Erebos – Hra, která zabíjí!

Erebos – Hra, která zabíjí! https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87451/bmid_erebos-hra-ktera-zabiji-SpR-87451.jpg 4 1070 283

Erebos série

1. díl

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Erebos , 2010

RavenKate91
22.08.2018 5 z 5

Chvilku trvalo, než mě to vtáhlo do děje, ale nakonec... WOW!

Radovan_R
08.08.2018 5 z 5

Tak tohle byla docela pecka - věřil bych, že něco podobného bude brzo možné, pokud již není. Začátek se mi zdál trochu rozvleklý a nezajímavý, ale po pár stranách to dostalo spád a pak se už nedalo odtrhnout.
Kniha je asi učena spíš mladším ročníkům, ale komukoliv, kdo čuchl k nějaké lepší hře, se to nejspíš bude líbit. Konec je sice takový polootevřený, ale budiž.

jakafe
25.07.2018 2 z 5

Knihu jsem si pořídila poté, co mě naprosto pohltilo Saeculum. Dva roky čekal román Erebos v knihovně, ale teď poznávám, že i když je autorčin styl velice čtivý a téma opět víc než zajímavé, něco mi tam chybělo... nebo přebývalo? Závěrečné rozuzlení bylo překombinované, do světa fantasy jsem zvědavě nakoukla, ale pro mě rozhodně není. Přesto musím ocenit téma závislosti na virtuální realitě. A právě cílové generaci to mohu doporučit.

MikeDV3
04.07.2018 4 z 5

Kniha ve mně vyvolala spousty otázek ohledně možné manipulace dětmi prostřednictvím počítačových her. Vývoj postupuje tak rychle dopředu, že mě to až děsí. Akorát mě v knize dost nudily pasáže, které se odehrávaly přímo v Erebosu. Knihu doporučuji všem příznivcům pc her.

Lethania
02.07.2018 5 z 5

Erebos byla má úplně první kniha od Ursuly Poznanski, která rozhodla o tom, že budu číst další knihy od této autorky. Příběh byl velmi povedený a vtáhl mě do fantanstického světa her v době, kdy jsem ještě jako teenagerka hrála počítačové hry. Takže to pro mě byl opravdu skvělý zážitek. Knihu jsem nechtěla odložit a dokonce se mi o ní zdálo. Hodně se podobá knize Ready player one, která je však mnohem lepší, ale i tak... Doporučuji.

Dela111
01.07.2018 4 z 5

I když nejsem cílová skupina, pro kterou je kniha psaná, musím říct, že je velice čtivá. Vtáhne vás do děje a nepustí. Konec byl překvapivý a dával smysl. Doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy a sci-fi.

piittii
23.06.2018 2 z 5

Není to zrovna výkvět kvalitní literatury, ale líbila se mi ta myšlenka propojení hry a reality. Úplný konec mi přišel trochu přitažený za vlasy.

Cryptkeeper
08.06.2018 3 z 5

Popravdě jsem od toho čekal uplně něco jiného. Škodě,že kniha nebyla více ponurejší,drsnější. Fantasy svět mám normálně rád,ale tady bych uvítal spíše něco mysteriozního,co se "hry" týče.

anája
01.06.2018 3 z 5

Pro mne nic moc ,spíše pro mladé lidi co hrají hodně hry .

NymphMaeve
29.05.2018 5 z 5

Dokonalost sama, moje druhá kniha od této autorky a z ní jsem nadšená ještě víc, než ze Saeculum. Nemohla jsem se odtrhnout a druhou polovinu jsem musela přečíst na jeden zátah a četla do tří do rána, jinak bych neusnula. Jsem ohromená a neskutečně ráda, už jsem si myslela, že po tak dlouhé době už nenajdu knihu, která by mě dostala a naprosto ohromila. Ale stalo se a jsem za tuto knihu moc ráda. Dostává čestné místo v mé knihovničce :)

Viviana-Mori
21.05.2018 4 z 5

I když je kniha určena pro mladší čtenáře, což člověku dojde i bez toho, aby četl jakékoli recenze, tak mne kniha velmi bavila. Doslova jsem ji hltala a dokonce na mne v mnohých chvilkách působila velmi depresivně. Ke konci už mi to přišlo slabší, asi jsem divná, ale klidně bych v knize nabrala drsnější grády. Ale i tak to bylo moc fajn, čtyři hvězdy dávám, že to ke konci celkem zesláblo.

