Epidemie

Epidemie https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21440/epidemie-21440.jpg 4 383 50

Doktor Jack Stapleton přišel zásluhou jednoho z gigantů zdravotnické péče nejprve o svou praxi očního lékaře na americkém Středozápadě a poté při leteckém neštěstí i o rodinu. Jeho život se ocitá v troskách. Spíše s pocity zraněného cynika než s elánem perspektivního lékaře se přeškolí na soudního patologa a přestěhuje se. Nachází nejisté útočiště ve městě, které se hodí k jeho situaci a změněným vyhlídkám: v chladném, neúčastném betonovém bludišti New Yorku. Stapleton se domnívá, že už ho nic nemůže zranit a na ničem mu vlastně nezáleží. Když se však objeví série prudce nakažlivých smrtelných onemocnění korunovaných vražednou epidemií vzácného kmene chřipky, vzbudí to jeho zájem a vyvolá podezření. Vše začíná ukazovat na to, že epicentrem těchto nákaz je velká newyorská nemocnice patřící témuž zdravotnickému gigantu, který pohltil i jeho někdejší očařskou praxí. Jack se bojí, že narazil na ďábelské spiknutí katastrofických rozměrů. Mohl by se tento ziskuchtivý gigant angažovat v systematickém likvidování svých finančně náročnějších pacientů? Hledání pravdy Jacka přivádí do profesionálně i osobně neobvyklého spojenectví s Terese Hagenovou, uměleckou ředitelkou úspěšné reklamní agentury z Madison Avenue. Postuoně se začne ukazovat, že skutečné pozadí oněch smrtících nákaz je ještě mnohem ďábelštější, než si kdo dokáže představit...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Contagion , 1995

Drnkla
07.04.2024 3 z 5

Ce Cookovi se i po letech stále ráda vracím. Vždy čtivá detektivka z lékařského prostředí. Patologie byla super. Závěr trochu zběsilý, ale to jsem u cookovek zvyklá.

Jana86
13.03.2024 4 z 5

Přečteno na doporučení kamarádky. Knihu z lékařského prostředí jsem zatím nečetla, tak jsem se do ní s chutí pustila. Děj měl spád, postavy se postupně pěkně sešli v jedné dějové lince. Příběh se mi líbil a závěr jsem opravdu nečekala.

Magie233
10.01.2023 4 z 5

Poutavé čtení, kde jednotlivé příběhy literárních postav postupně do sebe zapadají a vytvářejí ucelený atraktivní příběh. I když dílo bylo napsáno před 28 léty, celý příběh na mě působil velmi reálně, z důvodu prožité covidové doby a nového kmenu zabijácké chřipky, která primárně postihovala plíce.

Hakate
03.09.2022 5 z 5

Knihy od Cooka mám ráda, a ráda se k nim vracím.
Napínavé, čtivé, skvělá zápletka, jako vždy.

Schamila
30.05.2022 5 z 5

Zajímavé čtení, z lékařského prostředí jsem už dlouho nic nečetla, mělo to spád, mohu doporučit

ivoiro
01.05.2022 5 z 5

Tohle byl skvělý příběh. Hodně mě to bavilo.

SemperStudeo
18.04.2022 3 z 5

Příběh plný mrtvol - jak v praxi patologa Jacka S., tak v jeho osobním životě, když se ukáže, že toho ví příliš.

EliskaD
05.01.2022 3 z 5

Příjemná kniha pro odpočinkové čtení. Příběh má jednoduchou dějovou linku, kterou sledujeme pohledem patologa Jacka. Protože děj ubíhal tak, jak jej sám Jack prožíval, měla jsem v několika místech pocit, že děj ztrácí šťávu a napětí. Mnohdy jsem se přistihla, že přeskakuji odstavce, abych se posunula v textu dále. I přesto jsem si čtení užila. Motiv mi došel celkem rychle, ale hlavního strůjce jsem neodhalila, takže překvápko rozhodně bylo.

