Andělíčkářka

Andělíčkářka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199829/mid_andelickarka-n7q-199829.jpg 4 953 200

Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma. O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Rozhodli se, že dům zrekonstruují, sotva však s opravami začnou, pokusí se někdo jejich dům podpálit. A když Ebba a Marten odstraní podlahu v jídelně, najdou pod prkny zaschlou krev. Zdá se, jako by jim zlo z minulosti bylo stále v patách. Při vyšetřování žhářského útoku Patrik Hedström a jeho kolegové neustále narážejí na starý, nevysvětlitelný případ zmizení. Ten velmi zajímá i Patrikovu ženu Eriku, která o záhadě chce napsat knihu. Nezbývá než se společně pustit do náročného pátrání. Dočká se letitá záhada konečně svého rozuzlení?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Änglamakerskan , 2011

SilvieSisinka
29.01.2018 5 z 5

Juuuu tak to byla zase jizda :-) Precteno hned.Zajimava zapletka,super napinava detektivka.Tesim se na dalsi knihy.

whiolet
23.01.2018 4 z 5

Trvalo mi nějaký ten čas než jsem se zorientovala v postavách, těch bylo na můj vkus opravu hodně.
Jinak kniha se četla díky zajímavému ději skoro sama a díky "návratům zpátky do minulosti" to bylo ještě zajímavější čtení.

Nestorkea
12.01.2018 4 z 5

Tenhle díl se mi moc dobře četl. Zápletka byla zamotaná, dozvěděli jsme se zase něco nového o hlavních postavách a rozuzlení mě překvapilo. Co mi trochu vadí jsou častá úmrtí dětí a partnerů hlavních postav, snad se to zlepší. Anna by zasloužila proplesknout, aby se vzpamatovala (poprvé sama doma a takhle to projede?!?) a Erika opravdu často riskuje až příliš.

slaska77
30.12.2017 4 z 5

Ze začátku mě trochu iritovalo neustálé přeskakování v ději a množství postav, skoro celou první třetinu knihy. Vcelku celkem povedený krimitriller, propracované postavy, dobré čtení.

SimonaP
25.12.2017 4 z 5

Napínavá, zajímavá kniha, konec jsem opravdu neodhadla.

Blafoun
23.11.2017 4 z 5

Příběh se mi líbil a původně jsem dal 5*, ale nakonec jsem se rozhodl jednu hvězdu ubrat za Eriku. V téhle knize mě pěkně štvala. Dá se překousnout, že všechny knihy jsou podle stejného schématu, že se pořád opakují stejné fráze (dílek zapadl do skládačky, pocit jako by něco uniklo apod.), že se neustále pije kafe, že je tam zbytečně moc pitván osobní život hlavních postav a že autorka záměrně tají indicie aby na to čtenář náhodou nepřišel dříve než bude ona chtít (tedy až úplně na konci), ale připitomělé chování Eriky bylo tentokrát dotaženo k dokonalosti. Neustálé zasahování do případu za zády Patrika, zatajování důležitých informací, které někdy dokonce ohrožují životy a to i její a její rodiny včetně dětí, přitom už je předem jasné, že Patrik se zlobit nebude (max. chvilku aby se neřeklo) a nakonec ji políbí a je rád, že ji má a že o ní nepřišel. :-) Dívčí román jak vyšitý, myslím že to jejím knihám akorát škodí. Osobně mi přijde, že autorka do knih promítá idealizovaný/romantizovaný pohled vlastního života, náznaky jsou zřejmé. Mám její propracované příběhy rád, ale to provedení mi občas leze na nervy. Asi je to tím, že jsem s jednou přestávkou četl celé její dílo za sebou a to pak máte pocit, že čtete něco ve smyslu nekonečného "Tak jde čas". :-) Knihy je třeba číst postupně jak byly napsány, to ano, ale doporučuji je prokládat jinými autory, pak se slabší jedinci jako já vyhnou takovýmto úvahám. :-D Kdo přečetl celý tento můj příspěvek až do konce.... smekám ;-)

eiramka
21.09.2017 2 z 5

Ach jo. Průměrná detektivka, dost překombinovaná zápletka, většina postav mi šla na nervy - nevím, jestli je to vinou překladu, nebo jestli autorka opravdu píše takhle prapodivně - chtěla jsem nějakou oddechovku, ale tak moc oddechnout jsem si snad ani nechtěla - uspávačka je to tedy docela dobrá.

