Andělíčkářka

Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma. O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Rozhodli se, že dům zrekonstruují, sotva však s opravami začnou, pokusí se někdo jejich dům podpálit. A když Ebba a Marten odstraní podlahu v jídelně, najdou pod prkny zaschlou krev. Zdá se, jako by jim zlo z minulosti bylo stále v patách. Při vyšetřování žhářského útoku Patrik Hedström a jeho kolegové neustále narážejí na starý, nevysvětlitelný případ zmizení. Ten velmi zajímá i Patrikovu ženu Eriku, která o záhadě chce napsat knihu. Nezbývá než se společně pustit do náročného pátrání. Dočká se letitá záhada konečně svého rozuzlení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199829/andelickarka-n7q-199829.jpg 4.2659

Erika Falcková & Patrik Hedström 8.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Motto

Änglamakerskan, 2011

Kniha Andělíčkářka

VeronikaAug

Moje první knížka od autorky a asi to nebude uplne můj šálek čaje. Nerada přehnaně kritizuju, napsat knížku, aby to davalo smysl, je obdivuhodné a tahle smysl dava, ale trošku zkritizovat si to neodpustim . Opravdu maximální počet postav, bez šance si všechny hned zapamatovat. Rodové prokletí vykreslene na několika generacích zasahující do hluboke historie bylo pro me trošku přehnané, ale byla to určitě ta zajímavější část. SPOILER - Bavilo mě dostávat se blíž k odhalení zmizení rodiny, ale Marten jako vrah nakonec v podstatě bez obeti bylo fakt hodně pritazene za vlasy a že by se mu nepodařilo zamordovat ani jednu?? Amatér :-D. Už mě pak hrozně štvalo, jak autorka vždycky něco strašně tajne nakousla, naznačila jaká to bude pecka a nechala to vysumet, když už to bylo poněkolikáté, chtělo se mi s tou knížkou hodit o zeď :-D. Ale ctive to bylo.

marimari
11.12.2019

Další zdařilá zamotaná detektivka. Zpočátku jsem měla trochu problém s množstvím otevřených osudů, ale po srovnání se četla sama. Doporučuji.

moniiwolf
17.11.2019

Knihu jsem zhltla na víkend a nemohla jsem se od ní odtrhnout. CL píše skvěle a ještě k tomu to má hlavu a patu, což je dneska někdy vzácnost, trochu mě mrzí, že tato série už je zakončena, ale tak asi v nejlepším se má opravdu přestat, ještě mě asi 3 knihy ze série čekají a doufám, že budou minimálně z poloviny dobré jako Andělíčkářka!
PS: Taky vás vždycky tak strašně baví ty příběhy z minulosti? :)))

Simstr
04.11.2019

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, velice dobře napsaná. Tento styl mi vyhovuje. Děj se rozbíhá několika liniemi a nakonec se všechny spojí. Ze začátku čtení si vždycky říkám, moc postav :-) ale jak se začtete nemáte problém. Paní Lackbergová umí :-)

broskev28
26.10.2019

Kniha je bezesporu velmi čtivá, ale pro mne až zhruba od třetiny; do té doby jsem se ztrácela v množství neustále přibývajících postav. Ovšem jakmile jsem se začetla, věděla jsem, že nepůjdu spát, dokud ji nedočtu.
Až další den jsem nad ní přemýšlela a došlo mi, že dnešní detektivní příběhy autoři nepíší proto, aby dali čtenářům (inteligentním, přemýšlivým a neženoucím se ke konci) možnost samostatného odhalení pachatele. Mně osobně by nepomohla ani mohutná nápověda, a přesto čtu detektivky docela ráda, takže si nestěžuju. Jen si nejsem jistá, zda by třeba právě u tohoto příběhu mohl někdo na výsledek usuzovat z předložených indicií . . .
Demokratická švédská společnost tak, jak ji neznáme. Opět dvojí časová linie, která postupně některé osoby "zasadí" do rodokmenu. Vděčné téma tchýně - jaká budu jednou já? A opět útěcha pro obyčejné smrtelníky: vrahem sice není zahradník, ale mohl by být.

ctenarkaEva
24.10.2019

Další rozvětvený příběh se spoustou postav a spoustou událostí, které do sebe nakonec zapadnou. Tuto sérii mám ráda, Erika a Patrik jsou sympatičtí, i když je udivující, že Erika často odhalí více než samotná policie

Evik84
18.10.2019

Další zajímavý příběh, i když nějaké věci jsem brzy "odhalila". Těším se na další

raty
26.09.2019

Tato série mě prostě baví (škoda, že už mi zbývají jen dva díly). Andělíčkářka byla napínavá, dokázala mě zaujmout i překvapit. Nemám co vytknout.