Kazatel

Kazatel https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40248/bmid_kazatel-vaD-40248.jpg 4 851 168

V pobřežních skalách poblíž švédského městečka Fjällbacka je objevena mrtvola ženy. Pod tělem oběti jsou však nalezeny kostry dvou dalších žen, které zmizely před dvaceti lety. Pitva potvrdí, že všechny tři zemřely stejným způsobem. Jde o jednoho vraha, který se z neznámých důvodů na dvacet let odmlčel, nebo někdo původního pachatele napodobuje? Situace se ještě zhorší, když z blízkého kempu beze stopy zmizí sedmnáctiletá dívka...... celý text

Petra101
21.03.2024 5 z 5

Dočteno jedním dechem,jak jsem byla zvědavá,jak to dopadne. Vraha jsem trošičku tušila,ale příběh byl napínavý, neotřelý, líbilo se mi to. Těším se na další díly.

Oli1104
07.02.2024 3 z 5

Docteno. Ale trvalo to.
Me prvni setkani s Camillou Läckberg.
Kniha se mi vlastne libila, zapletka, dve casove roviny.
Jak pisi predrecnici, ztracela jsem se mnohdy v jmenech, Erika mne sympaticka nebyla, Patrik ano. Hodnotim 3,5 hvezdami.

Marla
10.12.2023 5 z 5

Zajímavé a napínavé čtení. Jediné, co mi trochu vadilo bylo to, že tři z hlavních postav mají velice podobná jména, takže jsem v některých pasážích nevěděla jestli se jedná o otce, dědu, syna, vnuka nebo strýce. Ale to je můj problém. Jinak je to velice uspokojivá severská detektivka, zkusím si přečíst i ostatní díly, zvláště první, protože jsem jako obvykle začala dílem druhým. Což se mi stává dost často.

Yunnan
01.12.2023 4 z 5

No, uff, konečně dočteno. Na rozdíl od prvního dílu, mi to trvalo mnohem déle a ověřil jsem si, že severská krimi pro mě moc není. Tady jsem měl navíc dost problém v podobných jménech, stejně jako jiní čtenáři. První díl se mi líbil mnohem víc. Tady to téma je pro mne fakt náročné. Uvidím, jestli budu v sérii pokračovat, ale rozhodně si dám od Camilly delší pauzu.

hanap
12.11.2023 4 z 5

Zajímavé, napínavé. Četba této knihy mě bavila.

berila
28.10.2023 4 z 5

Už první díl se mi líbil a tento rovněž. Autorka umí zaujmout a v napětí čtenáře udržet. Určitě půjdu do dalšího dílu.

petraj30
13.10.2023 4 z 5

I další pokračování se dobře vyvedlo. První díl se mi líbil o maličko víc, ale myslím, že další díly budou taky velmi povedené.
Možný spoiler:
Už podle názvu se dá očekávat hlavní téma. Nicméně to nebylo popisováno do velké hloubky a hlavně se řešilo více věcí najednou, nejen x otázek okolo případu, ale taky vztahy mezi hlavními hrdiny.
Erika mi lezla z větší části na nervy, ale přikláním to k jejímu stavu. Patrik mi je velmi sympatický a jistě dobrý vyšetřovatel, ale já si nemůžu pomoct, mně to švédské vyšetřování prostě nesedí.
Samozřejmě mě mrzelo, jak tento díl skončil, ale když tu řádí banda posedlých fanatiků, není se čemu divit. Ještě pořád si zvykám na vysoký počet jmen a hlavně jejich podobnost.
Velmi se těším na další díl, protože na konci vězel velký otazník, co se s ostatními bude dít dál

kolacky
13.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Dobře napsané. To s kostní dření mi taky nedošlo, proto to bylo tak zamotané. Tady je vidět, jak to podvodné léčení zničilo spoustu životů. Nejen dívky ,ale i jejich rodiče.
Mně ani nevadí, že se Erika plácá v těhotenství, je to prostě život. Zato mi vadí ta poddajnost její sestry, tam to určitě dopadne špatně.

apq
22.08.2023 5 z 5

Napínavá kniha, která mě velice zaujala.

