Ledová princezna

Ledová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40247/bmid_ledova-princezna-QBL-40247.png 4 1072 228

V přímořském městečku Fjällbacka je nalezena ve vaně mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a tajemstvím obklopené ženy zasáhne i její dávnou přítelkyni z dětství, spisovatelku Ericu Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy je však prokázáno, že šlo o vraždu. Erica proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat zahaleny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Isprinsessan , 2003

MilanCFC
20.12.2019 3 z 5

Na úvodní díl několikadílné série slušný začátek. Jak tu padlo, není to žádná bomba, ale četlo se to dobře a celkově ta zápletka byla poměrně zdařilá. I hlavní postavy mi jsou zatím stále sympatické, s čímž mám někdy u některých autorů problém. Celkově tedy slibné, že v dalších knihách, které jsou hodnoceny lépe, to bude "bombovější" :-) A i dle zdejších komentářů to tak vypadá, tak uvidíme!

Maanna
04.12.2019 3 z 5

Zápletka zasahující daleko do minulosti nebyla vůbec špatná, stejně jako většina postav, i když mi občas vadily takové ty stereotypy jako "muži sledují fotbal a ženy nechápou, co je na tom baví, ženy chodí nakupovat oblečení." V tu chvíli mi celkem životaschopné postavy začnou šustit papírem časopisu pro ženy. Co se úplně nepovedlo, je průběh vyšetřování, kde policisté vesele vyprávějí o jeho průběhu, na místě činu už po pár dnech courá kde kdo a odnáší si věci, takže žádná pečeť na dveřích, i když policie nejspíš dům vůbec neprohledala, protože odnesená věc by je jistě zaujala a nebyla nijak ukrytá. Policie nezjistí, komu oběť naposledy volala, to napadne až Eriku. Ta si zase rozhoduje, které informace policii sdělí a které ne... Tohle, doufám, autorka v dalších knihách trochu vychytala. Četlo se to dobře, ale s tímhle vyšetřovacím postupem by policie asi moc úspěchů nezaznamenala.

Googies
17.11.2019 5 z 5

Tak takhle knizka me totalne vtahla do deje!! Ale to, co se v minulosti stalo Alex, jsem tusila drive.

Mysicka_Lb
22.10.2019 4 z 5

První kniha ze série s Patrikem a Erikou. Tuto sérii jsem četla na přeskáčku, a tak jsem zřetelně cítila, že tady ještě autorka nebyla tak vypsaná jako ve svých dalších dílech. Ale i tak to bylo dobré a nemám vlastně co vytknout. Jen jsou zkrátka některé její jiné knihy ještě mnohem lepší.

Jirinamac
24.09.2019 3 z 5

Bylo to moc propletené, hodně osob, hodně příběhů a nepravděpodobný způsob vyšetřování. Zatím jsem od autorky nic jiného nečetla a toto je celkem pohodové čtení, ale žádná bomba.

Bustedka
19.09.2019 4 z 5

Vzhledem k tomu, že se v knize odehrály příběhy, se kterými mám i osobní zkušenost, bylo to dost silné čtení. Detektivka jako taková, pokud se budu snažit být trochu objektivní, je dobře napsaná, čtivá, ale zas nějaký extra zázrak bych v tom neviděla.

Allys
05.09.2019 4 z 5

Je to moja prvá kniha, ktorú som zo série čítala, hlavné postavy Patrik a Erika mi boli sympatické. Autorka dokáže vykresliť dej a mestečko, kde sa odohráva tak pútavo, že miestami som mala pocit, akoby som tam naozaj bola. Úplne som cítila tú atmosféru. Trochu mi tam chýbal nejaký silnejší drive. Nieje to úplne typická severská detektívka, na aké som bola zvyknutá, ale napriek tomu, je to príjemné čítanie. Určite sa časom pozriem aj na ďalšie časti.

ctenarkaEva
31.08.2019 3 z 5

Tento první díl série jsem četla až jako třetí, ale ničemu to nevadilo. Kniha je čtivá, vyšetřovatel Patrik a jeho přítelkyně Erika sympatičtí. Přece jen se mi ale trochu víc líbily další díly. Tento byl místy až překombinovaný, aspoň tedy podle mě.

L.Esoteric
28.08.2019 3 z 5

Kniha se četla hezky, ale celý příběh byl pro mě trochu nudný.

aneta147
25.08.2019 5 z 5

Miluju tu knížku

mataj
21.08.2019 4 z 5

Knihu, i když je první v sérii, jsem četla až jako třetí, tudíž jsem věděla co od ní můžu čekat. Zajímavá detektivka, kde se postupně rozplétají dávná tajemství a křivdy, které ovlivnily životy hodně lidí. Akce tam moc není, spíše vývoj vztahů jednotlivých postav. Za mě dobrý:)

bigben
15.08.2019 4 z 5

Začátek trochu rozvláčný, hodně postav, ale po proniknutí do všech vztahů se knížka rozjela a se závěrem spokojenost. Další dobrá detektivka.

Gracian1964
10.08.2019 4 z 5

Taktiež moje prvé stretnutie s touto autorkou. Som tak trochu na rozpakoch, či sa jedná o čistú detektívku, alebo kratší román s detektívnou zápletkou, ale to je vlastne jedno. Celkom sa mi to páčilo, neviem, či sa pustím do ďalších kníh tejto dámy, rozhodne si ich nemienim kupovať, zas až tak ma nenadchli, ale keď na ne narazím vo verejnej knižnici, určite po nich siahnem. Možno....

monte
04.07.2019 4 z 5

Moje první detektivka od této autorky. Určitě se pustím do dalších

raty
03.06.2019 5 z 5

Velmi milé překvapení. Nepotřebuji mít knihu striktně zaškatulkovanou jako romantický příběh nebo detektivku. Tento příběh 2v1 se mi dobře četl a jdu si do knihovny pro další díl.

Lalina3
11.05.2019 4 z 5

Zápletka hodně dobrá, nebylo tu ani tolik vaty jako u Stalkera. Vraha jsem neuhodla.

NADEI
11.04.2019 5 z 5

Na knihách od Camilly se mi líbí dějová zápletka, která zachází hluboko do minulosti. Ani tentokrát to nebylo jiné, jen škoda, že knihy čtu na přeskáčku, aspoň už vím, jak vznikla láska mezi Patrikem a Ericou. Velmi pěkná knížka s vraždou, vyšetřováním a románovými prvky. Líbila se .

1987
01.04.2019 3 z 5

Camilla je bezpochyby šikovná biznismenka. Raz sa hrá na Rosamunde Pilcher, inokedy na Nesba. Kým je v skutočnosti, som nezistil, a ani ma to už nezaujíma. Do autobusu ako oddychovka môže byť. Ale aspoň to bolo zamotané. Hoci to vyznieva nepríjemne, nič proti tejto pani ani jej dvojici hlavných hrdinov - sú to sympaťáci. Veď keby neboli, sotva by niečo predala.

Pauvka
12.03.2019 4 z 5

Prvni kniha od teto autorky a musim rict, ze jsem byla z 90% spokojena. Cekala jsem, ze na konci knihy jeste nabehne Lucas a udela toco - a ono nic. A konec s tim dedouskem?? No uvidim co dalsi dily, treba tam se dockam toho toca s Lucasem :-)

marek1278
05.03.2019 5 z 5

Od knihy jsem nic nečekal a byl z toho perfektní detektivní román. Erica i Patrik jsou opravdoví sympaťáci, zápletka byla opravdu zajímavá. Těším se na další díly

švédská literatura švédské detektivky rodinná tajemství

Camilla Läckberg
švédská, 1974