Martin12345
06.12.2021 2 z 5

Knížky od Robina Cooka mám rád, ale tuhle jsem jako první nedočetl, nechytla mě.
Jinak píše perfektně a chytlavě, jen ty konce mi připadají nějak useknuté.

Páájinka
20.11.2021 4 z 5

Hezký příběh. Jen ten konec, proč je to vždycky tak přitažené za vlasy...

petulik330
13.11.2021 5 z 5

Jak je zvykem byl děj i samotný příběh docela zamotaný a pro mě velice zajímavý a čtivý.
Pachatele jsem si tipla a trefila jsem se, ale jeho motiv ne. Tipovala jsem pomstu že zdravotních důvodu. Pachatelův motiv mě docela dostal.

Lily101
08.07.2021 4 z 5

Pokud Vás zajímá, co se stalo Jackovi, tak to v tomto díle zjistíte.

Vadilo mi, že kniha začíná tak, že vlastně nikdy čtenář nemůže dopředu odhadnout, kteří tři protagonisté se setkají, neb jedno moc nesedí, druhé je změněné (osoba je přejmenovaná) a třetí sedí (tedy pochopíte z následného textu, o jakou osobu se jedná). Na mě byla kniha až moc akční, což vzbuzuje trochu její nereálnost, ale vše v knize sedělo.

Kdybych mohla, dám 4,5 hvězdičky, ale takto zaokrouhluji na 4 (neshodu úvodu s průběhem a závěrem beru jako poměrně závažnou).

MartinaSedlina
12.01.2021 4 z 5

Začala jsem číst v době začátek pandemie koronavirem a čtení sem na pár týdnů přerušila. Ale nelituji, že jsem dočetla. Čtivé a svižné. Libilo se mi moc a ráda si přečtu ještě nějaký příběh s Jackem.

iLuciferie
21.12.2020 4 z 5

Po slabém prvním dílu (Slepota) konečně Cook, na kterého jsem zvyklá! Když odmyslím posledních pár zbytečných kapitol, tak mě tento díl velice bavil.

kate9326
20.12.2020 4 z 5

Skvělé čtení- ačkoliv ne přímo související s realitou...o tom jsou jiné knihy....

harena
08.12.2020 4 z 5

Doktor Jack Stapleton pátrá po příčinách začínající epidemie. Nezdá se mu normální, že ve 2 - 3 dnech onemocní pár lidí morem, zanedlouho potom jiní zemřou na tularémii, potom na rickettsii a aby toho nebylo málo, začínají další umírat na virovou pneumonii. Asi to nebyl dobrý nápad půjčovat si v této době takovou knihu, protože Robin Cook popisuje všechny příznaky nemocí tak sugestivně, že se mi začalo hůř dýchat, měla jsem bolesti hlavy a málem umírala. No jistě, protože vystudoval medicínu a je výborný spisovatel lékařských thrillerů. Zpočátku se seznamujeme s Jackem, který je vtipný a sympatický chlapík, poznáváme jeho kolegy a přítelkyni a postupně, jak stoupá podezření na záměrné šíření nebezpečných virů, stoupá i napětí. Jack je ovšem jak kočka s devíti životy a přestože se ho už několikrát pokusili zabít, žene se dál vypátrat předpokládaného teroristu. Dobrý lékařský thriller

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

georginaa
30.09.2020 5 z 5

Stále téma rozebíraná po staletí. Smrtelná epidemie ať je to jakákoliv, vždy je nebezpečná. Jack si zrovna prošel dost těžkým obdobím a myslel, že když se přestěhuje, najde si jinou práci tak bude mít poklidný život. To se však spletl.

ivis77
25.03.2020 4 z 5

Není nad to začít číst Epidemii na začátku pandemie koronavirem. I proto mi trvalo dlouho ji dočíst, těch ***demií bylo najednou všude nějak moc.
Ale super, bavila mě, a teprve teď jsem zjistuji, že je Jack Stapleton v sérii.

pedroK
28.05.2019 4 z 5

Kde je Jack, tam je dobrý příběh!