Enderova hra

Enderova hra https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30554/enderova-hra-30554.jpg 4 1463 229

Enderova sága série

První kniha Enderovské série. Vědeckofantastický román, který můžeme doporučit všem milovníkům dobré literatury. Román nejen o zápasu pozemské civilizace se smrtelným nebezpečím z kosmu, ale také o přátelství, bratrské lásce a nenávisti. Kniha je napsána strhujícím způsobem a patří k tomu nejlepšímu, co současná americká sci-fi produkce nabízí. Kniha oceněna cenou Nebula 1985 a Hugo 1986.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Ender's Game , 1985

Manbearpig
14.03.2018 2 z 5

Moje první a asi poslední sci-fi. Kniha podle mě postrádá psychologii postav – všechny mluví stejně a mají stejnou slovní zásobu. Taky mě nebavily dlouhé pasáže o strategii hry, která se mi upřímně těžce představovala. Palec nahoru ovšem za myšlenku díla.

Dragell
09.03.2018 5 z 5

Úžasné dílo, které i po tolika desítkách let od svého prvního vydání dokáže novým čtenářům stále co říct. Válka s mimozemskou civilizací je stále aktuální a ti nejlepší vojevůdci se hledají a rekrutují z řad dětí díky jejich neposkvrněnému myšlení. Ovšem co všechno jsou lidé schopni udělat, aby z nich udělali supervojáky?

Především manipulace a psychologická hra je to, co hýbá hlavním dějem knihy o nadprůměrně inteligentních dětech, kteří se rozhodnou pomoci své domovině. Rozhodně doporučuji přečíst všem.

tabaluga
06.03.2018 4 z 5

Nadčasové

Eridan
15.02.2018 4 z 5

Enderova hra je kniha plná fantazie a aktuálních témat. Jednou z hlavních otázek vnímám pořekadlo zda "Účel světí prostředky." Je hrozba možného nebezpečí dostatečným důvodem k manipulaci či dokonce ke zničení mladých ideálů a životů? Je "nejlepší obranou útok"? A touha po moci vrozená všem lidem? Je anonymita internetu požehnáním pro demagogy a budoucí diktátory naivních mas? To ve mě zůstalo po přečtení této knihy. Zneklidňující a snad prorocké. Za nejsilnější pasáže pokládám Hru s obrem. Autor by byl mistrný tvůrce počítačových her! Svět skřítků je mistrně protkán freudovskými obrazy. Petr = id, Ender = ego, Valy = superego. Těším se na další díl. Hvězdičku odebírám za opakující se trauma šikany.

papajapa
20.01.2018 5 z 5

Při čtení jsem si neustále musela připomínat, že hlavní hrdinové jsou inteligentní děti se kterými jejich "nadřízení" manipulují a posunují je jako šachové figurky. Po celou dobu jsem cítila smutek, až na závěrečných stránkách se to změnilo v naději a s očekáváním se vrhám na pokračování.

TipsyChipsy
17.01.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Zdánlivě pohádka o malém superhrdinovi, ale ve skutečnosti hlubokomyslná kniha. Psychologie získání moci, strategie ovlivnění lidské mysli, manipulace s veřejným míněním a další motivy, kterými kniha převyšuje obyčejný příběh. Já bych to povýšila na protiválečný román a řekla bych, že by se dal přirovnat k nadčasovým románům Karla Čapka. Odehrává se sice v budoucnosti, ale aktuální je dnes.

Adhara
15.12.2017 4 z 5

Silné. To je hlavný pocit, ktorý sa mi spája s touto knihou. Silné aj napriek drobným nedostatkom či prinajlepšom diskutabilným záležitostiam. Osamelosť a depresia z Enderovho života sálajú naozaj intenzívne. Je to jedna z kníh, ktoré nútia človeka premýšľať. Určitá nejasnosť bola možno zámerom, napriek tomu sa neubránim dojmu, že toto je príbeh, ktorý by si zaslúžil podrobnejšie spracovanie. A to nielen v pasážach týkajúcich sa Endera a jeho myslenia, ale aj ohľadom ostatných postáv, mimozemskej rasy a (nezapriem v sebe hardscifistu) aj technológií. Prekvapuje ma, že tento román už vlastne je rozšírením pôvodnej novely, pretože viac okresaný, ako je teraz, si ho predstaviť naozaj neviem.

_Peprmintka_
13.12.2017 2 z 5

Navzdory vší famóznosti, ne, nechytlo. Víc ukecané sci-fi jsem snad nepotkala. Námět úžasný, ale snad ze všech postav se mi vaří žluč a popis každé prkotiny je dlouhý jak čtrnáct dní před výplatou. Rozhodně ne můj krígl piva.