kulatina
17.05.2018 3 z 5

Kniha určená pro mladší čtenáře rozdělená do dvou realit, jedna skutečná, jedna děj v počítačové hře. Žasnu nad autorkou, kterou mám moc ráda, jak se umí vcítit do mladého člověka postupně podléhajícího virtuálnímu světu. Je pravda, že autorka perfektně a čtivě píše, ale zdlouhavý děj a dobrodružství panáčka v počítačové hře mě v polovině knihy přestal bavit. Ale mladí čtenáři si přijdou na své. Pro psychology postup, jak u člověka vzniká počítačová závislost. Kniha za 3 hvězdičky, ale autorka má plný počet, ta prostě umí psát na jakéhokoliv téma.

Veronika33
06.05.2018 5 z 5

Zo začiatku som mala obavy, že ma kniha nebude baviť kvôli tématike počítačových hier. Opak je pravdou kniha je neskutočne pútavá a užila som si ju od začiatku do konca. Opäť som sa presvedčila, že Ursula Poznanski vie veľmi dobre a pútavo písať, knihu určite odporúčam.

Lenka40
08.04.2018 4 z 5

Tak tato kniha mě opravdu moc překvapila.Nikdy jsem nečetla knihu s takovým tématem a musím říct ,že jsem byla mile překvapena. Kniha se moc hezky četla .Děj úžasný ,zápletka vymakaná. Takže mohu jen doporučit.

michal3736
01.04.2018 3 z 5

Mám trošku problém číst knihy, které psaly ženy, ale u této to tolik problematické nebylo. Je pravda, že kniha je určená pro mladší čtenáře, ale musím uznat, že špatná nebyla. Nejraději bych dal 3,5 hvězdy. Ale bylo to krásné odpočinutí od Malazské knihy padlých :D

Magdyla.8
26.03.2018 5 z 5

Moje první přečtená kniha od Poznanski a jsem nadšená! Počítačová hra na mě působila přímo živě. Napínala mě až do samého konce, jak tohle vlastně všechno začalo. Je zajímavé pozorovat mladistvé, jak jsou lehce manipulovatelní a nikomu nic neříkají. Co vše se může stát. Za mě super a už se těším na další knihy od autorky

iveta3689
06.03.2018 2 z 5

Kniha je určena pro mladší čtenáře, což je ní znát. Jednodušší styl a děj, trochu naivní. Popisy děje v počítačové hře jsou více méně fantasy, což je žánr, který mi blízký není. Ale pro čtenáře, který toto vyhledává, to může být čtivé, určitě si to své fanoušky najde. Já jsem ji dočetla jen kvůli čtenářské výzvě.

Lisa123
04.03.2018 4 z 5

Prvních 100 stránek knihy mě moc nebavilo - příliš mnoho postav, které jsem si nemohla v Erebosu zapamatovat. Obávala jsem se, že budu číst jen o tom, jak Sarius získává další a další úrovně a propojení s reálnými postavami (mimo hru) bude nulové. Četla jsem dál jen proto, abych zjistila, co, nebo kdo za hrou stojí. Pak to ale začalo být napínavé (hlavně části s různými úkoly). Kniha dobře poukazuje na to, že je člověk schopný pro svůj prospěch udělat téměř cokoliv. Konec mě docela překvapil, všechno do sebe zapadne. Erebos doporučuji :)

Banny_L
01.03.2018 5 z 5

Erebos zdolán..hra u konce. Skvělá myšlenka..a..děsivá..

MartinaF
28.02.2018 4 z 5

Velmi zdařila kniha o tom, jak snadno vás může hra vtáhnout do svého světa. O to víc děsivější, že Erebos ovlivňuje svět i v reálu. Bylo to moc zajímavé, napínavé a čekala jsem, co se z toho vyvrbí a výsledek mě hodně překvapil. Konec? No konec byl trochu přeslazený, ale do této věkové kategorie to nejspíše patří. Za tuto knihu dávám velký palec nahoru.

rakouská literatura strach pro děti od 13 let počítačové hry pro dospívající mládež (young adult) LitRPG (herní svět + fantasy/sci-fi)

Ursula Poznanski
rakouská, 1968
2015  86%Pět
2011  84%Erebos – Hra, která zabíjí!
2014  85%Saeculum
2017  84%Hlasy