Zoy
12.09.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila a četla se od začátku velmi dobře. Autorku jsem neznala, ale určitě si ráda přečtu i její ostatní knihy. Jen konec s mně zdál mírně pohádkový, setkání se svou biologickou matkou.

dalia1769
11.09.2017 4 z 5

Příběh byl opět velmi napínavý, rozuzlení překvapivé. Je pravda, že všechny díly jsou v podstatě vystavěny na stejném schématu, ale vzhledem k tomu, že jde o oddechovou četbu, není to až takový problém. Příběh z minulosti, který se postupně prolíná s aktuálním vyšetřováním, bývá velmi zajímavý. Co mi v tomto díle vadilo bylo až příliš mnoho "multikulti" propagandy, chápu, že ve Švédsku je tento trend velmi silný, ale prezentování každé postavy, která má postoje jen trochu odlišné od této doktríny, jako jakéhosi odporného fašisty, je na mne občas už příliš.

Tammy11
16.08.2017 2 z 5

Nejslabší ze série. Zápletka už trochu překombinovaná...

Simona99
29.06.2017 5 z 5

Nečekala jsem, že mě kniha vtáhne do děje tak rychle...co jsem se začetla, nemohla jsem ji odložit. Skvěle promyšlený příběh. Žádný krvák, pouze tajemná záhada. Přesně to, co mi vyhovuje :) Těším se na další knížku od autorky!

Dragoneria
17.06.2017

Kniha se četla skoro sama. I když chvilku mi dalo práci vyznat se ve spoustě postav. Konečné vyuzlení bylo celkem logické. Pouze s některými politickými názory jsem se nemohla stotožnit, to byl ale čistě můj problém.
SPOILER: To že se M. zbláznil po smrti syna je pochopitelné o to více když zjistil minulost rodiny, své ženy. Po takových událostech je třeba vinu hodit na někoho jiného a taková nespravedlnost přeci musí být potrestána...

TipsyChipsy
11.06.2017 4 z 5

Na této detektivce se mi líbilo, že zobrazuje současnou švédskou společnost i s negativními stránkami jako je extrémně pravicová politika. Také se mi líbilo, že tam nebylo prvoplánovité násilí. Byly tam vlastně tři dějové linie, které měly nečekané rozuzlení. Ale:
SPOILER
Ebba měla být potomek nacisty a úchylné ženy, z toho by bylo podle mě dědičně logičtější, kdyby ona měla v genech něco závadného. Ale jako vraždící maniak se projevil překvapivě a nelogicky její normální manžel. Tak pak nerozumím, proč tam vlastně ta stará dějová linie byla.
Na audioknize mi lezl na nervy hlas Sylvy Talpové a její výslovnost letopočtů: devatenáST-CET SEN-desát. Ach jo.

85098211
10.06.2017 5 z 5

V tomto případě doporučuji všem, aby si knihu raději přečetli, než poslechli ;-). Zvuky a ruchy jsou totiž v této audioknize opravdu strašné a rušivé, navíc je považuji za zbytečné, zvukař byl asi opravdu šílenec a hluchý k tomu! V tomto případě definitivně platí, že méně je někdy více... Ale zase na druhé straně se mi moc líbil příběh s detektivní zápletkou, která bylo opravdu neotřelá a originální. A konec byl (alespoň podle mého názoru) překvapivý... Na jména jsem se musela hodně soustředit, je jich tam celá spousta, a taky na střídání minulosti s přítomností - ale dalo se to zvládnout. Interpretace také dobrá - proto doufám, pokud se od této spisovatelky dočkáme načtení nějaké další knihy, že tato bude raději bez doprovodných zvuků...

Danago
04.06.2017 2 z 5

Knížka mě zaujala názvem a poslouchala ji jako audioknihu. Námět by byl velmi dobrý ale nelíbilo se mi jeho zpracování . Žádná postava mi nebyla sympatická. Erika mě vysloveně vadila. Možná jsem začala nejslabší knížkou ze série , ale po dalším dílu momentálně nijak netoužím. Také zpracování audioknihy nebylo dobré, příliš mnoho zvukových efektů, které poslech spíše rušily .

