Kameník

Kameník https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326957/bmid_kamenik-Fl1-326957.jpg 4 741 153

Při lovu humrů objeví místní rybář v moři u městečka Fjällbacka tělo malé Sáry, dcery Eričiny přítelkyně Charlotty, která se sem přistěhovala teprve před několika měsíci. Zpočátku se všichni domnívají, že jde o tragickou nehodu. Pitva však prokáže něco jiného - patolog najde v plicích malé Sáry sladkou vodu se zbytky mýdla. Z toho jasně vyplývá, že dívenku kdosi utopil ve vaně, a teprve pak hodil její tělo do moře. Ale do by mohl chtít sedmileté Sáře tak strašně ublížit? A proč? Vydání 2.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Stenhuggaren , 2005

Didi15
06.09.2020 5 z 5

Už je mi skoro vždy jasné, kdo je vrah, ale stejně mě to neprestava bavit. Baví mě prolínání minulosti a současnosti. Už se těším na další díl.:-)

likaf
03.09.2020 5 z 5

Skvělé čtení, tak jako předchozí díly Mám ráda, jak je práce na vyšetřování kombinovaná soukromým životem hlavního hrdiny. Jdu na 4. díl :-))

čef
18.08.2020 5 z 5

Hodně podobné předchozím dílům jak stylem, tak obsahem. Znovu zde máme několik neschopných až blbých policistů, vložený příběh zasahující do vzdálené minulosti a ovlivňující tragicky přítomnost. Máme zde také posun od porodu k problémům mateřství – kojení a na žádost o ruku také dojde. Dozvíme se také leccos o Arspergovi a arzeniku. Prostě – zajímavé ze všech úhlů.

princesse
17.08.2020 4 z 5

Třetí kniha od autorky a zatím pro mě nejslabší. Dobře se četla i příběh byl zajímavý, ale nějak mi v tom něco chybělo. Každopádně další kousek z pera této autorky si s chutí přečtu. Čeká na mě v knihovně Zlatá klec, tak jsem na ni zvědavá.

Jiparis
07.08.2020 4 z 5

Velmi slušná detektivka s dvěma dějovými liniemi. Až neuvěřitelně smutný příběh kameníka a jeho prolínání s vyšetřováním současného zločinu, bylo hodně zajímavé. A opět pravda, jak moc lidskou mysl ovlivňují vztahy rodičů a dětí.

Gugu
31.07.2020 5 z 5

Pohodová detektivka, oddechovka na dlouhé zimní večery nebo letní dovolenou. Dobře se to četlo.

Višnička
19.03.2020 5 z 5

Perfektní oddechová detektivka, díl od dílu lepší, čte se sama!

MilanCFC
16.03.2020 3 z 5

Ach jo, docela zklamání, když jsem viděl zdejší hodnocení a následně knihu dočetl. Jedu popořadě a pro mě zatím bohužel nejslabší díl ze série. Spoustu klišé, tak nějak pořád natahované, a totálně nenapínavé, jak to tím natahováním nemělo žádný spád. Nemluvě o tom, že se nekonal ani žádný wow moment, jak bylo poměrně brzy jasné, kdo za vším stojí. Bod nahoru ale naopak za to, jak se autorce podařilo vytvořit jednu z "nejnegativnějších" postav, co pamatuji. Ta mi opravdu hnula žlučí. Doufám, že v dalším díle autorka trošku vyjede ze svých kolejí.

moniiwolf
17.11.2019

Autorčin styl je mi nějakým záhadným způsobem blízký a fakt mě baví. Knížky v této sérii bohužel nečtu popořádku, což me celkem mrzí, ale nedá se nic dělat. Kameníka jsem četla po Andělíčkářce a zezacatku jsem byla trochu zklamaná, protože se mi to nezdálo až tak dobre, ale po překonání 100 stran jsem byla naprosto uchvácena! Knihu jsem přečetla za dva dny a takřka pořad jsem myslela na děj knihy, což je trochu problém, když jste studentkou právnické fakulty a měla byste přemýšlet nad jinými věcmi. Za me ale rozhodne doporučení všemi deseti!☀️