B4LU
13.12.2017 5 z 5

Rozpoznání hry a reality, správná dávka pochopení nepřítele, to všechno je násilím implantováno do života desetiletého kluka, který se v rámci vojenského programu stává dokonalým vojevůdcem, který má v budoucnu vést odvetný útok proti nepřátelským Termiťanům, kteří kdysi napadli Zemi. Kniha je neuvěřitelně čtivá, člověk ji přečte během jednoho dne. Přestože se jedná o vyloženě military odrůdu SF, nechává velký prostor k zamyšlení.

fram
11.11.2017 5 z 5

Moje první přečtená kniha od Carda a hned nejlepší, přiměla mne přečíst všechny dostupné Cardovy knihy. Mám ho rád.

sarka45
08.11.2017 4 z 5

Knihu jsem četla jen kvůli výzvě. Spíš než sci-fi mi to přišlo jako psychologický román. Ukázka vlivu prostředí a podmínek na vývoj osobnosti člověka. Velice nadčasová. Zajímavá.

Danago
10.10.2017 5 z 5

Tak tato kniha je opravdu skvělá sci-fi. Od začátku má skvěle svižné tempo, a to se se drží až do poslední stránky. Velice dobře napsaný příběh, od kterého se dá jen velice těžko odtrhnout. Knížka je super akční , strhující a navíc je i k zamyšlení. Jsem opravdu moc mile překvapená. Na to , že málokdy sci-fi čtu , tak tato knížka mě naprosto dostala. Další díly jsem zatím nečetla, ale určitě se po nich podívám.
Všem fanouškům sci-fi se bude určitě moc líbit. Doporučuji.

Simy
08.10.2017 5 z 5

Pro mě perfektní čtení, které mě absolutně pohltilo. Film jsem neviděl, tudíž jsem nebyl ovlivněn. Kniha krásně utíkala, závěr mi přišel po prostřední části trošku uspěchaný, ale spíš mě mrzelo že "už je konec". 100/100 a pro fanoušky žánru doporučuji.

pafčaodřeky
02.10.2017 4 z 5

"Must read" pro všechny scifisty, legendární dílo, které nezestárlo. (Pozor na neavizované spoilery uživatele SBH)

JPART
17.09.2017 5 z 5

Viděl jsem nejdříve filmové zpracování, které se mi líbilo.
Mám rád sci-fi, jak ve filmu tak v knihách. U filmu vidím jeho nedostatky, avšak přesto mě bavil natolik, že jsem ho zhlédl několikrát.
Trochu jsem se zdráhal šáhnout po knize, ale nakonec jsem byl více než mile překvapen. Kniha má od začátku svižné tempo, které se drží až do poslední stránky. Čtivě a zajímavě psané. Spoustu akce, ale i podnětů k zamyšlení. Z knihy jsem nadmíru nadšen.
Doporučuji všem fanouškům sci-fi.

Aliii
03.09.2017 5 z 5

Jedním slovem brilantní... Příběh má mnoho rovin a myslím, že si každý čtenář najde tu svoji.

Martin_Eli
16.07.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl. Nedokážu jí ani vytknout trochu zvláštní konec.

Dlouho jsem přemýšlel, proč je pro mě kniha tak dokonalá a domnívám se, že je to prostě tím, že je zcela jiná, než všechny ostatní knihy, které jsem v životě četl. Snesla se na mě prostě nečekaně shůry jako Termiťan a já zůstal po přečtení jen stát s otevřenou pusou.

Jazzmetalista
15.07.2017

Výborná kniha, ktorá rozširuje obzory. Odporučil by som ju hlavne ľuďom, ktorý si chcú pričuchnúť po prvý raz ku sci-fi žánru. Nedosahuje to síce vyzretosť Mluvčí za mrtvé a hlacne Xenocidy, ktoré ukazujú ako jednať a hlavne chápať iné kultúry, ale je to fakt pecka.

Tery702
01.07.2017

Tuto knihu jsem dostala ve škole jako povinnou četbu. I když miluju sci-fi, tak jsem se toho celkem bála, nevěděla jsem, co od toho mám očekávat. Ale musím ří, že to bylo opravdu velmi dobré!!! Líbil se mi děj a postavy v příběhu byly úžasné! Opravdu tuto knihu doporučuji.

Kabátice
27.06.2017 5 z 5

Nemám slov, kniha předčila má očekávání. Film jsem viděla první a nikterak mě neovlivnil. Naopak mě inspiroval k četbě. Jdu hned do dalších dílů a doufám, že jsou stejně geniální.