Encyklopedie psů

Velká ilustrovaná encyklopedie představuje více než 400 plemen a druhů psů, seznamuje čtenáře s pozoruhodným vývojem psů, z nichž se postupně stali věrní pomocníci a společníci lidí. Bruce Fogle vysvětluje, proč psi získali tak čestné místo v životě člověka. Sleduje zvláštní postavení psů v dějinách lidstva a přináší praktické informace, které jsou nezbytné pro výběr vhodného plemene a nutnou péči o psa. Podrobný popis anatomie psa (doplněný přehlednými schématy a fotografiemi), jeho chování a psychologie osvětluje cesty, jimiž se psi učí, jejich "představu o sobě" a různé způsoby komunikace. Speciálně zhotovené barevné fotografie ilustrují nádhernou pestrost psího společenství. V knize jsou popsána nejen známá plemena jako labradorský retrívr, německý ovčák, afgánský chrt, ale i rarity, které představuje např. pražský krysařík (nejmenší pes na světě), a některá nová plemena. Každý portrét je doplněn podrobným "životopisem" plemena včetně původu, historického vývoje a hlavních fyzických a povahových rysů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/62_/62181/encyklopedie-psu-62181.jpg 4.618
Literatura naučná, Encyklopedie
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)

The Encyklopedia of the Dog, 1995

Kniha Encyklopedie psů

Damato
04.11.2018

Dnes jsem si tuto encyklopedii vzala z knihovny v bývalém dětském pokoji a zasnila se nad obrázky nádherných zvířat. Kdysi když jsme měli pejska- pudla- jsme společně celá rodina studovali dostupnou literaturu, jen aby Renďasovi, jak se pudl jmenoval, nic nechybělo. Dnes, když už Rendy spí svůj spokojený sen u věnce voňavých granulí, které jsem mu polévala rozškvařeným domácím sádlem, aby mu chutnaly-a určitě na nás vzpomíná v dobrém, tak jak my na něho - i ty zničené věci jsem mu dávinko odpustila i ten zničený koberec, který jsme museli vyhodit už je zapomenut , jen vzpomínky na jeho vděčné oči a něžné kousání, když jsme se prali zůstávají. A já se ÚPLNĚ HODNĚ MOC těším, , až jednou zas budu mít pejska a po ránu s ním budu poletovat po parku a blbnout . Nebude se jmenovat Rendy, to už vím, ale těším se na něj už teď, přesto že se ještě asi nenarodil. Nostalgie co? Ale psi jsou prostě ta nejúžasnější zvířata , co kdy chodila po téhle zemi.

Českoslovenka
17.08.2017

Tohle byla v časech mých dětských psí bible. Získala jsem um k rozeznání jednotlivých plemen, a zároveň základní představu o životě psa a o péči, kterou vyžaduje. Doporučuji začátečníkům nebo dětem.

Sabina2705
21.01.2013

Veľmi dobre urobená encyklopédia. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi psov alebo si len radi pozerajú fotky, lebo ich tam je fakt veľmi veľa :)

Vikiki22
08.04.2012

Pekná kniha skôr pre deti a úplných začiatočníkov. Veľa veľa obrázkov a málo popisu, navyše rozdelenie nezodpovedá nášmu oficiálnemu rozdelenie plemien.

Jack Bauer
27.12.2011

Nádherně ilustrovaná encyklopedie pro milovníky psů.