Andělíčkářka

Andělíčkářka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199829/mid_andelickarka-n7q-199829.jpg 4 955 201

Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma. O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Rozhodli se, že dům zrekonstruují, sotva však s opravami začnou, pokusí se někdo jejich dům podpálit. A když Ebba a Marten odstraní podlahu v jídelně, najdou pod prkny zaschlou krev. Zdá se, jako by jim zlo z minulosti bylo stále v patách. Při vyšetřování žhářského útoku Patrik Hedström a jeho kolegové neustále narážejí na starý, nevysvětlitelný případ zmizení. Ten velmi zajímá i Patrikovu ženu Eriku, která o záhadě chce napsat knihu. Nezbývá než se společně pustit do náročného pátrání. Dočká se letitá záhada konečně svého rozuzlení?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Motto

Änglamakerskan , 2011

Jaruš7
29.11.2018 3 z 5

Titul s příslibem napětí, tak váhavost nebyla na místě.
Audiokniha svou rozvláčností byla mým jistým testem trpělivosti.
Zvukové efekty i rušily.
Předpoklad z knihy od 10 k 5 se mi splnil ,(ach Janet), další z nechtěně vynořujících se osobností pro jakoby úpravu, byl autor akční strohosti (zlatý) F.Forsyth.
Citace - ( informace v detektivce k nezaplacení) :" Nebude vám vadit, když si oběd dojím vedle?"
"Bylo až bolestné, jak byl Leon hezký."
" Zacinkala příborem až Patrik nadskočil."
"Dojím si ten oběd vedle, abych vás nerušila."
"Kousl si z bramboráku, byl stejně dobrý jak vypadal."
"Musíme být extrémně opatrní, když už umí tak rychle běhat."
No, propletenec v šířce skoro století, postav - jak když máku naseje, závěrem odhalení, co stálo - tak nějak - za to ....
Asi jsem nemusela, ale asi jo .....

marketa9252
13.10.2018 5 z 5

Kniha mi ze začátku nezaujala,ale poslední desítky stránek velmi poutavých...

LisaEla
07.10.2018 5 z 5

Po Mořské panně a Strážci majáku zase jeden díl, který se mi moc líbil - trocha tajemna, vše logické a nakonec do sebe hezky zapadne. Do poslední chvíle jsem netušila, jak to vlastně celé bylo. Líbila se mi i linie s Goringem - zaujala mě natolik, že jsem si po přečtení knihy vyhledala další informace o něm, Carin i Carinhallu.

myshmother
01.10.2018 4 z 5

V tomto díle už jsem začala fixlovat a některé části jsem přeskakovala. Ten, kdo čte celou sérii, časem pochopí, co je přímá dějová linka a co jen nadstavba, aby byla kniha delší. Díky úspornému čtení jsem však neobjevila ani jednoho skořicového šneka!!! :-D Ráda bych si od Eriky na chvíli dala pohov, ale v jednotlivých dílech se pohybuje tolik stálých (většinou zbytečných) osob, že při delší pauze už bych se asi neorientovala. Takže jdu na další díl. :-/

Agnesita
29.09.2018 4 z 5

Erika už mi leze na nervy, šneků a kávy už mám dost, ale stejně budu číst dál...

Peslik
24.09.2018 3 z 5

Na mě až moc postav, četla jsem tedy knihu velice pomalu a pečlivě, aby mi nic neuniklo a nakonec vše do sebe pěkně zapadlo.

Layyen
13.09.2018 5 z 5

další fajn severská detektivka se zajímavým koncem

JIVaJaH
24.08.2018 5 z 5

Švédské krimi jsou asi pro mě. Tajemné, zajímavé, příběh spojen se záhadným místem . Postupně krásně zapadají souvislosti, přesto, že na začátku je čtenář poněkud zmaten a i snad znaven složitostí děje a množstvím postav.Doporučuji. První dotyk s touto autorkou a jistě ne poslední.

rekon
20.08.2018 4 z 5

Pomalu se dostávám ke konci série (čtu je pěkně postupně), autorka si stále udržuje skvělou linii. Až na ten začátek, kdy jsem měla v postavách trochu guláš, to pak všechno do sebe pěkně zapadlo, závěr byl strhující, nečekala jsem to.

