Kameník

Kameník https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326957/bmid_kamenik-Fl1-326957.jpg 4 744 153

Při lovu humrů objeví místní rybář v moři u městečka Fjällbacka tělo malé Sáry, dcery Eričiny přítelkyně Charlotty, která se sem přistěhovala teprve před několika měsíci. Zpočátku se všichni domnívají, že jde o tragickou nehodu. Pitva však prokáže něco jiného - patolog najde v plicích malé Sáry sladkou vodu se zbytky mýdla. Z toho jasně vyplývá, že dívenku kdosi utopil ve vaně, a teprve pak hodil její tělo do moře. Ale do by mohl chtít sedmileté Sáře tak strašně ublížit? A proč? Vydání 2.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Stenhuggaren , 2005

soukroma
05.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Typicky provázaný, vyvázaný, odvázaný (?) příběh z předminulého století vrcholící vraždou dítěte ve Fjällbace. Ten ústřední zločin není zrovna příjemný ani v detektivních thrillerech, navíc na osmiletém děvčátku byly shledávány další nepříjemné až destruktivní vlastnosti, což paradoxně bylo ještě horší než čistá miloučká oběť... V rodině bylo ale víc patogenů, jak se postupně odhalovalo až k jednomu opravdu zlovolnému zdroji. Krom toho ovšem autorka nechala rozehrát mnohem více krimi i psycho-příběhů (i čerstvě mateřských náročných zážitků) na malém městě (i policejní stanici).
Nepatří k mým oblíbeným švédským autorům, nevyhledávám její sérii, jen čas od času zkusím něco dalšího, staršího či novějšího. Jako obvykle se mi to jevilo předlouhé, překombinované, nevěrohodné, zůstalo mi vlastně hned po zavření knihy pár otázek proč a jak, takže nemohu hodnotit víc než průměr.

katerina4564
30.05.2022 5 z 5

Zatím nejlépe propracované prolínání s minulostí a proč si to myslím? Vůbec jsem nedokázala najít propojenost historického příběhu s tím současným, začalo mi to docházet až ke konci, ale nejprve jsem vůbec netušila, takže napětí a zvědavost od začátku až do konce. Příběh sám o sobě samozřejmě smutný, ale potěšilo mě, že se autorka nebála sáhnout po postavách s psychickými problémy, a rozšířit tak povědomí čtenářů. Za mě z prvních 3 dílů nejlepší kniha, přečetla jsem si během víkendu.

mataj
06.04.2022 5 z 5

Vrátila jsem se k rozečtené sérii mé oblíbené autorky. Bohužel jsem předtím četla na přeskáčku, takže se snažím dohonit ostatní díly postupně. Zajímavý příběh, který má začátky v minulosti a důsledky bohužel v současnosti. Postupně se odkrývá velmi nepříjemná a nebezpečná povaha Agnes i její neblahý vliv na osudy ostatních.

Péťa1950
28.03.2022 4 z 5

Opět dva časově oddělené příběhy, které se nakonec propojí. Tentokrát velké množství mrtvých a také široký záběr poruch osobnosti u většiny postav. Všechny postavy dobře vykreslené. Opět propojeno s životy vyšetřovatelů. Doporučuji a budu v knihovně hledat další díly.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Povedená knížka a pěkně vykreslené postavy. Pěkně se četla, určitě doporučuji.

Ajina76
28.08.2021 5 z 5

Velmi povedena kniha. Trochu mi tam tedy vadil pribeh Ericiny sestry, u ktereho jsem nepochopilac, proc tam vlastne byl. Dejove se nijak nevyvijel. Vrele doporucuji.

adulik23
21.08.2021 4 z 5

Tretí diel opäť zaujímavý, dobre sa to čítalo, uvidíme ako sa bude život mladej rodinky vyvíjať ďalej

Maanna
11.08.2021 4 z 5

Některé linky nejsou úplně dotažené, bez některých bych se asi obešla (tady myslím hlavně příběh Eričiny sestry - buď bych uvítala větší rozvedení, nebo nic, takhle to bylo trochu na sílu), některé postavy sklouzávají do karikatury (Ernst nebo Mehlberg), ale příběh s prolínáním minulosti a přítomnosti pro mě opět fungoval a bavil mě. Navíc, jak už jsem zmínila u předchozích dílů, tým vyšetřovatelů, kde nikdo není alkoholik, sociopat, autista ani génius, je pro mě v současném trendu detektivek vlastně osvěžující, takže za čas si zase nějaké "rande s Camillou" dám...