Faila
22.05.2017 2 z 5

Někdy je méně vážně více, a u mé zkušenosti s tímto dílem to platí dvojnásob, neboť jsem Andělíčkářku poslouchala jako audioknihu. "Hlavní" příběh jako takový je podle mě zajímavý a napínavý a dle mého úsudku by se obešel bez většiny vedlejších příběhů a také bez některých akčních přídavků. Chování některých postav mi ke konci přišlo vyloženě tupé a rozčilovalo mě tak moc, že jsem o konec příběhu nakonec naprosto ztratila zájem - knihu jsem doposlouchala jen proto, že nerada nechávám knihy nedokončené. Ačkoliv to, jak jsem byla ke konci rozčilená (Erika!!!), mi umožnilo zapomenout, kolik ve finále zbytečných věcí jsem to vlastně slyšela... A audio provedení je za mě napůl povedené a napůl příšerně provedené. Chápu tvůrčí záměr akusticky ztvárnit, co se dá, bohužel však měli tvůrci k dispozici jen omezené množství ruchů a zvuků, ty se proto ozývaly jen někdy (a stále dokola ty samé) a působily často spíš nesmyslně a velmi rušivě. Do knihy jsem se pustila kvůli jejímu názvu, který mě velmi zaujal, a pro mě nakonec knihu velmi dobře vystihuje - jde o něco v zárodku velmi zajímavého, co bohužel nebylo tak zajímavě zpracováno.

vyvodka
26.04.2017 3 z 5

Slabší díl z této detektivní série. Nebo možná už se některé věci opakují dokola a proto nudí. Například opět těhotná žena na scéně, tentokrát je to policistka ....nebo až otravně zvědavá Erika. Bylo zde příliš mnoho postav a lidských osudů. Navíc ta postava nacisty Göringa mi připadala přitažená za vlasy. Jak tady psala Boxas: Mnoho psů, zajícova smrt.

boxas
19.03.2017 2 z 5

Vzhledem k tomu, že to byla moje první kniha této autorky, tak jsem se na začátku topila v různých dějových linkách, jménech a souvislostech, které mi unikaly. Pak jsem se sice v ději zorientovala, ale detektivní zápletka mi připadala jaksi nevěrohodná a až do konce knihy jsem nepochopila, jakou to celé má mít souvislost s andělíčkářkou a už vůbec ne jakou to má souvislost s Hermannem Göringem. To jako že MOTIVACE? Nebo DĚDICTVÍ minulosti? GENY? Nebo to, že určité množství Švédů je prostě šílených?
A proč tam proboha musí být aspoň jeden Žid, nějaká ta lesba, nějaký ten gay a pár migrantů jakož i politiků navrch?! Už jsem čekala jen na adoptovanou černou holčičku ze Sierra Leone!
Říká se: Mnoho psů, zajícova smrt. To platí i v tomto případě. Autorka rozehrála tolik motivů, že se v nich nakonec sama utopila a z možná slibné detektivky zbyl jen slabý odvar.
A ještě jedna poznámka k audioknize: Zdeněk Junák má velice příjemný hlas a ráda ho poslouchám, a pokud Sylva Talpová neskřehotá jako rádoby malinká holčička, tak to taky ujde, ale KDO proboha vymyslel to "obzvláštnění" nahrávky různými ruchy, skřeky, šumy a dalšími úlety?! V okamžiku, kdy už tam po Xté začalo řvát nějaké děcko bez ohledu na věk a danou situaci, nebo když už zase začal chrčet a chlchlat kávovar, tak jsem měla už fakt chuť vyhodit tu nahrávku i s kávovarem.

ArwenAragorn
14.03.2017 5 z 5

Příběh začíná hodně tajemně. V roce 1974 zmizí z ostrova poblíž Fjällbacky z domu celá rodina kromě batolete Ebby. Ta se po letech vrací do stejného domu se svým manželem. Začnou se dít podivné věci a příběh zmizelých je znovu otevřen a také vyřešen (ano, jednalo se o zločin) k mé spokojenosti. Děj knihy se rozjíždí pozvolna, ale ke konci už je napětí hmatatelné.Opět si zaslouží nejvyšší hodnocení.

Olga.S
10.03.2017 5 z 5

Ač se jedná o osmý případ, byla to moje první kniha od Lackberg. Kniha mě pohltila a nadchla, Jedna z nejlepších knih co jsem četla.