Mysicka_Lb
18.10.2019 5 z 5

C. Läckberg mám ráda a její styp psaní mi sedí. Kameník je její typickou knihou, ve které se prolíná minulost a současnost a vyšetřování vraždy s rodinným životem hlavních postav. Vraha lze poměrně snadno vytušit, ale přesto se mi kniha velmi líbila a v porovnání s jinými současnými autory detektivek jde rozhodně o naprůměr.

lenuskav
07.10.2019 4 z 5

asi od ctvrtky knizky sem vedela kdo je vrah,ackoliv sem stale nechapala proc. celej nadech knizky je strasne smutnej ale cetlo se to krasne a rychle. Camillu mam rada ????

ctenarkaEva
31.08.2019 4 z 5

Zajímavý, i když smutný příběh. Líbilo se mi prolínání 2 dějových rovin. A také se mi v knihách autorky líbí vykreslení osobního života hlavních hrdinů. Těším se na další díly.

Pavlnka
23.08.2019 4 z 5

Další dobrý díl, líbilo se mi prolínání minulosti a přítomnosti. Jsem zvědavá jak bude pokračovat linie s Annou.

Restang
06.08.2019 4 z 5

Další čtivý díl a opět prolínající se minulost. Tipovala jsem vraha spíš někoho jiného, ale že někdo z tohoto okruhu to bude bylo trochu předvídatelné. Jinak C. Läckberg opět nezklamala.

Eeli
03.08.2019 4 z 5

Další povedený případ ze série, i když poměrně brzy bylo zřejmé, kdo by mohl být pachatelem. Zápletka z minulosti i současné vyšetřování byly nápadité a i dalšími zvraty v ději, pohlédneme-li na celou sérii jako na jeden příběh, si autorka utváří pojistku na zajímavou "omáčku" doplňující hlavní téma dalších dílů a lákající na jejich četbu.

kanitsuj
30.07.2019 4 z 5

Čtivá detektivka, v níž se prolíná minulost se současností. Dějová linka o kameníkovi a Agnes mne bavila mnohem víc než vyšetřování vraždy. Byla o poznání čtivější a odpornější, co do vykreslení zrůdnosti jednání hlavní postavy. V popisu současnosti mi po čase začalo vadit konání vyšetřovatelů, kteří vždy něco zjevného přešli a poté si uvědomili, jak se jim mohla taková školácká chyba stát. Také nemohu ve shodě s ostatními říci, že by během čtení přicházely stále nové impulsy a napětí se stupňovalo. Z mého pohledu se přidávalo jen více falešných stop, které komplikovaly dění a zbytečně natahovaly počet stran. Ne vše bylo stoprocentně pochopitelné a uvěřitelné, ale celkově byla knížka rozhodně lepší než autorčin titul Zlatá klec, který jsem četla předtím.

raty
21.06.2019 5 z 5

Směska žánrů, která je zde předmětem kritiky, je asi to, co mě na sérii s Patrikem a Erikou nejvíc baví. Tento díl měl spád a dobrou detektivní zápletku. S napětím jsem čekala jak příběh z minulosti vyústí do současných tragických událostí.

kofola33
16.06.2019 5 z 5

Knizka me jeste vice bavila ve druhe polovine, kde uz jsem si spravne tipla kdo bude vrah, libilo se mi vykresleni postav, hlavne z minulosti, krasna sociopatka s vrazednymi sklony...
nechtela bych byt jejim potomkem...Kamenika mi bylo opravdu lito. A pak se to vse krasne propojilo a dostalo smysl...jednu hvezdicku ubiram za usporadani textu, nevim jestli to bylo mou cteckou ,ale na jine knizky to vliv nema, ale zobrazoval se mi text bez mezer mezi odstavci v kapitolach, takze byla rec o jednom cloveku a na dalsim radku uplne o necem jinem, coz mi casto nedavalo moc smysl, nez jsem pochopila, ze to uz je o nekom jinem. Knizka urcite stoji za precteni.

Acquenta
10.06.2019 4 z 5

Stále dobrá Camilla :-) Těším se na další díly.

Lalina3
04.06.2019 4 z 5

Velice zajímavá kniha. Určitě si přečtu další, autorka píše velmi poutavě.