Elsyino tajemství

Elsyino tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129173/bmid_elsyino-tajemstvi-qqj-129173.jpg 4 632 124

Příběh začíná nálezem mrtvoly učitele dějepisu a historika - odborníka na 2. svět. válku. Je to člověk kterému Erika nedávno přinesla nacistický železný kříž nalezený v pozůslalosti své matky. Ve věcech po matce také najde deníky a zjistí, že tento historik patřil v dětství do stejné party a byl kamárádem Eričiny matky Elsy. Zanedlouho je zavražděna další z bývalých Elsyiných přítelkyň. Příběh se rozvíjí v několik neuvěřitelných náhod a překvapení...... celý text

Vydáno: , Motto

Tyskungen , 2007

Mysicka_Lb
Mysicka_Lb
18.10.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších autorčiných knih. Jde o jakýsi vrchol autorčiny tvorby, protože v začátcích ještě nebyla dostatečně "vypsaná" a v novějších dílech (Čarodějnice) se zase rozepisovala až moc:-). Nejde zde zdaleka jen o detektivní příběh a odhalení pachatele. Velmi se mi líbí, jak je sledován osud party lidí, kteří byli v době války mladí a teď v současnosti jde o staříky vyrovnávající se se svou minulostí. Kniha má velkou hloubku a zároveň je přes závažnost tématu psána takovým milým způsobem, že je radost ji číst. Odpoštím i mírné nelogičnosti (motiv pachatele, chování Elsy k dětem) a dávám plný počet hvězdiček.

Simstr
Simstr
17.10.2019 5 z 5

Nemám co dodat. Paní Läckbergovou mám strašně ráda. Výborně se čte a děj Vás krásně vtáhne a musíte číst a číst a číst :-)

surikata246
surikata246
04.10.2019 5 z 5

Napínavý a smutný příběh,který poznamenal život mnoha lidí.Četlo se to pěkně.

ales3650
ales3650
27.08.2019

Zatím nejlepší díl, přečteno jedním tahem

broskev28
broskev28
21.08.2019 4 z 5

Asi nejvíc se ztotožňuju s komentářem Guenevra, ani mně tohle vysvětlení příliš nesedlo. Ale samotný detektivní příběh mě zaujal; pro mě to byla první knížka od této autorky a určitě si ráda přečtu i další.
"Asi je to tak správné, že nikdo nemůže vědět nic dopředu. Kdyby měl člověk křišťálovou kouli a viděl, co ho v životě čeká, neodvážil by se hnout z místa. Život se musí brát po malých dávkách. Smutek a problémy jen v té míře, jakou je možné v danou chvíli zvládnout."
Tahle slova říká Frans, který byl pro mne největším překvapením.

raty
raty
05.08.2019 5 z 5

Tentokrát vyšetřování vraždy, která souvisí s tajemstvím Eričiny matky. Moc mě to bavilo od začátku až do překvapivého konce.

terinkha
terinkha
25.06.2019 4 z 5

Tento díl se mi moc líbil! Naťuknutí v předchozím díle mě navnadilo a nakonec mě Elsyino tajemství nezklamalo ani v nejmenším! Líbila se mi historická linka, už cca od půlky jsem začala tušit, co se stalo, ale i tak mě vyšetřování a finále moc bavilo! Baví mě vývoj Mellberga a mám radost z nových postav :-)
Těším se na další knihu ze série!

Pauvka
Pauvka
12.06.2019 4 z 5

Kniha se mi opet a zase libila. Ctivy, napinavy dej a konecne byl zavrazden muz :) uz sem myslela, ze v kazdem dile budou resit jen vrazdy zen :) tesim se na dalsi dil od CL :)

Klára90
Klára90
26.04.2019 4 z 5

Děj této knihy se mi velmi líbil, bylo to napínavé až do poslední chvíle, trochu předvídatelné až ke konci, velmi čtivé.

kahuda01
kahuda01
23.04.2019 2 z 5

Končím asi v polovině knihy, na rodinné problémy Eriky a Patrika jsem zvyklý, moderní gender téma bych ještě zkousnul, ale protinacistická proimigrantská masírka už je trochu moc, já se chci u čtení bavit, poznat něco nového, ale nemám rád pocit, že jsem vychováván. Sorry jako.

