Čarodějnice

Čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371883/bmid_carodejnice-PlT-371883.jpg 4 610 162

Ze statku nedaleko Fjällbacky zmizí za bílého dne čtyřletá Linnea. Na povrch vyplouvají tragické vzpomínky, před třiceti lety totiž ze stejného statku zmizela malá holčička, kterou později našli zavražděnou. Tehdy byly za její smrt odsouzeny dvě třináctileté kamarádky, vzhledem k věku však unikly vězení. Jedna z nich vede tichý život v městečku. Druhá se poprvé od dávné tragédie vrací do Fjällbacky, nyní jako slavná herečka, která zde má natáčet film o Ingrid Bergmanové. Obyvatelé Fjällbacky se zapojí do pátrání a nakonec Linneu najdou u jezírka v lese, na stejném místě, kde byla nalezena i první ztracená dívka. Městečkem se šíří strach. Jsou snad i další děti v ohrožení? Patrik Hedström navzdory počátečním pochybnostem začne s kolegy vyšetřovat, jestli není mezi oběma případy nějaká souvislost. Pomáhá jim Erika Falcková, která o dávné vraždě už dlouho shromažďuje materiály pro novou knihu. Vyšetřování otevírá mnohé staré rány a začíná hon na čarodějnice, který přinese strašlivé následky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Motto

Häxan , 2017

soukroma
22.08.2021 2 z 5

Příšerně zdlouhavé: rozehrané hned tři časové linie příběhu, které mají nějak souviset, ale nejsou jasně oddělené v textu (ta nejstarší čarodějnická se mi velmi špatně četla - na onkání nejsme u nás zrovna zvyklí). Samotná aktuální vražda malé holčičky mi už byla proti srsti. A do toho ještě bokem přistěhovalci.
Autorka toho asi chtěla světu sdělit spoustu, na můj vkus až moc a umořila mne už v pětině, což u 664 stran není zas tak brzy.

MatoPalkes
07.08.2021 5 z 5

Záverečný diel série rozhodne nesklamal a nevadila ani dĺžka knihy. Erika a Patrik mi rozhodne budú veľmi chýbať a ešte by som sa do Fjällbacky rád vrátil.

Lucieouje
24.06.2021 5 z 5

Knihy od této autorky mám ráda, a obzvlášť tahle se mi líbila. I když byl příběh poněkud delší, než na jaký jsme zvyklí, rozhodně jsem se nenudila, děj byl velmi poutavý a líbil se mi Elinin příběh.

Doubravka1975
03.06.2021 3 z 5

Moje úplně první knížka od autorky, která mě zaujala hlavně názvem, pak zajímavou anotací i obálkou.
Čtivé i zajímavé to bylo, celých 650 stran, ale.... takový mišmaš. Střídají se 3 časové, dějové linie. Dávná minulost před 300 lety, nevyřešená vražda před 30 lety a současnost, kdy opět zmizí čtyřletá holčička. Celou dobu jsem si lámala hlavu, co ta dávná minulost má společného s tím ostatním, tak jakoby spojený konec toho všeho byl pro mě velké zklamání, plus ta migrační politika, ta byla úplně zbytečná...
A i když se mi kniha nakonec moc nelíbila, určitě zkusím ještě nějaký předchozí díl. Beru, že je to už 10.dil série, tak možná došly i nápady , navíc v poděkování píše, že knihu psala během prvního roku života narozené dcery Polly.

March
21.05.2021 5 z 5

Kniha byla skvělá! Přečtena celá série a nenašla jsem špatný díl. Autorka nám všechno servíruje naprosto skvěle. Na tento díl jsem byla obzvlášť zvědavá, skoro 700 stránek...a? Žádné hluché místo, žádná nuda, všechno co bylo popsané tam prostě patřilo, nic zbytečného, ani nic přebývajícího. Kniha měla naprosto všechno, hlavně to zabrouzdání do minulosti mě prostě baví. Snad mi autorka udělá radost, když bude v sérii s Erikou pokračovat:)

pavla67
11.05.2021 5 z 5

Tak jsem docetla celou serii,byla velmi vyborna a tez skvela.Doporucuji

perpe2a
12.03.2021 5 z 5

Naprosto skvělé.

orinka3
24.01.2021 5 z 5

Na takovou knížku jsem dlouho čekala. Je prostě úžasná. Není to jenom detektivka, ale složitý psychologický román s mnoha životnými postavami. Zpočátku je nejasné to začlenění příběhu ženy ze 17. století, ale v závěru se její slova osudově naplňují. Jsou tu dvě děvčátka ve stejném věku, která záhadně zemřou v časovém odstupu, ale ve stejných kulisách. Rozbíhá se vyšetřování. Rodiny, které v příběhu poznáváme, mají každá nějaká tajemství. Dospívající děti v nich hezké dětství rozhodně nemají. Švédsko má své syrské imigranty, a i tento problém citelně zasahuje do románové linky. Odhaluje se temnota v duších jednotlivých postav, atmosféra strachu a obav narůstá, je to napsáno hodně sugestivně a všecko je opravdové. Dopadne to jak musí, ale přesto mě potěšil konec, kdy se Martin dostává jako zázrakem ke svému vysněnému domečku se zahradou. Za krásné čtení hluboká poklona autorce (která to psala s ročním dítětem) i překladatelce. Obě si patrně padly do noty, když jim to v češtině tak hezky vyšlo.

likaf
14.12.2020 5 z 5

Poslední díl...neztratil nic na napětí. Doufám, že bude mít příběh Eriky a Patrika, pochopitelně i všech ostatních postav, v budoucnu ještě pokračování...

zuzanie1
10.12.2020

Skrz čtenářskou výzvu jsem se dostala k první knížce od Camilly Läckberg a celou tuhle její sérii jsem přečetla během dvou měsíců. U této poslední knížky jsem byla překvapena její délkou, ale napínavý děj až do konce. Jsem moc zvědavá jestli vyjde ještě další díl ????

