Ceny

Ceny https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12264/bmid_ceny-039-12264.jpg 4 139 19

Profesní román z lékařského prostředí přibližuje čtenáři určitá specifika medicínského výzkumu. Osudy tří protagonistů, úspěšných elitních vědců a doktorů. Problémy s láskou, rodinou, zradou...

Literatura světová , Romány , Zdravotnictví

Vydáno: , Lucka

Prizes , 1995

Radimka
24.06.2023 4 z 5

Místy zbytečně odborné, ale osudy třech hlavních postav, které na konci protnula nominace na Nobelovku mě bavily.

madem
30.07.2022 5 z 5

Za mě snad nejpovedenější dílo autora. Tak skvěle proplést všechny hrdiny.

Jana-Marie
18.06.2021 2 z 5

Tahle kniha mě zklamala. Ostatní autorovy knihy jsem přečetla jedním dechem, tuhle jsem četla 14 dnů a ke čtení jsem se musela nutit. Příliš mnoho osudů, velmi odborné. Určitě kvalitní kniha, ale za mě ne moc čtivá.

Hobo
15.09.2020 3 z 5

Nesporně profesionálně napsané, chvílemi i zajímavé, ale nakonec kniha, kterou brzy zapomenu.

krtica
09.07.2017 3 z 5

Místy hodně odborných pasáží...

JIVaJaH
06.07.2017 5 z 5

Přečetla jsem už několik knih od tohoto autora a všechny mě něčím obohatily. Ani tato nezůstává pozadu! Minimálně to, jakou sílu má odhodlání...ale je toho spousta. Stačí ji přečíst.

KACABAK
20.11.2016 5 z 5

Velmi poutavá kniha od Segala, jako vždy dobrá. Celou knihou se prolínají 3 příběhy, které dlouho stojí vedle sebe, koncem knihy již ale tušíte, kde se osudy setkají. Který vědec bude nejúspěšnější? Kdo začne číst, jen tak od knihy neodejde.

mynamail
20.11.2016 4 z 5

Tři postavy, které se na začátku příběhu neznají jejichž osud zdánlivě nesouvisí. O to víc se chce číst a zjistit, co je spojuje. Těšíte se na to, jak to vše skončí.
Lepš než dobrý.

knihomolka525
13.07.2016 2 z 5

kniha se sice dobře četla ale ne až tak, že vybízela k přečtení na jeden zátah.Což reálně není možné.Ale znáte ten pocit že chcete hned a okamžitě bez přeskakování vědět jak příběh dopadne....

helenkan
20.02.2016 5 z 5

Výborné čtení.Segalovy knihy mě nikdy nezklamaly.

Ankavi
23.02.2014 4 z 5

Segal tentokráte svým čtenářům přiblížil prostředí vědecké. Několik příběhů, zprvu nesouvisejících, se postupně prolne - příběh je opět velmi emotivně a emapticky zpracován. Nechybí poselství - za jakou cenu lze dosáhnout ke hvězdám? Daň za genialitu může být vysoká.

Jana2424
18.01.2014 3 z 5

Kniha je poutavá, čtivá.

triatlet
02.01.2014 3 z 5

Segal mě opět nezklamal. I když poprvé překonstuovaným závěrem spadl do červené knihovny, celkově hodnotím pozitivně. Střídání tří vypravěčů dává knize spád. Dloho byl Sandy upozaděn, nakonec mi jeho příběh přišel nejreálnější.
Po třetině knihy jsem si říkal, jak autor dokáže tři vědátory svést dohromady. To se sice Segalovi daří celkem nenásilně, ale to, jakým způsobem se Isabela dovídá o své identitě, mi přišlo dost nadsazené. A zbytečný mi přišel i epilog o Adamově nesmrtelnost...
I když mě mírně zklamalo závěrečné vyřešení osobních vztahů, tak popis profesního působení hrdinů je po celý příběh velice čtivý, nenudí. Je patrné, že Segal byl hodně vnímavý, dokázal se vžít do postav. Líbilo se líčení tenisového prostředí (i když je pouze okrajové).
Jako vždy autor klade důraz na humánnost a lidství.

araB
23.11.2013 4 z 5

Hezky psané příběhy o vědcích a jejich "normálních" životech.. Líbí se mi, že jsou jednotlivé příběhy prokládány a psány v samostatných liniích a nakonec splynou do jednoho děje. Velice čtivá kniha ovšem Doktoři od toho samého autora mě vtáhli mnohem více..

Morsie
28.09.2013 4 z 5

Příběh s docela hlubokou, smutnou myšlenkou. Jak je ten název výstižný! Nejde tu přece jen o ceny jako prestižní ocenění, ale taky o ceny, jaké musí každý, kdo chce něčeho dosáhnout, zaplatit. Všechno něco stojí a nikdo nemůže mít perfektní každičký jeden detail ve svém životě. Nejde mít dokonalý život, kdy je soukromí i kariéra v rovnováze, kdy se nám daří v obou sférách stejně, a kdy jedna nestrádá na úkor druhé. Je prostě jen na nás, co si vybereme za naši prioritu. Ceny jsou už druhý román od Ericha Segala, který jsem četla – udělaly na mě dojem. Jsou míň sentimentální než Promarněná šance, jsou víc syrové a bez obalu. Dotknou se vás to...

ladyfromskye
25.09.2013 5 z 5

Pro mě o trošičku horší knížka, než Víra a láska, přesto jsem spokojená a těším se na další knihy tohoto autora, který se právě stal mým oblíbeným.

Elye
29.03.2013 5 z 5

Krásná kniha, na kterou doteď vzpomínám...

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější kniha tohoto autora. Člověk střídavě fandí všem hrdinům, kteří jsou tak jiní, než lidé v jejich okolí. Je vidět, že i genialita může být tak trochu handicap. Nejmarkantnější je to na příběhu Isabely, která se ve třech letech naučí číst a jen trochu později ji nadchne fyzika. Toho se okamžitě chytne její otec - neúspěšný kandidát této vědy, který prostě touží po geniálním dtěti, Obětuje pro ni manželství, vztah k synovi i svůj vlastní život. Jen proto, aby svou geniální dceru o její vlastní soukromý život téměř připravil. Isabele se nakonec ale podaří vydobýt si svůj vlastní svět a spolu s Nobelovou cenou získat i cenný vztah.
I osudy ostatních hrdinů bojujících o "nobelovku" jsou zajímavé. Na každém z nich je ale vidět, že cena za "cenu" může být vysoká a nejčastěji se za ni platí osamělostí. Zachovat rovnohávu mezi vědou a vztahy může být zatraceně těžké.

TwisTher
16.07.2011

Když jsem to prečetl, byl jsem ohromen. Je to román, ktorý zaujme svým dějem. Usudy jsou propleteni, hoc se to nezdá. Vřele doporučuji.

Erich Segal
americká, 1937 - 2010