ArwenAragorn
19.08.2023 5 z 5

81%

...Ruce, které páčily, kroutily, drtily a zraňovaly, se položí teplé a měkké na ta nejbolavější místa. Znala je stejně dobře jako své vlastní. Byly veliké a silné, ale současně hebké, bez mozolů a nepravidelností. Dlouhé prsty, citlivé jako u pianisty, a i když je ve skutečnosti nikdy neviděla, znala je dokonale.
_______________________________________________________________________________________________________________________________
Pěkná detektivka. Já prostě musím zůstat u pětihvězdičkového hodnocení, protože mě čtení bavilo. Autorka se kromě vyšetřování zločinů věnuje postavám na policejní stanici a vztahům mezi nimi i postavám mimo policii, teď hlavně Erice a její sestře, ale třeba i osobám, které jsou podezřelé. Často jsem se musela smát. Asi se opakuji, když řeknu, že dokonalé vykreslení postav zvyšuje moje hodnocení knihy.
Jinak kniha má spád pozvolný, je docela napínavá a motiv je nečekaný. Je smutné, že smrt dívek byla tak zbytečná.
Ale zabíjela bych kvůli podobnosti jmen Johan, Johannes, Jacob.
Doporučuji!

Vesper001
07.07.2023 4 z 5

Mé první setkání s Camillou Läckberg nezačalo prvním dílem, ale ukázalo se, že to nevadí. Případ v knize začíná i končí a informace o předešlém vývoji vztahů mezi vyšetřovateli nejsou podstatné, a v případě ústředního páru ani zajímavé. Unikal mi jedině důvod, proč v příběhu zabírá místo Erika, otravná manželka hlavního vyšetřovatele, která se chová jako by trpěla mírnou mentální retardací. Jejími trampotami trpí hlavně čtenář. Příběh se točí kolem rodiny, kde se každý člen nachází někde mezi hodnotami "divný" a "vyšinutý" a psychologie převládá nad akcí. Jak už bylo zmíněno, postav je opravdu hodně, ale s trochou snahy a občasným zpětným listováním :-) se v nich dá zorientovat. Celkově mi Kazatel byl docela sympatický a časem si možná dám další díl.

Lejdus
22.06.2023 5 z 5

Zacala jsem autorku cist postupne v serii Erika a Patrik. Nakonec mi vse dava smysl. Pribeh je vzdy pekne propleteny, zamotany a porad stale zajimavy. V jednu chvili jsem si musela nacrtnout rodinne vazby rodiny,jez je hlavni v tomto pribehu. Tesim se na dalsi knihy.

barynka15
20.06.2023 4 z 5

Tahle detektivní zápletka mě opravdu pohltila, příběh zajímavý od začátku až do konce. Nicméně - jak už zde napsali jiní - pasáže věnované soukromí detektiva byly skutečně rušivé. Přesto autorka zaujala, takže určitě se k ní budu vracet...

Han-nah
21.05.2023 3 z 5

Moje hodnocení patří k průměru asi proto, že mi dělá problém velké množství postav a hlavně jsem se zasekávala při čtení švédských jmen. Ale to je moje slabost.
V knize se protíná přítomnost s minulostí, detektivní zápletka zajímavá, na povrch vycházejí velize zajímavé rodinné vazby a tajemství, která se snaží objasnit sympatický Patrik se svým týmem. V knize je větší prostor věnován i jeho těhotné ženě Erice, vztahy s vlezlými příbuznými a hlavně s její sestrou Annou. Těžko ji soudit, zda je tak nesympatická a nevděčná. Určitě si přečtu další knihu ze série.

