Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství

Erekce, Ejakulace, Exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11255/erekce-ejakulace-exh-11255.gif 4 282 30

Soubor čtyřiatřiceti krátkých povídek amerického básníka a prozaika přináší texty, publikované většinou v časopisech šedesátých let. Tematicky se uvedené povídky neliší od ostatní tvorby, s obvyklou autenticitou zachycují život losangeleské periférie, atmosféru hospod, nevěstinců a barů, a nesentimentálně a barvitě líčí život člověka na okraji společnosti. Příběhy, úvahy a vzpomínky, erotické a pijácké zážitky podává autor bez zábran bohatým, nevybíravě drsným a plastickým jazykem.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Pragma

Erections, Ejaculations, Exhibitions, and General Tales of Ordinary Madness , 1972

jan.para
25.07.2023 5 z 5

Klasická Bukowina, u které se pobavíte, trochu zastydíte a dá Vám to pár myšlenek do života.

Patapuf
24.07.2023 3 z 5

Nějak nemusím povídky, ale po Bukowském jsem vždycky plnej melancholie.... něco je lepší něco je horší, ale pořád je to klasika... vzpomínka na časy, které jsem nezažil, ale chtěl bych...

JakubKo
28.08.2022 4 z 5

Některé povídky jsou slabší, jiné průměrné a některé jsou opravdu skvělé (např. Doporučil byste psaní jako profesi, Zastřelil jsem v Renu chlapa, Povídka pro Waltera Lowenfelse, Mizernej trip, Velká konopná hra).

Samozřejmě zase je zde spoustu hrubosti, alkoholu, sexu, zmaru, ztracenosti a sázení na koníčky. A do toho sem tam nějaká myšlenková perla. Takže klasickej Buk.

"Psaní si vybírá tebe, ty si ho vybrat nemůžeš."

70%

Pítrs85
04.05.2022 3 z 5

Klasickej Charles Hank Bukowski Chinaski, tedy sex, drogy (spíš chlast a cigára) a rock'n'roll (u Hanka tedy vážná hudba). Některé povídky lepší, některé slabší (hlavně ty o dostizích a (ne)úspěšných sázkách), ale jinak jsou tyhle příběhy obyčejného šílenství knížkou z dob, kdy byl Buk ve skvělé formě, byť nedrží tak pohromadě jako třeba výtečné Faktótum. Trocha filozofie nad absurditou lidskýho bytí, sem tam nějaké to povzdechnutí, ale jinak spíš veselé (no... spíš smutně veselé) povídky, u kterých se jeden i zamyslí, Buk byl prostě nadčasovej. A hlavně zábavnej.

vvikingg
30.04.2022 3 z 5

tohle bylo velmi slabé, některé povídky opravdu o ničem, některé ale těch bylo málo dobré, řekl bych asi nejslabší kniha od Bukowskeho zatím četl, ale název knihy je velmi zajímavý :-)

Jerry H
07.02.2022 3 z 5

Některé (povídky) geniální, některé průměrné, některé ujeté, některé o ničem.

ozzak
05.10.2021 5 z 5

další skvělé povídky od klasika Charles Bukowski opět válí .

evineckY
08.09.2021

To se fakt nedá !

Simi30
12.08.2021 4 z 5

Vůbec to není o prvních třech názvech v nadpisu. Ale musím uznat, že i přes tu spoustu vulgarismů mají příběhy hloubku a jsou převážně smutným svědectvím…

Česneksmedem
21.03.2021 4 z 5

Něco bylo dobrý, něco mor. Kdo četl chápe, jak to myslím. Jedna povídka (Mizernej trip) byla z dnešního pohledu nevhodná (předesílám, že kniha vyšla v roce 1972). Doufám, že kvůli ní nebude tato kniha zakázaná. Buk v ní navrhuje rozdávat černochům peníze, aby jim nevypalovali města...
Z mého pohledu byla naprosto TOP povídka Zvířecí nudle v mé polévce.

andrea7191
11.11.2020 1 z 5

Do konce knihy mi chybí cca 30 stran a vím, že jí rozhodně nemám v plánu dočíst. Příběhy mě nijak zvlášť nebaví. Jsou to pro mě víceméně výkřiky do tmy, které mi nic nedávají.

