Endymion Spring

Endymion Spring https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95806/bmid_endymion-spring-Xgd-95806.jpg 4 89 19

Ak sa dotknete tejto knihy, zistíte, že ste natrafili na niečo oveľa väčšie, než si viete predstaviť! Kniha, o ktorej sa tvrdí, že má auru Da Vinciho kódu, určená nielen detskému čitateľovi, zaplní pulty kníhkupectiev už v jeseni 2007 a tmavé zákutia, záhadné posolstvá a mlčanliví učenci sa stanú súčasťou i vášho sveta. Kto alebo čo je Endymion Spring? Chlapec bez hlasu so strašným tajomstvom? Kniha, ktorá sa živí deťmi? Dvere k bezhraničnej moci a k zakázaným vedomostiam? Všetky odpovede ležia vnútri - VSTUP NA VLASTNÉ RIZIKO... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (SK)

Endymion Spring , 2006

Irimie
Irimie
25.11.2019 2 z 5

Nedočteno. Za mě hodně slabá knížka a cílovkou tak děti maximálně do 14 let.

avi8
avi8
31.10.2019 5 z 5

Příběh knihy v knize . Pěkné čtení .

ainekarlickova
ainekarlickova
24.04.2019 5 z 5

Úchvatná kniha o knihách. A jelikož jsem knihomol, tuhle knihu jsem doslova hltala. Dvě časové linie na mě udělaly dojem. Člověk se zžije jak s Endymionem tak s Blakem. Děj byl tak poutavý, že jsem na chvíli zapomněla na smutnou realitu, která mně v tu dobu tížila. Pravda, bylo to o malých dětech, což občas trochu pokulhávalo, ale i tak jsem se do této knihy bez řečí zamilovala. Samotná "Poslední Kniha" byla postava sama o sobě. K tomu jsem se naučila něco málo o tiskařské historii a díky slovům jsem se podívala i do Oxfordu, kam se chci jednou podívat.
Za jediný rok jsem se k této knize dostala už čtyřikrát a s chutí ji čtu popáté.

lenka7348
lenka7348
23.01.2019 3 z 5

Poměrně zajímavý nápad, ale na zpracování je vidět, že je kniha určena především mladším čtenářům.
Přibližně do poloviny jsem se nemohla vůbec začíst, protože se tam toho moc nedělo, nějak to nemělo spád. V posledních kapitolách se toho zase naopak událo až moc...
Nelituji, že jsem si ji přečetla, ale vracet se k ní nebudu.

Morgainne
Morgainne
12.09.2018 3 z 5

Zajímavý, napínavý příběh. Líbilo se mi, jak se střídaly dvě časové linie, a zároveň se prolínala historická část o vzniku knihtisku s magickým příběhem o kouzelné knize z dračího papíru, která obsahuje všechno vědění. Kniha je ale opravdu pro staršího dětského čtenáře-kdyby mi bylo dvanáct, budu nadšená, teď už na mě byl příběh, rozhovory i použité výrazy moc jednoduché.

Kikulka97
Kikulka97
11.08.2018 4 z 5

Jedna z mých oblíbených knih, kde se dva příběhy krásně prolínají. Řekla bych, že to pravé ořechové pro knihomoly, kteří se zábavnou a nenucenou formou seznámí s Gutenbergem, tvůrcem knihtisku.

Misssend
Misssend
21.03.2018 5 z 5

Rozhodla jsem se tuhle knihu přečíst znovu, jelikož jsem si z dětství pamatovala, že byla naprosto úžasná, ale už jsem nevěděla, o čem přesně byla. Teď už chápu, proč si tak získala mé srdce. Je krásně čtivá, s hlavními hrdiny se dá snadno sžít a čtenář je neustále napjatý jak struna, jelikož snad každá postava připomíná hlavního zloducha. Vše se naprosto přirozeně prolíná s druhým příběhem ze středověku, který blíže objasňuje původ Dračí knihy. Závěr příběhu člověk zhltne, ani neví jak.

rony021973
rony021973
02.09.2016 5 z 5

Kniha ma bavila. Posledné kapitoly som doslova hltala. A celkovo sa mi kniha veľmi páčila.

Lily2828
Lily2828
22.05.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, námět zajímavý a děj má spád. Jenom jsem si celou dobu říkala, jestli je náhoda, že mi námět tolik připomíná úspěšnou knihu "Nekonečný příběh". Dva chlapci, každý v jiné době / v jiném světě, a dohromady je spojuje tajuplná kniha. Nevím, možná je to jen náhoda. Jako pozitivní bych ale rozhodně ohodnotila skvělé promíchání historických faktů a klasické fantasy. Jinak je celkově kniha spíše průměrná, rozhodně ne špatná, ale mezi mé nejoblíbenější bych ji taky nezařadila.

puellaa
puellaa
21.05.2015 5 z 5

Jenda z mých velmi oblíbených - Četla jsem ji během státnic a musím říct, že učení šlo mimo... Už jí mám dokonce přečtenou dvakrát a myslím, že se k ní určitě ještě vrátím!!

šošana-lilie
šošana-lilie
10.11.2014 5 z 5

Moc se mi to líbilo a já jako velký milovník nečekaných věcí jsem si tuto knihu oblíbila.Jen mě mrzí,že autor je tzv. jednorázový.Kdoví, třeba píše něco nového i když je to jen mé hloupé snění.

Riplok
Riplok
22.08.2014 4 z 5

Čekal jsem od knihy úplně něco jiného , už i to že byla v oddělení pro dospělé, ale zajímavý napínavý příběh , který utíká má spád,
přečetl jsem knihu během jednoho dne.

Alma-Nacida
Alma-Nacida
03.06.2014 3 z 5

Průměrná fantasy/dobrodružná kniha pro větší děti. V naší městské knihovně je v dospělém oddělení, moc nechápu proč... Dětem se celkem líbila.

Patlalca
Patlalca
04.04.2014 5 z 5

Velmi napínavý příběh, škoda že tento autor nemá další díla.

originál
originál
09.02.2014 3 z 5

Velmi zvláštní kniha, vím že se mi líbila, ale musím si ji přečíst znova, už si skoro nepamatuji o čem to bylo.

RadeneWriter
RadeneWriter
22.09.2013 5 z 5

Matthew Skelton vytvoril uzasne, miestami hororove dielo, plne tajomnych bytosti a dobrodruzstiev, ktore beru dych

Mako123123
Mako123123
01.08.2013 4 z 5

s anotácii som fakt čakal niečo šokujúco pútavé ale nakoniec sa ukázalo že sa jedná o priemerne dobrú knihu ;)

Blekí
Blekí
07.07.2013 3 z 5

Původně jsem čekala, že kniha bude o dracích, nebo alespoň trochu více o dracích, ale ve skutečnosti je o knize, což je téma, které mám ráda. Kniha je doopravdy spíše pro mládež, ale i tak mě bavila, hlavně ta historická část.

sarkakom
sarkakom
09.12.2012 5 z 5

Kniha je pěkná, spíš mi připadá , že je pro mládež, ale i mě bavila. Příběh ze současnosti, který se prolíná s dějem z 15. století.