Jenny055
10.04.2023 4 z 5

Vynikajúca detektívka, držala ma v napätí až do konca. Hviezdičku beriem za linku Erikinho súkromného života (sestra , nezvané návštevy a tehotenstvo) Otravovalo ma to, priam rozčuľovalo počas celej knihy.

KK22
08.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak jsem se rovnou po Ledové princezně, prvním dílu této série, pustila do dílu druhého. A musím říct, že se mi Kazatel líbil ještě o trochu více. Mne osobně baví nejen detektivní zápletka, ale i osobní život Patrika s Erikou i Eričiny sestry Anny a dalších postav. Zde to bylo velmi promyšlené, docela dlouho jsem si myslela, že je vrahem Jacob, ale pak když ho testy DNA vyloučily, jsem naprosto netušila, jak to skončí. A přitom ta věc s darovanou kostní dření dávala smysl, mohlo mě to napadnout... Ale nenapadlo, a tak jsem v podstatě až do konce knihy byla napnutá.
Už teď jsem zvědavá, co přinese třetí díl série. A na to zda Erika s Patrikem mají holčičku nebo chlapečka. Tento díl totiž skončil tím, že Erika začala rodit a člověk se nic nedozví...

85098211
27.02.2023 5 z 5

Také v této další knize se podíváme do Fjällbacky, kde je hned na začátku nalezena mrtvá německá turistka. To ale není všechno - její tělo totiž leží na kostrách dvou žen, které se ztratily již před celou řadou let. Vyřešení těchto případů tedy dostane na starost Patrick Hedström a jeho kolega Martin. Samozřejmě se zde zase objeví i Erika, která je aktuálně těhotná a zanedlouho očekává své první dítě. Musím přiznat, že mi tentokrát nebyla moc sympatická, se svým věčným stěžováním si na svůj stav No ale jinak je kniha výborná a neskutečně čtivá ;-). Kromě toho zde autorka střídá dvě časové linky, jednu z roku 1979 a druhou ze současnosti, přičemž ta z minulosti se (jak se dá očekávat) týká oněch dvou žen, jejichž kostry byly nalezeny až nyní. A potom dojde k únosu další mladé dívky
Poměrně brzy se do hledáčku policie dostane rodina svobodného církevního kazatele Ephraima Hulta - a hlavně jeho synové Johannes a Gabriel. Víc už ale prozrazovat nebudu, případ jako takový je opravdu vynikající, v průběhu vyšetřování dojde hned k několika zvratům a nečekaným odhalením. No a na závěr se samozřejmě obě časové linky nejen dokonale propojí, ale zároveň jsou vysvětleny také všechny nejasnosti.
Mimo to autorka nezapomněla ani na soukromý život Eriky a Patricka, který se posune zase do další fáze ;-). Jediné, co mi místy vadilo, byl tak trochu kostrbatý překlad. Protože například věta „slova mu splynula z úst“ by měla přece správně znít „slova mu splynula ze rtů“?! Přesto knihu hodnotím plným počtem, protože se mi jinak líbila v podstatě bez výhrad, a na další případ se budu zase časem těšit.

baji42
26.01.2023 3 z 5

Kdyby se autorka omezila pouze na detektivku, dala bych o hvězdičku víc. Tady to vypadá, že pouze Erika je jediná těhotná žena na světě :-)

jitka1585
28.12.2022 4 z 5

Ach,těch postav,to bylo nepřehledné....jinak zápletka dobrá,ale celkový dojem z knihy kazí právě ta spousta zbytečných lidí v příběhu.

čef
08.12.2022 5 z 5

Kazatel je detektivka z té nejvyšší současné třídy. Trochu mi připomíná naše TV 1. oddělení, jak výběrem postav tak vysokou uvěřitelností děje. Samozřejmě jsou zde i romantické chvilky a nastávající mateřství, aby se podchytila co největší čtenářská klika, ale na škodu to opravdu není. Početl jsem si dobře a totéž přeji i ostatním.