Koškin
28.09.2020 2 z 5

Souhlasím s Balrogem. Před 25 lety bych na těch povídkách ujížděl, teď si jen říkám: ten chlap měl talent, měl ale taky fakt problém, fakt hnusnej život a fakt odporný způsoby. Přečíst zamlada a vyvarovat se jiné inspirace než psát, jestli vám to jde. Stravitelný je pro mě Škvár.

Balrog
01.04.2020 2 z 5

Hodnoceno po 5 povídkách. Jak se říká - I am too old for this stuff.

pablito
19.02.2020 4 z 5

Nelituji, že jsem přečetl, přestože některé fekální části nebyly mým šálkem čaje. Nedá se však popřít, že kniha donutí k přemýšlení. O tom s čím s autorem vůbec nerezonuješ a kde naopak vystihuje originálním způsobem tvoje vidění světa.

Janadvorackova
19.08.2019 5 z 5

První a ne poslední kniha od tohoto autora.
Fakt mě to bavilo.
Na nic si nehraje. Naturalismus nevadí, protože tak se žije. Popírat to nemá smysl.

"Svět patří těm, co se neposerou."
Jednoduchá pravda, jenom to teda neříkejte nadřízeným v práci, protože ti by se z toho posrat mohli.
Jo, poslouchám často v práci, pak jsem z toho lehce povznesená a nic mě nerozhodí :), uteče mi to. Audio je načteno výborně.

Blancheerka
17.01.2019 3 z 5

Vulgární, chaotická, nevyrovnaná, zmateční - pravděpodobně stejná, jako Bukowskiho osobnost. Věřím, že sousta povídek je opravdu z jeho života, jako např. ta, kde na ZENové svatbě koupí novomanželům rakev coby svatební dar a potom zmlátí i ZENového mistra :D Věřím, že Bukowski byl nešťastné prase i za svého žití ...

Lujza031
13.11.2018 2 z 5

Druhá kniha Ch.B., kterou jsem četla také ještě na střední. Bylo to skoro to samé jako Šunkový nářez, ale trochu tvrdší a sprostější. Líbila se mi o dost méně. Vzpomínám si, že jsme ji četly s mou dobrou kamarádkou cestu v autobuse ze školy. Jak jsme ji četly spolu, tak jsme se smály současně a u jedné pasáže obě znechuceně užasly, ale celkově jsme se bavily. Myslím, že když mladé kluky nezajímá čtení, měli by sáhnout po tomto spisovateli, možná se tam místy poznají a rozhodně se zasmějí.
Další knihy jsem už nečetla, přišlo mi, že to je vše úplně stejné. Stejný typ hlavního hrdiny (ošklivý a bez peněz), sex a chlast. Ale kdo ví, možná se zase budu chtít zasmát, tak uvidím.

endyamon
09.04.2018 1 z 5

Ubíjajúce.
Únavné.
Uťahané.

Hospodyňka
19.02.2018 3 z 5

Čteno po několika letech. Prostě jsem oprášila v knihovně starší tituly a zjišťuji, že i majitelka stárne a kostnatí. Co dřív bavilo, dnes vyvolává spíš úsměv nepatrný. Holt rodičovství poněkud změní pohled na svět...

Darknessfriend
28.11.2017 5 z 5

Bezvadni povidky sem tam moc vypite, sem tam bohemske samozrejme ze sem se bavil u kazde jinak ale vcelku vazne bez debat super Buk plny pocet doporučuji ke knize se rad vracim a vzdy si vyberu nejakou šílenou povidku ze zivota Mistra Bukowskeho. A ze sou hodne peprne az vulgární vam nemusim u tohohle autora vic říkat.