Čarodějnice

Čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371883/bmid_carodejnice-PlT-371883.jpg 4 607 162

Ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá Linnea. Na povrch vyplouvají tragické vzpomínky, před třiceti lety totiž ze stejného statku zmizela malá holčička, kterou později našli zavražděnou. Tehdy byly za její smrt odsouzeny dvě třináctileté kamarádky, vzhledem k věku však unikly vězení. Jedna z nich vede tichý život v městečku. Druhá se poprvé od dávné tragédie vrací do Fjällbacky, nyní jako slavná herečka, která zde má natáčet film o Ingrid Bergmanové. Obyvatelé Fjällbacky se zapojí do pátrání a nakonec Linneu najdou u jezírka v lese, na stejném místě, kde byla nalezena i první ztracená dívka. Městečkem se šíří strach. Jsou snad i další děti v ohrožení? Patrik Hedström navzdory počátečním pochybnostem začne s kolegy vyšetřovat, jestli není mezi oběma případy nějaká souvislost. Pomáhá jim Erika Falcková, která o dávné vraždě už dlouho shromažďuje materiály pro novou knihu. Vyšetřování otevírá mnohé staré rány a začíná hon na čarodějnice, který přinese strašlivé následky…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Häxan , 2017

LisaEla
13.03.2019 4 z 5

Knížka se mi celkově líbila, byla napínavá a čtivá. Důvody vraždy byly sice podle mého trochu těžko uvěřitelné, i když v minulých dílech jsem se setkala i s daleko bizarnějšími. Co se mi ale nelíbilo je snaha za každou cenu se zabývat aktuálními tématy - k jednomu homosexuálnímu vztahu přibyly další, což mi přijde opravdu přes čáru. A navíc snaha o začlenění uprchlíků - to na mě působilo, jako by CL byla placená za pozitivní propagandu. Podle mě v dobrá detektivka by měla být nadčasová a tohle zde nemá co dělat.

Zlatinka.Emilly
12.03.2019 5 z 5

Moc pěkné čtení a zajímavě navazující ve třech časových liniích. Konec mě docela překvapil a z toho neštěstí musí být čtenáři smutno. Tolik zmařených, především mladých, životů. Ještě dlouho se mi bude honit hlavou to, co se v knize odehrávalo a nejvíc ze všeho mi bylo líto Ellin, která ze všech zúčastněných postav podle mně dopadla nejhůř. To ostatní bylo jen sklizní toho, co Eillina nevlastní sestra zasela. Čarodějnice je první kniha, kterou jsem od Camilly Läckberg četla a už se těším na její další díla, protože kniha byla pro mně zajímavá už od první stránky a to se stane málokdy.

izzzinka
14.02.2019 4 z 5

Hodně příběhů a postav, ale překvapivě jsem se orientovala. Zajímavý příběh. Sice trochu překombinované, ale Camilla umí vtáhnout do děje a hlavně osudy malých holčiček mě vzali za srdce.

chanahd
14.02.2019 2 z 5

Nejslabší díl série. Tolik dějových linek. V postavách jsem se ztrácela, musela jsem se vracet abych zjistila kdo že to je. Taky jsem měla pocit, že je autorka snad placená od stránky, protože tam bylo narvané kde co. Ta historická část byla podle mě zbytečná. A co ti migranti proboha? Švédové rasisti a migranti hrdinové. Chudinky zničení z cesty přes moře, kde viděli utopené. A pak ještě ta dlouhá cesta, to nevlídné počasí a studení lidé ze severu. A navíc rasisti s předsudky. Policie zklamala, proto situaci museli zachránit hrdinní migranti. Asi to bylo zadání od nějaké neziskovky. Dle mně mohla být tahle knížka poloviční, protože tolik nabalených zbytečných dějových linek jsem ještě nezažila.

Kerberos
13.02.2019 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii po pořádku,manželé Erika a Patrik a jejich rodina.Tentokrál se příběh odehrával v několika časových rovinách.Nebylo to špatné,ale dalo se to napsat stručněji.

