Andělíčkářka

Andělíčkářka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199829/mid_andelickarka-n7q-199829.jpg 4 955 200

Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma. O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Rozhodli se, že dům zrekonstruují, sotva však s opravami začnou, pokusí se někdo jejich dům podpálit. A když Ebba a Marten odstraní podlahu v jídelně, najdou pod prkny zaschlou krev. Zdá se, jako by jim zlo z minulosti bylo stále v patách. Při vyšetřování žhářského útoku Patrik Hedström a jeho kolegové neustále narážejí na starý, nevysvětlitelný případ zmizení. Ten velmi zajímá i Patrikovu ženu Eriku, která o záhadě chce napsat knihu. Nezbývá než se společně pustit do náročného pátrání. Dočká se letitá záhada konečně svého rozuzlení?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Motto

Änglamakerskan , 2011

Peter.Melon
28.08.2015 4 z 5

Je to dobrý detektivní román,který má napětí,který má poutavý děj a dobře popsané hlavní hrdiny a také zde nechybí pěkně popsané lokace...

1casper
05.07.2015 4 z 5

Detektivky moc nemusím, ale jsem ráda, že se mi tahle dostala do ruky. Knížka má spád, čte se moc dobře. Moc se mi líbilo, jak se prolínala minulost se současností.

šipek
04.07.2015 4 z 5

Fajn čtení. Oddechová detektivka na dovolenou. Kniha má spád, dobře se čte , výborné prolínání děje současného s minulostí. Zajímavé téma.

jindrusa
03.07.2015 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Napínavé do poslední chvíle. Určitě si přečtu i další.

prestiggio
16.06.2015 4 z 5

Kniha sa čítala jedným dychom. Prechody z prítomnosti do minulosti mi nevadili. Skor by som povedala, že ma to nutilo dalej čítať aby som sa dozvedela ako to spolu súvisí. Dosť výrazne mi vadilo vela postáv. Zapamatala som si iba zopár, ktoré sa najčastejšie objavovali a ostatné som vnímala iba okrajovo. Prekvapili ma aj časté citové výlevy mužských postáv, takmer každý tam pre niečo plakal. A posledné čo mi velmi nesedelo, že niekotré veci neboli detailnejšie rozpísané, hlavne také významné momenty, mám pocit že vela vecí si musí čitateľ domyslieť. Ale suma sumarum, kniha sa mi ako celok páčila a od autorky si určite ešte niečo prečítam.

Booktrailers
09.06.2015 4 z 5

Kvalitní detektivka, příběh o vícero rovinách i vícero postavách. Jen jedna věc mě tam trochu vadila, i když to byl možná skandivánsky politicky korektní záměr - muži jsou v té knize povahově blízko ženám, jsou citliví, hloubaví, rozvážní. A taky se tam hodně řeší vztahy a rodinný život. Ale jinak to je opravdu dobrá knížka a jako oddychová detektivka je to nadprůměrná záležitost.

Dagmara36
01.06.2015 4 z 5

Od začátku se mi líbil ten styl, u některých knih mě ruší když se skáče do minulost a zpět, ale tady mi to tak nějak nevadilo. Zhltla jsem opět pomalu na jeden zátah. V postavách jsem se vyznala, nebyl s tím žádný problém.

iva23
01.06.2015 3 z 5

Napínavé téma, jen těch postav tam byla na můj vkus moc.

Kopretina_aku
16.05.2015 4 z 5

Četla jsem všechny knihy postupně a možná proto mám pocit, že z každé předešlé si autorka něco vzala, splácala to dohromady a byla Andělíčkářka. Jinak skvěle a poutavě napsané jako vždy, ale už mě nebaví číst v každé knize, jaký způsobem Gösta odděluje sušenku od náplně nebo jak si Patrik namáčí toust s kaviárem do kakaa. Možná by nebylo od škody některé zvyky hlavních hrdinů vypustit, určitě hodně čtenářů čte víc knih po sobě a už se s postavami seznámili dokonale.

zeus
29.04.2015 2 z 5

Nechápu tak vysoké hodnocení, ani nadšené komentáře. Mám ráda napětí i ponurost, ale nenašla jsem v knize ani jedno z toho. Z množství postav jsem byla zoufalá, do půlky jsem se v nich nevyznala, krom Eriky a Ebby. Děj tak rychle skákal z jedné postavy na druhou, na třetí, pak do minulosti, pak na čtvrtou atd.že když se vrátil k prvním postavám, už jsem zapomněla kdo to vlastně je. Ke všemu jsem si v té změti asi dvaceti lidí, nevytvořila k nikomu vůbec žádný vztah, takže jsem o nikoho neměla strach a kdyby na konci úplně všichni umřeli, bylo by mi to totálně fuk. Knížku jsem dočetla, ale hodně jsem přeskakovala nudné pasáže.