Bedřich63
03.12.2020 3 z 5

Předchozích 9 dílů jsem se docela bavil, ale tady se mi to nějak nedařilo. 600 stran tento příběh plynul velmi zvolna a až nakonec se to trochu rozjelo. Řešení politických problémů "západní civilizace" v detektivce ale není tak úplně můj šálek kávy. Pokud by se někdy v budoucnu měla tato série rozšířit, tak doufám, že to bude zase v původním formátu a ne v tomto aktivisticky politickém, kde se skoro nic neděje a pak se střílí jako ve válce.

martina.culik
01.11.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem chvíli odkládala kvůli její délce, kterou překonala všechny dosavadní díly ze série. Nakonec jsem ji ale přečetla stejně rychle jako ostatní.
Děj byl opět vyprávěn stylem střídání přítomnosti a minulosti a pohledem více různých postav. Novinkou bylo, že zde byly dvě různé dějové linky v minulosti, které byly vždy uvedeny přímo letopočtem, aby se čtenář neztrácel. Musím přiznat, že jsem již byla zvyklá na to, že kapitoly z minulosti jsou psané jiným fontem (kurzívou) než zbytek knihy, a zde mi tato drobnost trochu chyběla.
Jinak mě ale kniha vtáhla a minulý i současný děj jsem četla s napětím. I když jsem asi od poloviny tušila pointu, spousta detailů mě překvapila.

Didi15
28.09.2020 5 z 5

Jedna velká paráda, dalo by se říci, ze tu byli tři příběhy v jednom. Je to skvělá série a ja se budu a nadějí těšit na další díl, snad bude:)

Agatha84
23.08.2020 3 z 5

Dle mého se autorka rozhodla popsat všechny negativní sociální jevy napříč celou společností, a to prosím pěkně od 17. století počínaje. Jak jsem se zpočátku bavila, kniha mě zdolala počtem stran, přílišným natahováním děje a jaksi unylými postavami s velmi chudou slovní zásobou. Policejní sbor mi připadal velmi amatérský a spisovatelka Erika zaujímala roli, se kterou se mi nedařilo splynout. Celá kniha působila takovou podivnou melodramatičností, přesladkým patosem, zároveň jen těžko uvěřitelnou přeplácaností.
Byla to má první kniha této série, nejspíše ne poslední, ale že bych si je musela přečíst za každou cenu, tak takové nadšení se autorce vzbudit opravdu nepodařilo.

Višnička
21.08.2020 5 z 5

Miluju tuto sérii a 10tý díl nezklamal , naopak , byl pro mě jeden z nejlepších . Doufám, že bude další pokračování!

b.safarik
18.08.2020 2 z 5

Těšila jsem se fakt... Camilla mě bavila, její poslední počin Zlatá klec byla super... Čarodějnice bylo ale velké zklamání... Přistihla jsem se, že přeskakuju řádky, abych konečně zjistila, kdo je vrah. Příliš postav, příliš plytkých linek, příliš roztahaný děj...
Hlavní hrdinka také řeší pořád to stejné - kdy napíše knihu, má moc živé děti, kdo je pohlídá co tchýně a co sestra...

Calinda
23.07.2020 3 z 5

Průměrná, zbytečně obsáhlá detektivka.

čef
12.07.2020 4 z 5

Autorka nás opět zavedla do svého fiktivního světa, kde se mj. důležitě vyskytují zlí fašisté, rozmazlení puberťáci, hodní přistěhovalci a homosexuálové také nesmějí chybět. Postavila vedle sebe dvě linie, historickou událost z doby pálení čarodějnic a z dnešní doby pronásledování dobrosrdečných uprchlíků, zachraňujících nevinné, vyhrávající závody a umírajících v zapálených domech. Detektivní příběh má své kouzlo, závěr je složitý a docela pravděpodobný, nepřehnaný, logický. Kvůli tomu ho mohou číst i ti, kterým autorčiny preference nepřipadají příliš okouzlující. Pro ženské publikum je zde navíc také přichystány hluboké lásky, těhotenství, svatba i porod.

Zuzafischi
02.06.2020 4 z 5

Po těžším rozjezdu, kdy mi kniha prisla strašně rozsekana a rozkouskovana, jakože kapitola na stránku, stranku a půl, což mě úplně znervoznovalo a už jsem chtěla knihu odložit, jsem se zacetla. A bavilo mě to, cte se to rychle a lehce. Nic moc na přemýšlení. Postavy taky nijak zvlášť propracovane, ale sympatické, příběh napínavý. Za politickou korektnost rozhodne dávám pět hvězd, jinak knihu hodnotím tři až čtyři hvězdy.

Kizuizi
02.05.2020 5 z 5

Skvělá! A troufám si říct, že nejlepší z celé série!