Andělíčkářka

Andělíčkářka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199829/mid_andelickarka-n7q-199829.jpg 4 953 200

Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma. O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Rozhodli se, že dům zrekonstruují, sotva však s opravami začnou, pokusí se někdo jejich dům podpálit. A když Ebba a Marten odstraní podlahu v jídelně, najdou pod prkny zaschlou krev. Zdá se, jako by jim zlo z minulosti bylo stále v patách. Při vyšetřování žhářského útoku Patrik Hedström a jeho kolegové neustále narážejí na starý, nevysvětlitelný případ zmizení. Ten velmi zajímá i Patrikovu ženu Eriku, která o záhadě chce napsat knihu. Nezbývá než se společně pustit do náročného pátrání. Dočká se letitá záhada konečně svého rozuzlení?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Änglamakerskan , 2011

terinkha
19.09.2019 4 z 5

Říkám jo! Mělo to temný pozadí, spád, zajímavou zápletku, spoustu bolesti v duších, lásku i trochu toho psycha :-) Jen jsem nějaká rozpolcená ohledně chování některých stálých postav (Anna, Mellberg, Martin), ale nic, co by mě vyloženě odrazovalo od Krotitele! 4,5* ;-)

Ajushaaa
05.08.2019 5 z 5

Napinave od začátku do konce ????

Zboznujuknihy
28.07.2019 5 z 5

Skvělá detektivka s překvapivým závěrem

Pauvka
27.07.2019 3 z 5

Dalsi napinavy pribeh od C.L., ale uz me zacina Erika stvat jak do vseho strka nos.

zdendula31
22.06.2019 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha ze série...

kofola33
20.06.2019 5 z 5

Takovou Camillu opravdu muzu. Sice ze zacatku jsem se trosku ztracela ze vsech tech postav nez jsem si v hlave utridila kdo je kdo, ale ve druhe pulce uz to byla jizda. Bylo to napinave, svizne a melo to spad. Skvela oddechovka, doporucuju.

gumkacik
01.06.2019 2 z 5

Těšila jsem se na dobrou severskou detektivku, ale tohle mě bohužel zklamalo. Přišlo mi to zmatené, motivy postav nedostatečné, Erika mě štvala a celkově mi nebyl sympatický snad nikdo. Camilla Läckberg asi nebude můj šálek kávy.

Toffee
26.05.2019 4 z 5

Po trochu slabším Strážci majáku a Mořské panně bylo tohle zase dost dobré. Tentokrát se vedle současného případu rozkrývá i dvacet let starý tajemný případ a všechno doplňují obrázky z rodinné historie sahající až na počátek 20. století. Je to napínavé a plné překvapení.

pepa4081
25.05.2019 4 z 5

Po nějaké době kniha od Camilly Läckberg, která se mi opět moc líbila. Není zde totiž tolik odbočení do osobního života Eriky a Patrika, která mi v několika předchozích knihách už dost vadila. Jak je zvykem v této sérii, střídají se pasáže z minulosti, se současným vyšetřováním, a i když dost dlouho nedojde k žádnému velkému zločinu, příběh je napínavý a vyšetřování zajímavé. Jen se mi občas pletlo, kdo je kdo. Mohu doporučit.
Uspokojivé.

Dobby888
17.05.2019 5 z 5

Musím dát tentokrát plný počet hvězdiček za tak trochu jiné téma než jen vraždy. Děj byl napínavý, po 2/3 knihy jsem sice tak nějak tušila kam spěje, ale i tak mě závěr knihy překvapil.

