kupodivu baví, i když chápu, že např. mateřské starosti jedné z vedlejších postav muži asi ne tak úplně docení. V Kameníkovi se opět objeví příběh z minulosti, který je celkem zajímavý a drží čtenáře v napětí, jak se asi propojí se současnou dějovou linkou. Na další díl se těším, ale dám si chvilku pauzu, přeci jen má autorka svůj styl, díky kterému mi pak díly s odstupem času trochu splývají.

SuperMum
11.05.2018 4 z 5

Moje první knížka od švédské spisovatelky Camilly Läckberg a rozhodně ne poslední. O autorce jsem měla předem zjištěno, že ráda propojuje minulost se současností, což já osobně mám v literatuře ráda. V této knížce se autorka tohoto schématu držela, a proto detektivní zápletku hodnotím kladně.

wlado
07.05.2018 3 z 5

Na môj vkus príliš veľa postáv s rôznymi osudmi. Miestami sa v tom ťažšie orientovalo. Viac sa mi páčila časť knihy popisujúca druhú dejovú líniu odohrávajúcu sa na začiatku 20. storočia.

Kerberos
26.04.2018 4 z 5

Je zrůdnost dědičná nebo je umocněna špatnou výchovou.

Devil-Ivet
05.04.2018 3 z 5

Trochu slabší díl, než předešlé dva. Je to sice stále napínavé a my se dovíme spoustu nových věcí, ale… Buď jsem je všechny četla moc brzo po sobě, nebo se autorka začala opakovat…

SilvieSisinka
27.01.2018 5 z 5

Jsem zavisla na pani spisovatelce :-) Jeji knihy me vzdy vtahnou do deje.Mistrne vystavene pribehy se dvojici Erikou a Patrikem.

Calinda
19.01.2018 4 z 5

Po dlouhé době zase jedna dobrá krimi, která je psaná svižným stylem, má spád, žádná omáčka kolem, takový styl u detektivek očekávám a to mě baví. Severské krimi moc nemusím, ale tahle se mi líbila, určitě se kouknu i na další knížky autorky.

capricornus
08.01.2018 4 z 5

Skvělé! Knížka má spád, střídají se dvě dějové linie. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Zatím nejlepší v řadě. Budu číst i následující knihy.

martina.culik
20.11.2017 5 z 5

Dvojici Patrika a Eriky jsem si oblíbila už v předchozích knihách autorky. V tomto díle se Erika zase tolik neobjevuje, ale upřímně musím říct, že to pro mě bylo spíš pozitivum.
Vyhovuje mi způsob psaní, kdy sledujeme příběh z pohledu více postav i propojení s historií. Určitě budu pokračovat i v dalších dílech.

Len2očka
29.10.2017 5 z 5

Příjemné a napínavé čtení,prostě moc dobrá knížka.

Toffee
28.10.2017 5 z 5

Tuhle sérii jsem si oblíbila hned od první knihy. Ani tahle nezklamala. Je to pohodové čtení. Líbí se mi, že autorka nesleduje jen linii vyšetřování, ale sleduje i dramata v osobních životech postav, takže výsledek přesahuje žánr detektivky. Napínavost téhle knihy (a moji zvědavost) zvyšovalo i propojení současného dění se zvláštním příběhem z minulosti.

Lisa123
14.10.2017 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem zatím od této autorky přečetla. Až do konce jsem byla napjatá a netušila jsem, jak může děj dopadnout. U knihy se mi líbí, že jsou v ní části textu, které se staly již v minulost a nakonec mají vždy souvislost se současným dějem v knize. Ze začátku se musí člověk do knihy začíst, ale cca od 150 stránky jsem četla knihu jedním dechem :D Určitě doporučuji!!!

petunkav
04.09.2017 5 z 5

Skvělé, opravdu skvělé....
Napínavé až do konce, skvělé prolínání minulosti s přítomností, krásné čtení.
Hned jsem sáhla po čtvrtém díle - pokračování.

Peslik
04.07.2017 4 z 5

Moc nemusím knihy , kde se prolíná minulost s přítomností, ale tady jsme se těšila, kam život v minulosti povede.
Za mě takové oddychové čtení na dovolenou nebo po náročné pracovní poradě :D

šipek
05.06.2017 5 z 5

Tuto sérii detektivek s Erikou a Patrikem mám přečtenou celou. Je to takové pohodové čtení a klidné. Po těchto knihách sáhnu, když si potřebuji orazit od psychothrillerů.

martinaandulka
03.06.2017 5 z 5

Opět nádherný příběh,plné napětí a zvratů.Fandím Erice a Patricovi :-).

dobama
30.05.2017 5 z 5

Všechno souvisí se vším a v budoucnosti hledej minulost.
Camilla Läckberg se pro mne stává momentálně autorem n.2 ( se jí tedy omlouvám ale King je prostě King :-) ). Líbí se mi šíře vyprávění, zápletky a motanice osudů postav ať kriminalistů, tak kriminálníků.
Nikdo není jen černý nebo bílý a napětí se dá krájet. Opět plný počet a jdem na další

SimonaP
14.05.2017 4 z 5

Moc hezká kniha, stejně jako dvě předešlé.Děj z minulosti možná ještě napínavější, než vyšetřování vraždy v současnosti.

rekon
03.05.2017 5 z 5

Prostě skvělá kniha-k tomu není co dodat. Četla jsem to jedním dechem. Po Theorinovi a Nesbovi další úžasná autorka severských detektivek.

ArwenAragorn
23.04.2017 5 z 5

Tahle detektivka se mně líbila hodně. Přečetla jsem ji za necelé dva dny.