Elsyino tajemství

Elsyino tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129173/bmid_elsyino-tajemstvi-qqj-129173.jpg 4 632 124

Příběh začíná nálezem mrtvoly učitele dějepisu a historika - odborníka na 2. svět. válku. Je to člověk kterému Erika nedávno přinesla nacistický železný kříž nalezený v pozůslalosti své matky. Ve věcech po matce také najde deníky a zjistí, že tento historik patřil v dětství do stejné party a byl kamárádem Eričiny matky Elsy. Zanedlouho je zavražděna další z bývalých Elsyiných přítelkyň. Příběh se rozvíjí v několik neuvěřitelných náhod a překvapení...... celý text

Vydáno: , Motto

Tyskungen , 2007

gigi77
gigi77
19.06.2021 4 z 5

Odlehčené čtení plné osobních vztahů.
***
Nedoporučuji pro ty čtenáře, kteří se chtějí nadechnout s první stránkou a vydechnout až s tou poslední. Prvních 200 stran se mi táhlo pomalu několik týdnů, ale pak to začalo nabírat detektivní spád, který jsem slupla jako malinu.
***
Erika touží pochopit příčinu chladného chování své zesnulé matky, postupně se ji odkrývá dramatické tajemství mezi přáteli, jenž se odehrálo na konci druhé světové války. V knize se tak nerušeně prolínají dvě časové osy.

Cuprinka
Cuprinka
23.05.2021 5 z 5

Skvělý díl ze série, nešlo se odtrhnout!

Restang
Restang
18.05.2021 4 z 5

Tahle série asi memůže zklamat. Trochu mi přišlo přitažené za vlasy, že Erika se nám pomalu stává samovyšetřovatelkou. Některé momenty z rodinného života mi přišly malinko úsměvné. Co k tomu více říct? Jako vždy dobrá detektivka, která stojí za přečtení.

Fazolecek
Fazolecek
15.05.2021 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších ze série. Nečíst sérii od prvního dílu asi by mě mátlo množství postav a jejich osudy. Tady na této sérii je dobře vidět vztahová linie. Kniha dějově zasazená do období druhé sv. války prolínající se se současností. Povedená

RADIN
RADIN
03.05.2021 5 z 5

Lúto mi bolo Elsy,že sa nikdy nedozvedela pravdu.Príbeh bol skvelý.

Lucieouje
Lucieouje
28.04.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších a nejzajímavějších knih této série. Opět je v knize prolínání příběhu z minulosti, tentokrát z období 2. sv. války a současného vyšetřování případu. Do vyšetřování se zapojila i Erika, která se snaží odhalit rodinné tajemství a zjistí, že nic není černobílé a není to takové, jaké se na první pohled zdá.
Knihu doporučuju a dávám 5*

MatoPalkes
MatoPalkes
21.03.2021 5 z 5

Zatiaľ asi najlepší diel. Dejová linka z druhej svetovej super, skutočne bavilo.

perpe2a
perpe2a
12.03.2021 4 z 5

Bezva série.

lencin
lencin
29.09.2020 4 z 5

Pátý díl série o Erice a Patrikovi. Hezká detektivka.
(2015)

likaf
likaf
28.09.2020

Skvělá kniha. Každým dílem se mi tato série líbí víc a víc. Rozhodně každému doporučuji k přečtení. A jdu na díl č. 6 !

Didi15
Didi15
12.09.2020 5 z 5

Za mě tedy zatím nejlepší a nejzajímavější díl. Opravdu jsem si to užila. Parádní dějová linka z druhé světové války. Jsem zvědavá, co se bude odehrávat v dalším díle, plus také doufám, že i Bertil nalezne konečně své štěstí :)

JIVaJaH
JIVaJaH
10.07.2020 5 z 5

Autorka zase nezklamala, kniha se mi líbila. V krátkém období mého čtení druhá kniha, kde se prolíná děj z druhé světové války a současnost. V obou knihách silně minulost ovlivňuje nejen samotné účastníky 2.sv.války, ale i jejich potomky..

čef
čef
01.06.2020 4 z 5

Snad se nemýlím, že tady autorka mířila především na ženy, vždyť jsou zde popsány podrobně dva porody a spousta miloučkých dětiček a nezvedených tatínků. Také neschopný, bručavý šéfík se postupně mění na miloučkého ošetřovatele pejska, tančícího salsu a zamilovaného do miminka. Všichni žijí v korektním světě, kde každý miluje každého, lesbičky rodí a jen ti pravicoví extrémisté až fašisté to pořád kdovíproč kazí. Story ukrývá tajemství z válečné minulosti a jeho možné odhalení ohrožuje mnohé, a tak jsou zde další vraždy vyžadující odhalení. A to se může líbit i těm, kteří již mají výchovu dávno za sebou.

ddkk
ddkk
09.05.2020 5 z 5

Výborná detektivka, určitě jedna z nejlepších z celé řady Eriky a Patrika. Smutný příběh s dějem prolínajícím se z dob 2. světové války do současnosti. Vyrovnávání se s hříchy minulosti, pochopení pro soudobou situací … a jak je zřejmé, nic není nikdy jen černobílé.

Dávám plný počet a doporučuji.

konicekbily
konicekbily
08.05.2020 5 z 5

Propojení s druhou světovou válkou bylo nenásilné a líbilo se mi. A navíc si myslím, že to není jenom detektivka, ale obsahuje i více myšlenek vhodných k přemýšlení.

Višnička
Višnička
18.04.2020 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl celé série!

VeronikaAug
VeronikaAug
15.03.2020 5 z 5

Elsyino tajemství se mi moc líbilo. Líbila se mi linka s druhou světovou válkou, ale i samotné rozpletani případu v přítomnost. Narozdíl od Andelickarky, kterou jsem cetla jako prvni knizku od tehle autorky, Elsyino tajemství nebylo prehnane. Bylo to napínavé, zajímavé, promyšlené. A byl to silenej doják. Mě se líbilo a můžu doporučit.

Janule809
Janule809
18.02.2020 5 z 5

Opravdu krásné čtení, bylo tam vše co má být

martina.culik
martina.culik
12.02.2020 5 z 5

Postupně čtu celou sérii a zatím mě žádná kniha nezklamala. Tato ale kromě mých oblíbených hrdinů spojuje i téma druhé světové války, které je velmi silné.
"O tom, co člověk musí dělat během války, se nemluví." Ale mělo by se, aby se nezapomnělo, i když je to nesmírně složité a rozhodně to není tak černobílé, jak se často tvrdí.

pavla.ba
pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Bezpochyby nejlepší autorčina kniha. Je v ní všechno to, co má správná detektivka mít a možná i něco navíc :)