Mořská panna

Mořská panna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137096/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-mors-eLc-137096.jpg 4 643 135

Jednoho listopadového rána vstal Magnus Kjellner jako obvykle v půl sedmé, osprchoval se, oblékl, rozloučil se se ženou a dětmi a poté jako by se po něm slehla zem. Patrik Hedström a jeho kolegové navzdory veškerému pátrání ani po třech měsících nevědí, kam se Magnus poděl a zda je naživu, nebo mrtvý. Když obyvatel Fjällbacky objeví při procházce se psem tělo zamrzlé v ledu, je jasné, že Magnus nezmizel dobrovolně. Případ se nadále komplikuje, vychází totiž najevo, že přítel zavražděného, spisovatel Christian Thydell, dostává už rok výhrůžné anonymní dopisy. Christian by nejraději všechno odbyl mávnutím ruky, ale Patrikova manželka a Christianova přítelkyně Erika Falcková vycítí, že odesílatel myslí své výhrůžky vážně a není radno si s ním zahrávat. Policisté záhy zjistí, že dopisy a vražda spolu souvisejí, a aby dokázali případ vyřešit, musí se vydat hluboko do minulosti...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Sjöjungfrun , 2008

Tučňák492
Tučňák492
12.03.2024 5 z 5

Teda to byl hrozně smutný příběh. Vůbec ten hrozný konec, už držím v ruce sedmý díl a doufám, že to s Erikou a Annou dopadne dobře. Další palec nahoru a doporučuji

Lejdus
Lejdus
28.02.2024 5 z 5

Záhadné zmizení a vražda. Nikdo nic neví, nikdo nic neviděl. Každopádně další skvělý příběh autorky. Už jsem si říkala, že není možné, aby kvality jejích knih byly stále stejné ne-li lepší, ale je tomu tak!

Čand@
Čand@
06.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Vlastne taký malý švédsky Dexter.
Autorke nemožno uprieť zmysel pre dobrú zápletku, aj keď som už niekde v tretine knihy úspešne vytipovala vinníka. Tentokrát sa jej nepodarilo zmiasť ma, preto za tento diel odo mňa jedna hviezdička mínus.

jitka3027
jitka3027
31.01.2024 5 z 5

Opět jeden z příběhů od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Jen obdivuji Patrika, jak zvlada Eriku, která do všeho strká nos. Rozuzlení, které je stejně neuvěřitelné jako logické. Rozhodně se těším na pokračování protože úplný závěr mi nedá spát...

Pomalý rozjezd
Obsahuje skoky v čase

kalache
kalache
03.01.2024 4 z 5

...myslím si,že dnešní mládež je spíše typu Erik,což?...

petraj30
petraj30
24.11.2023 5 z 5

Velmi zajímavý příběh, který začíná v dávné minulosti, stejně, jako všechny ostatní.
Možný spoiler:
Erik, Magnus, Kenneth a Christian, tak tato jména byla skloňována ve všech pádech. Ale co provedli tak strašného a kdo se jim mstí? Spisovatelka si s touto knihou dost vyhrála, protože v knize se velmi mlžilo a hlavní podstata příběhu se odehrává až na úplném konci. Můj mozek stagnoval a hlavní pachatel mi neustále unikal.
Nicméně to byl velmi poutavý, smutný a velmi originální příběh, kdy jsem chápala motiv, ale ...Je mi z toho smutno.
Moc se těším na další díl, protože poslední věta signalizovala zajímavý vývoj událostí pro příště.

kolacky
kolacky
25.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Tak to byl hodně smutný příběh. Z hlediska Christiana a Alice. Erika a policajti opět výborní.
Jenom ten hlavní pacholek vyvázl "jen" s vězením, bohužel.

kristie
kristie
27.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Elsyino tajemství mě pohltilo a neskutečně bavilo a tak jsem plynule přešla k Mořské panně. Tenhle případ byl zase z úplně jiného soudku, ale opět byl čtivý a zajímavý. Tím, že knihy čtu takto po sobě tu vidím jistou šablonu, podle které autorka knihy v této sérii píše a i jsem si všimla v komentářích u některé z knih, že nejsem jediná. Vždy se v minulosti vracíme k nějaké skupince 3-4 lidí, které poutá nějaká dávná tragédie. Také jsem tedy pachatele odhadla někdy v polovině knihy a nemohla jsem si pomoci, ale v hlavě se mi pořád vynořoval Norman Bates. Kniha byla ale opět skvělá a přečetla jsem ji za dva dny.
(A ještě taková myšlenka, která mě při čtení napadla: ještě jsem si u jiných autorů nevšimla, že by řešili téma nadváhy/obezity/hubnutí. U Camilly Lackberg jsem na toto téma narazila už po několikáté... Je to zajímavé, ale když se člověk zamyslí, tak nějakým způsobem a do určité míry se tímto zabývá nebo někdy zabýval každý z nás a v knihách, pokud nejsou vyloženě věnovány tomuto tématu, se s tím nesetkávám.)

