Čarodějnice

Čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371883/bmid_carodejnice-PlT-371883.jpg 4 610 162

Ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá Linnea. Na povrch vyplouvají tragické vzpomínky, před třiceti lety totiž ze stejného statku zmizela malá holčička, kterou později našli zavražděnou. Tehdy byly za její smrt odsouzeny dvě třináctileté kamarádky, vzhledem k věku však unikly vězení. Jedna z nich vede tichý život v městečku. Druhá se poprvé od dávné tragédie vrací do Fjällbacky, nyní jako slavná herečka, která zde má natáčet film o Ingrid Bergmanové. Obyvatelé Fjällbacky se zapojí do pátrání a nakonec Linneu najdou u jezírka v lese, na stejném místě, kde byla nalezena i první ztracená dívka. Městečkem se šíří strach. Jsou snad i další děti v ohrožení? Patrik Hedström navzdory počátečním pochybnostem začne s kolegy vyšetřovat, jestli není mezi oběma případy nějaká souvislost. Pomáhá jim Erika Falcková, která o dávné vraždě už dlouho shromažďuje materiály pro novou knihu. Vyšetřování otevírá mnohé staré rány a začíná hon na čarodějnice, který přinese strašlivé následky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Motto

Häxan , 2017

kuruteku
22.07.2018 5 z 5

Obvykle si říkám, že méně znamená více, ale tady mi ty tři časové linie ani nevadí. I když je to hodně drsné (a začnu se více bát emařů) a hodně smutné, je to i snesitelné, napínavé a pro-rodinné. Jednou za půl roku se i taková drsárna dá snést.

mrwendor
13.07.2018 4 z 5

Klasická Camilla. Děj byl napínavý ostatně jako u předešlých v sérii. Tečka na závěr ohledně protkaného děje “honu na čarodějnice” byl tak trochu navíc. Celou dobu jsem čekal, co se z toho vyklube. Proto jen 4 hvězdy.

zazvorka
07.07.2018 2 z 5

Tuto sérii mám moc ráda, Čarodějnice mne ale zklamala. Zejména mne nenadchla historická vsuvka - zápletka dost prostoduchá a černobílá - hodná sestra, sestra zloduška (navíc mi hodná sestra moc sympatická nebyla). Je to teď taková móda, střídání časových období - a docela se mi to většinou líbí. Tady mi to připadalo zbytečné.

Fazolka2017
02.07.2018 2 z 5

Za mě rozhodně jedna ze slabších knížek Kamči. Krapátek překombinované. Proč tam byl příběh z čarodějnických procesů se dozvíte až úplně na konci, jinak to celou dobu nemá souvislost ( na kterou jsem čekala s každou načatou kapitolou).

martina.bella
01.07.2018 3 z 5

Poprvé se mi u Camilly Lackberg stalo, že jsem přeskakovala stránky (zejména linii o migrantech a soukromém životě vyšetřovatelů). Kniha je velmi tlustá a já mám dojem, že měli redaktoři v nakladatelství autorku přemluvit k jejímu seškrtání. (A zjistila jsem, že je to mimo jiné nepohodlné, když chcete takovouto bichli číst vleže na břiše.) Přitom krimi příběh jako takový je zajímavý, bavila mě linie z minulosti...

maizy
29.06.2018 5 z 5

Toto je moje první kniha od autorky a jsem nadšená!
V knize se prolínají tři příběhy - současnost (smrt čtyřleté Ney), rok 1985 (smrt čtyřleté Stelly) a rok 1672. Nejdřív jsem vůbec netušila jak může mít minulost (tím myslím rok 1672) souvislost se současností, což se ale na závěr jakž takž objasnilo.
Ano, kniha byla velmi obsáhlá, bylo zde vykresleno spoustu příběhů, spousta postav, ale i tak byla kniha velmi čtivá.
Autorka do děje zapojila i současné problémy (jako např. migraci), což vůbec nebylo špatné. Po této zkušenosti můžu říct, že od autorky vyhledám i další knihy.

dalia1769
29.06.2018 2 z 5

Tento díl se mi líbil z celého cyklu nejméně. Samotný příběh zavražděných holčiček byl napínavý a ráda jsem se setkala i s postavami z předchozích dílů. Autorka píše čtivě a hlavní postavy postupně rozvíjí. Nejvíce mne zaujaly postavy Jessiky a Sama, těch mi bylo opravdu líto a vnímám je spíše jako oběti. Trochu mi vadila až přílišná překombinovanost výsledného řešení, jako už i u některých předchozích dílů mi připadaly některé události nereálné (když pomineme fakt, že samotné městečko Fjällbacka by počtem kriminálních činů lámalo světové rekordy). Co mi ale vadilo nejvíce byla autorčina urputná snaha nutit čtenáři své politické názory. Její líčení hodných a bezelstných migrantů versus zlých a sobeckých místních obyvatel už na mne bylo příliš. Vrcholem byla asi ostrakizace Mellberga vlastní rodinou poté, co se odvážil vůbec pomyslet na to, že by snad ve vyšetřovaných zločinech mohl mít prsty někdo z uprchlického tábora. Za takovouto "vymývárnu mozků" by se nemuseli stydět ani naši nejuvědomělejší autoři 50. let. Momentálně si nejsem jistá, zda v sérii budu pokračovat. A to se mi první díly s Erikou opravdu líbily...