Kerberos
18.08.2018 4 z 5

Za celou sérii už jsem si zvykla na mnoho postav a přeskakování v ději.Autorka si drží stabilní úroveň a každý díl je jiný.

aginecka
03.08.2018 3 z 5

Příběh zajímavý, postav sice hodně, ale zorientovat se dá. Problém byl v tom, že mě to vlastně chytlo až těsně před koncem. A to už je trošku pozdě na vylepšení skóre. Maximálně průměr.

E_Lan
28.07.2018 3 z 5

Takový severský průměr. Plno postav, docela napínavý příběh v prolínajících se časových liniích. Navíc audio výborně zpracovaný a dobře se poslouchající. Jinak ale nic zvláštního či objevného.

harena
22.07.2018 4 z 5

Jako téměř ve všech dílech této série Patrik pátrá a vyšetřuje kdo je ten neznámý vrah a jeho žena Erika se mu stále do vyšetřování plete, což Patrikovi chvilku, ale opravdu jenom malou chviličku, vadí. Ještě že mají tchyni, která jejich děti pohlídá. Úroveň vyprávění si Camilla udržuje stále stejnou a na neustálé přeskakování v ději si pomalu zvykám. Docela vhodné čtení na dovolenou, poslední díl už na mě čeká.

BlackFun
25.06.2018 4 z 5

Výborná kniha! Nejdříve jsem se musela zorientovat ve velkém množství postav (mohlo jich být míň), ale pak měl příběh spád a především zajímavý nápad. Za mě skvělá věc, která měla poutavé vyuzlení.

anko57
17.06.2018 4 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale trochu pro mě zklamání. Při čtení jsem měla pauzy, takže pak nastal problém, znovu se zorientovat v tom množství postav. Jinak prolínání času mi nevadí, ba naopak. Erika se ale dost často chová podivně a že jí k tomu utajování důkazů a pátrání na vlastní pěst pomáhá jiný policista, tak to už mi přijde trochu moc.
Ale to mě od knih této autorky neodradí, těším se na další.

Klarinecka
25.05.2018 3 z 5

První kniha od autorky. Za mě takový průměr. Ale některé věci mě na knize dost rozčilovaly. Na začátku bylo v knize dost “přepostavováno”, měla jsem v těch lidech pěkný bordel. Ok. Zápletka vcelku ok. Ale co mě vážně žralo, bylo to “natahování tajemství”. Jo, člověk (i já) to má rád, je zvědavý, nutí ho to číst dál, ale když už se tohle stalo asi popáté, tak jsem si pomyslela, nechť si autorka strčí to rozuzlení, co se stalo s Vincentem, někam :) Nicméně jsem vytrvala, knihu jsem dočetla, nemám z ní ani špatný a ani dobrý dojem, teď si jdu přečíst od autorky ještě Čarodějnici, kterou mám a jsem si tutově jistá, že za týden nebudu absolutně tušit, o čem Andělíčkářka byla :)

NADEI
22.05.2018 5 z 5

Moje první setkání s Erikou a Patrikem. Z knihy jsem nadšená, dobře se četla, v postavách jsem se brzy zorientovala, líbilo se mi dějové propojení doby dávno minulé s přítomností i příběh samotný měl spád, napětí a překvapivý závěr. Super čtení.

kaja77
22.04.2018 4 z 5

Ale jo, nakonec to bylo fajn.chvili mi trvalo, než jsem se začetla a tzv.chytla niť, přecejen je tam šílených jmen a příjmení, tak člověk chvíli tápe. Když už jsem se zorientovala bylo to překvapivé, napínavé a čtivé až do konce.

Biedronka
15.04.2018 5 z 5

Moc se mi líbil postupný rozvoj jednotlivých linek příběhu. Kniha mě po celou dobu bavila, probudila ve mě zvědavost jak to dopadlo s rodinou Ebby i s dcerou andělíčkářky. Za mě plný počet hvězdiček!

kudrdlinka
10.03.2018 4 z 5

Po čase jsem se zase vrátila do Fjällbacky k Patrikovi a Erice. Protože jsou všechny knížky napsané hodně podobně, musím si mezi nimi dát pauzu. Byl to ale zase napínavý, hlavně poslední třetina, a zajímavý příběh, jak ten současný tak ten z minulosti. Konec mě teda překvapil, takhle jsem to opravdu nečekala.
Knížku jsem tentokrát poslouchala jako audioknihu, ale konec jsem si pak radši dočetla. Audio zpracování bylo příšerný, asi pokus o dramatizaci, ale všechny ty doprovodné zvuky mi hrozně vadily a rušily.