IlonaIlona
21.04.2015 5 z 5

Hezky se to rozjelo. Vystupňovala napětí a zvědavost. Stala jsem se na ní závislou. Jen nečíst, pokud jste těhotné nebo máte nemocné děti :-)

Marisa
12.04.2015 5 z 5

Kniha byla ze začátku trošku nudná, bylo tam na mně až moc postav a děj byl zatím takový obyčejný. To se ale od půlky změnilo. Děj nabral rychlý spád a konec byl úžasný. Vše do sebe perfektně zapadlo. Doporučuji :)

Jančislava
07.04.2015 5 z 5

Kniha mě chytla hned, těžko se od ní odcházelo. Příběh byl hezky napsaný a zápletka dobře vymyšlená. Na vyprávění z minulosti jsem se těšila nejvíc. Konec se dal předvídat, ale to nevadilo neb detaily jsem nevěděla. Jen se to nemuselo tak zamotávat ohledně Eriky, která tam vnášela zmatky. To byla první kniha od této spisovatelky a evidentně nebude poslední :-) mohu doporučit

kosilka
06.04.2015 1 z 5

Jedna z absolutního minima knih v mém životě, kterou jsem odložila a nebudu dočítat. Ponurá nálada knihy, jakási zvláštní depresivnost, kterou už nepovažuji za kouzlo knihy, ale spíš za její duši, kterou nechci snášet. Příliš mnoho postav, příliš mnoho děje, zbytečné nedůležité výplňové zápletky okolo, chaos, špatná orientace v knize-příběhu, zvláštně vyprávěné, nesedí mi ani styl. Kniha je pro mě prostě divná, jak vyprávěním, tak dějem, tak prostředím, jmény, bohužel nedočtu, je mi líto, nemohu vydržet.

Lu89
30.03.2015 5 z 5

Woow, naprosto skvěle napsaná kniha. Od této autorky první, už teď ale vím, že ne poslední ;)

Acinore
26.02.2015 3 z 5

Zajímavé, nebylo to špatné, ale další knížky od spisovatelky mě nelákají :) ta propletenost byla něco :D

Pistácie
20.02.2015 5 z 5

Mnoho postav a příběhů, které spolu nejdříve zdánlivě nesouvisí. To provádí četbu po více jak půl knihy. Musíte vydržet, snažit se zapamatovat, kdo je kdo, co kdo dělal a dělá a s kým v příbězích vystupuje. Až se dostanete za půlku, příběhy, fakt a hlavně souvislosti se začnou objevovat. Pro mě skvělá detektivka. Věděla jsem, že přijde velké rozuzlení, kterého jsem se na konci i dočkala. Šokující odhalení, případ, který by mě ani ve snu nenapadl. Mě osobně to bavilo. Propojování minulosti a přítomnosti skvělé. A když se dostáváte k rozuzlování, k tomu, že současnost a minulost před x desítkami, stovkami let spolu vlastně souvisí a ti lidé mají mnoho společného, začne vám to zapadat a baví vás to víc a vic :) těším se na další detektivky od této autorky.

vineka
17.02.2015 5 z 5

Na můj vkus, moc postav a jmen na začátku knihy. Jinak dávám plný počet.

Meluzínka
09.02.2015 4 z 5

Kniha byla pěkná a velmi napínavá ale mohlo tam být méně postav a chvílemi to bylo zdlouhavé a na konci zase moc rychlé proto dávám 4 hvězdičky.

Mancinocteni
16.01.2015 3 z 5

Příjemné počtení, zajímavá zápletka. Ale nemůžu si pomoci, z těch severských románů na mě dýchá jakési ponuro a to i přesto, že zde se děj odehrává v létě. Více ke knize brzy na mém chystaném blogu, budu informovat.