Mysias
14.05.2019 3 z 5

Kniha v celku pěkná a napínavá. Vyšetřování ozvláštněné spisovatelkou, která o případech píše. Prolíná se všemi autorčinými knihami. Je to jedna kniha ze série, takže můžeme postupně sledovat i životy policistů a Eriky, spisovatelky a manželky policisty. Jediné, co mi opravdu vadilo, bylo množství postav. V knize se střídaly kraťoučké kapitoly a každá byla vždy z pohledu někoho jiného. Jednou kapitola z pohledu Eriky, pak její ho manžela, pak dalšího policisty, pak dalšího, do toho starý příběh. Kapitoly se střídají tak rychle (jsou fakt krátké), že vzniká jakýsi zmatek, než si čtenář uvědomí kdo vlastně je kdo. Trvá to tak do poloviny knihy, než se to začne spojovat v celek.

Guenevra
28.04.2019 5 z 5

Tak tohle byl přesně můj šálek čaje! Tady to rozuzlení opravdu nepoletovalo kolem, závěr jsem neuhodla a wow efekt se konal. Za mě palec hore!

Zlatinka.Emilly
19.04.2019 5 z 5

Výborně napsaná kniha, nechybí napětí a překvapení, když vyjde najevo co se stalo před několika lety, rozuzlení provází adrenalin a nejvíc ze všeho se mi na knihách Camilly líbí to, že nepopisuje žádné mučednické praktiky. Vsuvky z minulosti dodávají knize autentičnost.

martiline
18.04.2019 4 z 5

Detektivka skvěle napsaná, dobře se četla ... nevadilo ani natahování "tajemství". Ale nemůžu pochopit, proč tak "cpe" do knih "kterak jsou migranti ti nejlepší lidé" (nejvíc se vytáhla v knize Čarodějnice) a v žádné knize si neodpustí homosexuální zápletku. Nejsem rasista ani odpůrce homosexuálů ... ale myslím, že ještě chvíli a jsem rasistka a homofobik. :-)
Kvůli tomu ubírám i jednu z hvězdiček ...

kasavubu
12.04.2019 4 z 5

Další vydařený příběh z pera mé oblíbené autorky, i když tentokrát bych řekla trochu slabší. Celá první polovina knihy se tak nějak vlekla a navíc jsem se ztrácela v osudech bývalých spolužáků studujících na ostrově Valö. Ke druhé polovině knihy, kdy se děj rozjel naplno, už nemám žádné výhrady a vlastní rozuzlení příběhu bylo opět vynikající a perfektně promyšlené, jak to ostatně autorka umí.

skubby
10.04.2019 5 z 5

Výborná kniha, čtivá a napínavá. Za mě super

Klára90
27.03.2019 3 z 5

Za mě trochu slabší díl ze série, přišlo mi to šíleně překombinované, nicméně stejně jsem každou stránku úplně hltala, takže asi tak :)

Edlik
16.03.2019 5 z 5

Tento díl mě opět hodně bavil. Příběh z minulosti je tu hodně silný a zajímavý.

Devil-Ivet
03.12.2018 5 z 5

Camilla nezklamala. Sice měla slabé chvilky, ale jinak je to skvělý a napínavý příběh. Minulost mě bavila a konec překvapil. Jen ta Erika by se nemusela tolik motat do vyšetřování...

Jaruš7
29.11.2018 3 z 5

Titul s příslibem napětí, tak váhavost nebyla na místě.
Audiokniha svou rozvláčností byla mým jistým testem trpělivosti.
Zvukové efekty i rušily.
Předpoklad z knihy od 10 k 5 se mi splnil ,(ach Janet), další z nechtěně vynořujících se osobností pro jakoby úpravu, byl autor akční strohosti (zlatý) F.Forsyth.
Citace - ( informace v detektivce k nezaplacení) :" Nebude vám vadit, když si oběd dojím vedle?"
"Bylo až bolestné, jak byl Leon hezký."
" Zacinkala příborem až Patrik nadskočil."
"Dojím si ten oběd vedle, abych vás nerušila."
"Kousl si z bramboráku, byl stejně dobrý jak vypadal."
"Musíme být extrémně opatrní, když už umí tak rychle běhat."
No, propletenec v šířce skoro století, postav - jak když máku naseje, závěrem odhalení, co stálo - tak nějak - za to ....
Asi jsem nemusela, ale asi jo .....