Luckyes
22.01.2019 4 z 5

Po knize jsem sáhla v nouzi nejvyšší a přesvědčila mě už jen svým názvem. Očekávala jsem nějakou fantasy. Po několika stránkách jsem si uvědomila, že jsem zcela pohlcena do napínavé detektivky, ačkoli je nesnáším. Po cca 100 stránkách mi teprve začínalo docházet, že čtu zřejmě nějaký prostřední díl sériovky - což taky nesnáším, vždy musím sérii začít číst od prvního dílu. Ale bylo mi to jedno. Nešlo přestat. A ano, objevovalo se zde mračno postav a několik rovin, ale kupodivu jsem se neztrácela, jen občas už jsem se nemohla dočkat, kdy se děj vrátí k těm, které mě zajímaly nejvíc (tedy Jessie a Sam). Dlouho jsem se také nevzdávala naděje, že tam přeci jen bude nějaký fantasy prvek, že třeba za vraždami bude stát magie, ale někdy v půlce mi došlo, proč se to jmenuje Čarodějnice i jaký smysl má linka s Elin (a trefila jsem se :) ). Snad se všemi postavami jsem se dokázala nějak ztotožnit, nějak je pochopit, všechny byly lidské. Tedy až na Nilse a Jamese. Také jsem měla problém dostatečně litovat Elin , protože mi přišlo, že spoustu nesnází si způsobila sama jen z hlouposti, a jako by neviděla, co se k ní řítí, i když ji instinkt varoval. Měla včas utéct. A pak Jessie - měla jsem chuť tlouct hlavou do stěny nad její důvěřivostí - nechápu ani, z čeho ta její důvěřivost pramenila, když ji v životě nic moc pěkného nikdy nepotkalo. Po dočtení mám z knihy mírně depresivní náladu, mám pocit, že u každé z postav byla zmíněná nějaká její životní tragédie, snad nikdo tam neprožil normální dětství, a i když tam byla spousta vtipných či pozitivních momentů, tenhle ten pocit stále převažuje. Nepotřebuji u knihy vždy happy end, ale na druhou stranu si jdu ke knížce odpočinout a pak dostanu takovou sodu :)

ještěrka38
22.01.2019 3 z 5

Na mě moc překombinované, moc natažené...

Guenevra
09.01.2019 3 z 5

Celkem příjemné čtení, nicméně mi přišlo, že z celkových 630 stran se cca 500 stran chodilo kolem horké kaše a na posledních 130 se odvinul klíčový příběh. Pravou severskou detektivku si asi představuju malinko jinak, tohle je taková "detektivka pro ženy". Ani ne tak z hlediska zápletky, jako spíše stylem psaní a místy opravdu zbytečným přifukováním (ano, přiznávám, sekce typu "plachtění" jsem pak už přeskakovala). Svět příběhu mě ale docela bavil a pokud se mi do ruky dostane další dílo této autorky, tak si to ráda přečtu.

Klára90
07.01.2019 5 z 5

Kniha mě moc bavila, bylo to napínavé a čtivé. Moc jsem se těšila na čtení a zároveň knihu nechtěla dočíst, jak moc mě bavila a nakolik jsem byla do příběhu pohlcena. Těším se na další knihy

Heli20
30.12.2018 5 z 5

Jedna z mých oblíbených autorek opět nezklamala..

marta4697
30.12.2018 4 z 5

Četlo se to dobře, jako všechny její knihy. Kdo zabil děti mi docvaklo stejným způsobem jako Erice, ale trochu dřív :-). Jen mi to přišlo jako 3 různé příběhy, které se protnuly až opravdu na posledních stránkách, což byla trochu škoda. Nevadili mi ani Ellin ani uprchlíci, jen to prostě nijak nepasovalo k hlavnímu ději.

Bramhr
24.12.2018 3 z 5

Cetlo se mi to dobře. Camilin styl psani mi sedí.
Než jsem to to docetla a začala přemýšlet jako o celku.
Dost prrkombinovane a vlastně i těžko uvěřitelné. Snad i zbytečně natahovane.

