Encyklopedie paleolitu a mezolitu českých zemí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha vyšla ke stému výročí úmrtí badatelů Martina Kříže a Karla Jaroslava Mašky. - Moderní přehled nalezišť ze starší střední doby kamenné na území naší republiky. Ke každé z téměř tří set lokalit přináší údaje o poloze, průběhu výzkumu, stratigrafii, datování, sídlištních strukturách, nálezech, uložení a literatuře. Tuto hlavní slovníkovou část předchází asi stostránkový výklad o vývoji člověka a přírody, s charakteristikami jednotlivých epoch a kultur. Text není pojat jen faktograficky, ale též synteticky a diskusně, takže poslouží nejen studentům a amatérským zájemcům o archeologii, ale i odborníkům a všem čtenářům, kteří se chtějí zamýšlet nad nejstaršími dějinami člověka. Závěrečná kapitola je věnována filosofické retrospektivě počátků a úvahám o současných perspektivách lidstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369566/big_encyklopedie-paleolitu-a-mezolitu-c-7DR-369566.jpg 4.52
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Encyklopedie paleolitu a mezolitu českých zemí

Hanka_Bohmova
14. ledna

Místy poměrně neformální text, což vůbec není výtka. Výklad obsahuje četné zajímavé úvahy, za všechny například lákání mezolitických žen na pohodlí neolitických kůlových domů :o)
Přehled lokalit je superužitečný, na knihu jsem vlastně narazila náhodou při pátrání po přesnější poloze jedné mezolitické stanice, a nakonec ji přečetla od A do Z.