Enigma

Enigma https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13506/enigma-b7R-13506.png 4 47 9

Román z prostředí dešifrovacího centra, točící se kolem šifrovacího stroje Enigma v anglickém Bletchley Parku se odehrává během 2. světové války.

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Mustang

Enigma , 1995

ZaS
17.02.2019 4 z 5

Ačkoliv patří Harris mezi mé nejoblíbenější autory, touto knihou jsem se prokousával jen těžko. Evidentně navazuje na schéma Fatherlandu - v rámci odhalování kontrašpióna narazí hrdina na státníky utajovaná fakta. Otčina, ale byla výrazně lepší v osobní rovině; postava vyšetřovatele, hnaná okolnostmi k tragickému závěru, byla popsaná výrazně lépe a hlavně uvěřitelněji, než rachitický a současně nezdolný kryptoanalytik z Bletchley Parku. Z úcty k autorovi 4 hvězdy, byť reálně tak 3,5

IYv
26.12.2018 5 z 5

Líbilo moc

Elea
19.08.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se četla, děj přinesl trochu jiný pohled na II. světovou válku.

ThomasRuhe
26.05.2018 2 z 5

Tak tahle kniha mě moc nebavila. Přitom téma a prostředí : špionážně detektivní román, kde se vyskytuje německý šifrovací stroj Enigma, se mi zdál dostatečně atraktivní.
Četba o luštění šifer nebyla zase tak zábavná jak jsem si myslel, a ani detektivní zápletka nebyla ohromující.

babicka_amalka
16.02.2017 5 z 5

tahle kniha mě nadchla a inspirovala mě k hledání dalších informací k tématu;

lapagerie
15.06.2016 4 z 5

Napinavy pribeh z obdobi druhe svetove valky, presto v nem nenajdete bojove sceny a liceni krveproliti. Zajimavy pohled do zakulisi a na to jak se na vitezstvi spojencu podileli nejen vojaci, ale rada odborniku. Do toho trochu lasky, spionaz a vysledkem je ctiva a napinava kniha.
P.S. Stejnojmeny film s Kate Winslet je taky hodne dobry.

martin6500
10.02.2016 5 z 5

pekná zápletka, spisovateľ študoval literatúru a je to vidieť. trocha vtipu, neošúchané vety, sonda do života ľudí. odporúčam, kto si chce prečítať knižku , a nie len zlátaninu fráz (niektorí autori sú asi artificial, zadaš do programu znôšku fráz štruktúru deja - stlačíš enter a výsledok je tu.).

feex8
05.12.2014 4 z 5

Bavila ma viac ako film. A to, ze som po nej siahla, nepovazujem za stratu casu. Je to dobra kniha.

Moje hodnotenie: 78%

michael4483
26.04.2014 4 z 5

Enigma je napísaná síce príjemne a svižne, ale je to ťažšia knižka, a nie vždy som pri nej dokázal udržať pozornosť. Otázkou je, či je to chyba knihy, alebo mňa, ale keďže som náruživý čitateľ a prečítam všetko, problém bude skôr v knihe. Harrisov štýl je elegantný a píše s gráciou, ale pôsobí veľmi chladne, síce precízne, ale trochu sterilne; od knihy podľa skutočných historických udalostí sa to však trochu dá čakať, ale aj tak mi prišlo, že to mohlo byť predsa len o kúsok záživnejšie. 75%