Kanylka
Kanylka
11.10.2022 3 z 5

Dobrý příběh.Díky

mysce
mysce
28.08.2022 5 z 5

Mořská panna je temný příběh sahající hluboko do minulosti, které člověk nikdy nemůže utéct. Důsledky dávných (zlo)činů se promítají do současnosti a působí na hlavní protagonisty opravdu destruktivně.
Historická linka je dost děsivá. Každá z postav zde má svůj prostor a svá tajemství. Stránku za stránkou nám autorka postupně odhaluje strhující příběh. Nechybí nečekané zvraty a opravdu netradiční rozuzlení.
Líbí se mi, že se v této sérii neřeší jen krimi případy, ale současně běží i rodinné trable Patrika a Eriky, a že vedle vyšetřování mohu sledovat i okolní život, což románu dodává punc reality.
Nemohu napsat jiné hodnocení než kladné:)

princesse
princesse
12.05.2022 5 z 5

Skvělé čtení. Děj ubíhal jak splašený a postupné rozuzlování mě moc bavilo. Líbí se mi i části o soukromí Eriky a Patrika a jejich rodiny. Konec zběsilý a já jdu na další díl, ať vím co a jak. Doporučuji.

zp87
zp87
08.03.2022 5 z 5

Moje první Camilla. A asi knize trochu přidávám, jsou to tak 4,5*. Ale po delší době jsem měla pocit, že čtu kvalitnější knihu. Na necelých 400 stranách se odehrál poměrně hodně barvitý, hluboký příběh. Dostaly mě skvělé popisy prostředí (krásného, švédského), a ač severské čtení, neztrácela jsem se v postavách (což se mi u seveřanů někdy stává), drsné to bylo tak přiměřeně.
Měla jsem problém s tím zásadním kolem mořské panny (o dětech v knížkách tohoto druhu fakt nerada čtu) a hlavní problém jsem měla s trestem pro největšího viníka, ale život není spravedlivý.
Takže z hlediska příběhu to bylo velmi kvalitní, i když mně z toho bylo lidsky dost smutno.
Poměrně déle jsem se začítala a posledni třetinu přečetla na jeden zátah do noci. Jo, dost dobrá kniha.

Péťa1950
Péťa1950
12.01.2022 4 z 5

Zajímavý styl psaní. Trochu jsem měla problém uvědomovat si, o kom čtená část zrovna je.
Vložené části z minulosti postupně odhalovaly identitu vzpomínajícího. Zajímavý námět, přečtěte si. (Dávejte svým nejbližším co nejvíce lásky).

Kubajzz
Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Napínavý příběh, kde se prolíná minulost s přítomností. Pěkně se to četlo, ostatně tak jako všechny knížky autorky. Doporučuji

munka
munka
04.11.2021 4 z 5

Prelínanie minulostí so súčasnosťou pridáva príbehu napätie. Nahliadnutie do súkromia vyšetrovateľov nie je na škodu, ale niekedy je toho veľa. Teším sa na ďalšiu knihu.

Emberas
Emberas
19.09.2021 5 z 5

Tato kniha se mi z celé série líbila asi nejvíc. Je tam hodně brutality, což už je ale u dnešních thrillerů standard. Trochu mi v celé sérii vadí Erika, ale to je asi jen můj problém :-)

adulik23
adulik23
27.08.2021 4 z 5

Tak ten koniec ma fakt dostal... okamžite začínam čítať ďalší diel

Fazolecek
Fazolecek
08.08.2021 5 z 5

U téhle série je opravdu zapotřebí ji číst od prvního dílu postupně, tak jak jdou knihy za sebou.
Tento díl byl opět perfektní. Jak detektivní zápletka, tak i vztahová linka. Pořád si říkám že to bude poslední díl, ale ten konec mi nedovolí nesáhnout po dalším =)

Lucieouje
Lucieouje
01.05.2021 5 z 5

Podařená kniha, kterou bych složitostí a množstvím postav přirovnala ke druhému dílu této série (Kazatel). Příběh byl velmi poutavý a čtivý a konec byl pro mě velké překvapení. I tak mám ale pocit, že některé otázky zůstaly nezodpovězené a to mi trochu kazí celkový dojem z knihy.

MatoPalkes
MatoPalkes
21.03.2021 3 z 5

Dobré čítanie, solídne psycho, ale aj príliš veľa tehotenstva a telenovely. Napriek tomu čítam ďalej.