Eli123
28.06.2018

Četla jsem všechny předchozí knihy a souhlasím, že tato je nejméně povedená. Děj probíhá ve třech časových rovinách a chvílemi jsem se v něm úplně ztrácela. Také přílišné množství postav děj tříštilo. Autorka se snaží být aktuální i svým "začleněním imigrantů", ale celkově to působí jako takový slepenec všeho možného. Doufejme, že další kniha bude stejně dobrá jako ty předchozí.

alzbeta4963
26.06.2018 1 z 5

Knizka me hned vtahla do deje, libi se mi styl, kterym autorka pise. Ale tohle je jeji rozhodne nejhorsi knizka. Smotane do hromady vrazdy, imigranti, pozary, vystrileni skoly a vse z duvodu zakazane homosexualni lasky...gayu i leseb... Navic vypraveny pribeh z minulosti souvisi s dejem knizky opravdu velmi okrajove, az bych rekla, ze se autorka snazila nasilne pridat do pribehu nejake to muceni (protoze to v knize jako jedine chybelo).

Shardlake
24.06.2018 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. Líbilo se mi, že autorka použila tři časové děje, a to přítomnost, děj, který se stal před 30 lety a rok 1672.

111moni
23.06.2018 5 z 5

Autorka nezklamala i se svou "aktuální" otázkou migrace a uprchlíků,kterou do knihy začlenila a dala tak knize další příběh a možné otázky.Napínavý příběh,odkrývající vrstvu po vrstvě a zároveň pohled do minulosti.Pokud jde o náhled do minulosti, čekala jsem zřejmější "odhalení" , něco ve smyslu pokračování tragedie současného příběhu děvčátek. Nicméně kniha se čte velmi dobře, příběhy mají spád,postavy jsou uvěřitelné . Těším se na další.

Silwinka87
23.06.2018 5 z 5

Moje úplně první knížka od téhle spisovatelky.Vůbec mi nevadilo několik příběhů,které se střídaly.
Knížka byla čtivá,napínavá..Já můžu jenom doporučit.

anajana
15.06.2018 4 z 5

Knížky od Camilly Lackberg mám velmi ráda. I Čarodějnice se mi líbila. Nemůžu se však tentokrát zbavit dojmu, že je příběh příliš prekombinovany.

ddkk
12.06.2018 3 z 5

Více než šest set stran, to je docela tlustá kniha - přesto je čtivá, napínavá a zajímavá až do konce. Jenže, na rozdíl od všech předchozích, je to takový slepenec několika dějových a časových linií, u nichž čekáte, že se na závěr propojí...Prostě - čarodějnice je tam navíc a zbytečná a nepomůže ani úplně marná snaha o jakési podivné spojení úplně na konci. A už vůbec se mi nelíbila až křečovitá snaha o zcela jednostranný a zbytečně oslavující pohled na imigraci...Tentokrát jen za tři.

iška
10.06.2018 3 z 5

Musím přiznat, že jsem byla vděčná za znalost předchozích knih a jejich hlavních hrdinů. I tak mi, v rámci propojování tří časových linií, chvíli trvalo, než jsem si řádně dala do spojitosti ostatní postavy a zorientovala se. Pak už jsem četla jedním dechem. I když tu historickou část bych asi vynechala či z ní udělala úplně samostatný příběh.

mirka71
08.06.2018 5 z 5

Na další ,,Läckbergovou" jsem se moc těšila. těžko říct, jestli jsem zklamaná... Příběh sám o sobě dobrý, i se vsuvkou z minulosti (s dost dobře předvídatelným koncem), i se střelbou na diskotéce, šikanou, a tak podobně, jen linka imigrantů mi poněkud přebývala...Vím že imigrační krize je teď téma, které má na pořadu dne celá střední a západní Evropa, ale sem mi to trochu nesedlo.
Autorka udělala jednu chybu: díky svým výborným předchozím knihám má nasazenou laťku příliš vysoko, a tak čtenář od ní očekává stále víc a víc, a ono to vždycky úplně nevyjde. Ale i tak se jedná o napínavé dobré čtení, hlavně díky ,,odskokům" do soukromí Eriky s Patrikem, Anny, Martina a ostatních. Budu čekat na další.

Nenu
07.06.2018 5 z 5

Vyplatilo se mi čekat na další knížku autorky. Läckbergová je čím dál lepší a více dějových linek bylo moc fajn.

wajcmanka
06.06.2018 5 z 5

Camilla je prostě moje srdcovka. Kniha super, doufám že na další knihu nebudeme čekat zase tak dlouho.

Izu
06.06.2018 3 z 5

U této autorky bych očekávala komornější příběh.Uplne by postacil děj těch dvou holčiček,vylíčení šikany bylo taky čtivé.Čarodejnictvi a uprchlická krize na mě působily rušivě.Všeho moc škodí.

RADOST
05.06.2018 3 z 5

Tentokrát to Camilla přepískla a vyčarovala kočičkopejskovský dort, obsahující snad všechny problémy současnosti a k tomu průběžně stoupající počet vražd. Okořenila 400 let starou esencí, nešetřila kapkami tajemnosti, zloby a nenávisti, nápojem lásky, hřebíčky šikany a tvrdými oříšky rodičovství. Snad jen invaze mimozemšťanů chyběla. Což o to, jednotlivá sousta chutnala dobře a dokonce probouzela chuť na další, ale spořádání celého megadortu a efektnich závěrečných ozdůbek mi způsobilo potíže, zmatečný mozkobol a znechucení. Asi miluji střídmost. Raději bych ochutnala jen lžičku čarodějnického lektvaru, než takovou nálož hořkosladkostí.