Cuprinka
09.05.2021 5 z 5

Hodně zajímavý díl. Chvílemi mi bylo dost těžko a smutno. Moc hezký do sebe na konci vše zapadlo. Těším se na pokračování série.

Lucieouje
11.04.2021 5 z 5

Výborná kniha! Zajímavá zápletka, ve které se prolínají životy hlavních hrdinů, neschopnost a egoismus některých lidí, těžké dětství i Aspergerův syndrom. Děj je napínavý a skvělé jsou retrospektivní kapitoly, které nás zavedly do života Agnes. Krátké kapitoly zaručují, že se kniha čte sama a konec je překvapivý. Jedna z mých oblíbených knih.

MatoPalkes
17.03.2021 5 z 5

Zatiaľ najlepší diel. Zbožňujem prelínanie časových línií. Rozhodne temnejšie než predchádzajúce diely. Záver knihy napína na ďalšiu časť. Sem s ňou.

Roman07
13.02.2021 3 z 5

Druhá kniha od Camilli Läckberg, na jednej strane zaujímavý príbeh a prelínanie minulosti a súčasnosti. Asi ako mnohých aj mňa viac zaujímal práve príbeh z minulosti. Možno by sa ten námet dal použiť na zaujímavú knihu. Na druhej strane je škoda, že kniha je písaná podobnou šablónou, ako predchádzajúca. Osudy hlavných postáv sú pre mňa nezaujímave. Policajt Ernst, je opäť až neuveriteľné hlúpy. Erika sa pre zmenu nepotí, ale má poprôrodné depresie. Sú len dvaja v domácnosti, ale neumyté riady a pritom stále pozerá len telenovely a iné hlúpe relácie. Opäť nevítaná návšteva, ďalšia exhumácia a nezmyselné správanie Erikinej sestry.

perpe2a
06.01.2021 5 z 5

Třetí díl švédské krimisérie, opět skvělé. Rozhodně mohu doporučit. Díly je ovšem nutné číst po sobě, protože dějová linka hlavních hrdinů se stále vyvíjí. Za mě povedená série a jdu na další díl.

Fazolecek
03.01.2021 5 z 5

Sérii čtu od prvního dílu, tudíž mi množství postav nevadilo. Polovina jich byla už v předchozích dílech. A pachatele jsem nevěděla až do rozuzlení, nevím jak na něj všichni tak rychle přišli, možností se nabízelo více. Kniha se četla dobře, líbila se mi =)

HŠ
24.11.2020 4 z 5

Mysteriózní román to určitě není. Postavy černobílé, bylo jich tam tolik, že se nedaly více rozkreslit, až těch postav bylo moc, některé byly pro příběh zbytečné. Mám dojem, že tam autorka chtěla nacpat co nejvíce děje a hlavně své zážitky s novorozencem. Žádné překvapení se nekonalo, vše jasné už od půlky knihy. Nic extra, ale knížku jsem zhltla za pár dnů a ani nevím, jak je to možné, co se mi na ní vlastně tolik líbilo.

munka
03.11.2020 4 z 5

Prelínanie deju bolo pre mňa trochu mätúce, ale postupne som si na to zvykla. Popri vyšetrovaní dostal priestor aj rodinný život hlavných postáv a tak sa môžem tešiť na ďalší príbeh.

Strnady095
29.10.2020 4 z 5

Detektivka...?...spíše severská sága...a dobrá

Leona333
06.10.2020 4 z 5

Tak za 4 hvězdy. A to jen proto, že znám autorku, respektive její jiné knihy... Tady toho bylo na mne už tak nějak moc. Moc smutku, moc úzkosti, moc trudomyslnosti, moc...

lencin
29.09.2020 4 z 5

Třetí díl série o Erice a Patrikovi. Hezká detektivka, ale tímhle tempem bude malé městečko za chvíli vyvražděné.
(2015)

Lenka0007
19.09.2020 4 z 5

Začátek knihy je především pro čtenářky mrazivě děsivý. Popis událostí, které v rodině následují po smrti malého děvčátka, pocity matky, která utrpěla největší ztrátu. Dějem provázejí mnohé postavy, rodinní příslušníci vyšetřovatele a jeho přítelkyně, mnohé však nejsou pro děj nepostradatelné. Vsunutý příběh kameníka je čtivý, konec předvídatelný, překvapení se nekonalo. Ty zklamané a nepřekvapené autorka potěší posledními řádky knihy.