Terka1975
10.12.2018 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii Eriky s Patrikem pěkně za sebou, aby se mi to nepletlo. Chápu, že když se to čte jinak, člověk se v postavách ztrácí. Čarodějnice mě bavila, vůbec mě nerušil příběh ze 17. století a závěr se mi zdál logický a jednoduchý. Bylo mi moc líto Jessie a Sama, protože byly oběti svých rodičů. Sama mám dceru ve stejném věku, takže jsem se do toho lépe vžila. Vyprávění se mi líbilo více, než rozuzlení.

asam
17.11.2018 2 z 5

Napínavé - souhlasím. Ale moc překombinované. Čarodějnictví, vraždy dvou dívek po třiceti letech, homosexualita, šikana a do toho ještě uprchlíci ze Sýrie. Někdy méně znamená více.

Jančislava
16.11.2018 3 z 5

Knihy od této spisovatelky řadím spíše k oddechovým než napinavym. Kniha se četla hezky, ale jeji postavy jsou zvláštní. Dej byl zajímavý, místy i napínavý. Nějaké skutečnosti byly evidentní a trvalo dobu než jim je Erika odhalila. Jinak knihu doporučit mohu pokud nebudete mít velká očekávání.

Adriassa
16.11.2018 4 z 5

Kniha se cetla jednim dechem. Trochu zbytecne mi prisly kapitoly s uprchliky, obcas jsem je preskakovala a o nic duleziteho jsem neprisla.
Patrick mi lezl na nervy o trochu mene nez v jinych knihach.
Malilinko jsme byla zklamana z duvodu smrti Stelly, ale i tak kniha za me super. A tesim se na pokracovani.

mone
12.11.2018 5 z 5

Spolu se Zmizelou, Sněhulákem a Písečným mužem řadím Čarodějnici k tomu nejlepšímu, co severská krimi nabízí. Po hrůzách jako Za zavřenými dveřmi, Do vody, Andělé strážní apod. konečně zase thriller podle mého gusta :)

Eva514
06.11.2018

Asi budu opakovat, co už zde někdo napsal. Kniha byla zbytečně zdlouhavá. Uprchlíci a děj z minulosti , mi tentokrát moc smysl v této knize nedávaly. Podle mě jen chtěla natáhnout knihu ať má co nejvíc stran, protože tyto dva příběhy, pro mě byly v knize úplně zbytečné. Ten konec??? To už bylo trochu moc, jestli chtěla autorka poukázat na to co se ve světě děje, dobře,ale nějak by mi to tam nechybělo. Jinak jsem to přečetla a nemohla se odtrhnout,ale.....

MirrorIsis
05.11.2018

První kniha od této autorky, co jsem přečetla, asi jsem čekala podle názvu víc tajemna, ne úryvky něčeho ze středověku (takový zpotvořený náznak Barbary Erskine).V knize se motá detektivka se zakomponovanými tématy, které pálí západní společnost a ke kterým se asi autorka chtěla vyjádřit...celkově tedy, nic moc...

myshmother
28.10.2018 2 z 5

Tento díl jsem dočetla už s opravdu velkým přeskakováním. Základní osa a zápletka celkem v pořádku, ale ta sociální bramboračka kolem byla otravná. Autorka by si měla vyjasnit, zda chce psát krimi nebo společenské drama a svůj světonázor případně sdělit v samostatné knize. Kdo čte, stejně jako já postupně celou sérii, si jistě také všiml, že se díl po dílu ožehavá témata nabalovala, jako sněhulák, přičemž vše vygradovalo v tomto díle, kde bylo snad úplně vše (3x homosexuální vztah - z toho v rámci jedné rodiny dokonce 2x, znásilnění, šikana, psychické týrání žen, migranti a xenofobie...chyběl už jen Zdeněk Srstka s opuštěnými pejsky. :-) S ničím nesouvisející příběh o čarodejnici byl možná zajímavý, ale nechápu proč tam byl. Je mi líto, ale tentokrát jen za dvě hvězdy.