NADEI
NADEI
24.03.2019 5 z 5

Skvěle napsaná knížka, zatím nejlepší co jsem od CL četla. Prolnutost vyšetřování vraždy s dávno zapomenutými deníky z války je velmi čtivá a postupně odkrývá jeden smutný osud, který tragicky vypluje na povrch po 60 letech. Super čtení.

Dobby888
Dobby888
20.03.2019 4 z 5

Opět velmi čtivý díl, který odkrývá dosud nevysvětlené otázky. Super napsané

Miluska2810
Miluska2810
14.03.2019 5 z 5

Patrila medzi prve moje knihy od tejto autorky. Okamzite som sa do nej zamilovala. Jej dejove prelinanie minulost a pritomnost ma velmi bavi. Vsetky knihy ma ok ale mam pocit, z tych poslednych, ze je to uz trosku horsie a akoby nasilu vytvarala dej a zapletky.

irva
irva
05.03.2019 4 z 5

Líbí se mi řada Erika a Patrika a těším se až ji dočtu do konce. Tento díl byl čtivý, ale na mě už tam bylo příliš rodinných záležitostí a málo té detektivky.

Edlik
Edlik
17.02.2019 4 z 5

Opět super. Hlavni zápletku jsem odhadl před koncem, ale i tak se mi kniha moc líbila.

pepa4081
pepa4081
12.02.2019 3 z 5

Knihu jsem prostě nedokázal přečíst na jeden zátah, jako minulé díly. Podkapitoly z války mne moc nebavily a také osobních trablů Eriky a její rodiny je až, až. Rozuzlení mne nakonec překvapilo. Hodnotím jako průměr a trochu se děsím dalších těhotenství v příští knize, kterou jdu zrovna číst.
Uspokojivé.

Guenevra
Guenevra
09.02.2019 5 z 5

Příběh dobrý. Jako obvykle to finální řešení poletuje někde blízko ve vzduchu... nicméně nemohu si pomoci, ale důvod chladu vůči dětem mi přišel až smutně malicherný, čímž nechci znevažovat osobní tragédii. Každopádně pokud už to na mě má takový dopad, nejsem schopná to nějak zpracovat a jsem racionálně rozhodnuta už nikdy nemilovat, tak se rozhodně nebudu vdávat a pořizovat další děti, abych je mohla vymáchat v tomto vlastním přesvědčení. V mých očích to dělá z Eričiny matky tak maximálně hyenu.

moudivlacek
moudivlacek
31.12.2018 4 z 5

Tenhle díl mě opravdu zaujal hlavně svou propleteností, líbil se mi tam výrok, že minulosti neunikneme, ale zároveň bychom měli hledět více do budoucnosti a některé události nechat raději spát.
Co se týče hlavních hrdinů, překvapil mě Patrik, který je na rodičovské dovolené. Ale přeci jen mu dost chybí práce a moc touží dopadnout vraha vraždy, co ale s malou dcerkou, samozřejmě si poradí, ale Erice se to moc nezamlouvá.
Každopádně i ona tu má velký prostor a konečně zjistí, proč její maminka se k ní a Anně chovala tak chladně.
Těším se na další díl.

Evik84
Evik84
06.11.2018

Tento díl mě zaujal asi zatím nejvíce, velmi zajímavý a propletený příběh.

Devil-Ivet
Devil-Ivet
02.11.2018 5 z 5

Na tento díl jsem se těšila a rozhodně jsem nebyla zklamána. Je poutavý, napínavý a Elsyino tajemství je smutné. A Maja je kouzelná :)