Enneagram - Průvodce probuzením

Enneagram - Průvodce probuzením https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504704/bmid_enneagram-pruvodce-probuzenim-WH3-504704.png 5 3 2

Najdi si svou cestu, postav se svým stínům, objev své pravé já. Chcete lépe rozumět tomu, proč jste takoví, jací jste? Proč děláte to, co děláte, nebo reagujete tak, jak na určité věci reagujete? Proč opakujete stále stejné chyby, třebaže jste si již tolikrát mysleli, že jste se z nich poučili? Jak můžete zlepšit své vztahy a co se stalo v tom, který nevyšel? Proč je ve vašem životě jeden problém, přes který se prostě nedokážete přenést? Kniha Enneagram – Průvodce probuzením vás seznámí s efektivním nástrojem umožňujícím rozvoj osobnosti, který vychází z nadčasové moudrosti. Enneagram vás dokáže zbavit obranných reakcí, jimiž sami sebe omezujete, a být vám průvodcem na cestě k lepší verzi sebe sama. Díky tomu, že vám ukáže, kdo si myslíte, že jste, uvidíte, kdo jste doopravdy. Jedině tak totiž zjistíte, kdo skutečně jste – a kdo ne. Vaše cesta za sebepoznáním začíná zde. Je to příležitost objevit své silné stránky a využít negativní návyky jako odrazový můstek k růstu. Tato kniha vám dá podněty k sebereflexi, pomůže prohloubit sebeuvědomění a otevřít se životu plnému nových možností.... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Synergie

The Enneagram Guide to Waking Up

RenataP
26.05.2023

(SPOILER) Velmi praktická, zpracovaná s důrazem na řešení problémů, které jednotlivé typy přináší. Na jejich pochopení, rozklíčování a první kroky ke zlepšení. Různé podtypy pak umožní hledat užitečné informace i těm, kteří jen některou svou malou částí patří k jinému typu. Překvapil mne vliv dětství, jestli dětství tvoří typ, nebo je to naším narozením dáno?

tereza0319
31.01.2023 5 z 5

Už dlouho mě žádná svépomocná kniha nepřekvapila tak příjemně. Knížky o enneagramu u nás doposavad překládané měly vždycky křesťanský podtext, tato je první, jež upřednostňuje psychologické hledisko. Podle mého názoru (a že jsem toho přečetla už hodně, hlavně anglicky na internetu, protože problematika enneagramu mě velmi zaujala) kniha zpracovává téma srozumitelně, a přesto do hloubky, zabývá se příčinami, následky, stíny, ctnostmi, nic nevynechává, ale nepůsobí mravoličně, urážlivě, i ožehavé věci dokáže podat tak, že to člověk vezme. Čekala jsem trochu více návodu, jak sám se sebou pracovat, ale autoři sami doporučují psychoterapii, je pravda, že tak hluboké téma člověk nedokáže zvládnout úplně sám, pokud má teda velký problém. Vytkla bych jen časté opakování již řečeného (proč to ti Američani pořád dělají, to mají tak nízký paměťový kvocient? :-) ), častý výskyt slova "musíte" a přehnaně optimistický až euforický výhled na to, jak nám bude, až cestou zvládneme úspěšně projít. Ale ve srovnání s tím, jaké prozření dokáže kniha přinést, jsou to jen maličkosti. Doporučuju všem.

Autoři knihy

Uranio Paes