Encyklopedie moderní kulturistiky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

A.S.: Cesta za sportovními tituly Přesně před 60 lety (30. července 1947) se narodil v malém rakouském městečku Thal poblíž Štýrského Hradce (Graz) Arnold Alois Schwarzenegger - budoucí vynikající kulturista, herec a v současnosti i guvernér státu Kalifornie. Proto by se jeho život dal rozdělit do 3 etap, ve kterých figurovali jiné cíle, ale ve kterých čerpal ze zkušeností, jenž nasbíral v etapách předchozích. Narodil se dva roky po svatbě svých rodičů Gustavu Schwarzeneggerovi a Aurelii mezi nimiž byl 15letý rozdíl. Aurelie byla vdovou a z předchozího manželství do nové rodiny přivedla Arnoldova staršího nevlastního bratra Meinharda. Rodiče byli velmi přísní a za jakoukoli špatnost dostávali výprask. Byli také nábožensky založeni (katolíci), a tak museli oba chlapci chodit každou neděli pravidelně do kostela. I když Arnoldův otec Gustav byl během 2SV členem nacistické strany, mohl po válce dále pokračovat v práci policejního důstojníka, protože nebyly důkazy, že by spáchal jakékoli válečné zločiny. Samotný Arnold se od veškerých nacistických názorů a pohledů distancoval. Otec chodil domů často opilý a upřednostňoval staršího ze dvou bratrů Meinharda. Gustav upřednostňoval sílu, a proto se mu ani nechtělo věřit, že by Arnold mohl být jeho syn. O svém otci Arnold řekl, že nedokázal naslouchat a porozumět jeho problémům, že mezi nimi byla opravdová zeď. Se svou matkou měl však Arnold velmi dobrý vztah. V jejich domácnosti se to penězi příliš nehemžilo, a tak prožil Arnold své dětství v chudých poměrech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37888/encyklopedie-mod-kulturistiky-37888.jpg 4.925
Žánr:
Literatura naučná, Sport

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Encyclopedia of Modern Bodybuilding, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Encyklopedie moderní kulturistiky

Rurian98
22.12.2019

Výborný přehled důležitých poznatků o posilování a kulturistice. Cviky, které jsou v knize zmíněny, jsou stručně a srozumitelně popsány. Většinou se jedná o základní cviky s volnou váhou, jež jsou na narůst svalové hmoty nejúčinnější.
V knize jsou samozřejmě také informace o výživě, tréninkových principech, častých zraněních a dalších důležitých tématech, které je třeba k efektivnímu posilování znát.

Wenix
28.02.2018

Skvělá kniha od skvělého člověka - doporučuji Přečíst i Total Recall


simanski
07.10.2017

Obsáhlostí jedinečný dílo.Popis cviků excelentní.Tréninky jsou ovšem psány pro ,, sypače ,, jakými byl právě Arnold.Proto je třeba brát je z rezervou,jinak brzo skončíte s přetrénováním.

ttopi
31.01.2014

Tohle je jednoznačně za 5 kvězdiček. Obsáhlé, s vyčerpávajícím popisem... A hlavně - od člověka, který toho v oboru tolik dokázal, jsou informace určitě věrohodné. Kdo chce začít cvičit, nebo již cvičí a chce se někam hnout, tuto knihu musí vidět :)

IamTaiPan
20.09.2012

Nejlepší kniha o kulturistice, která byla kdy napsána. Jméno autora mluví myslím samo za sebe.

koubin007

Nečekejte od téhle knihy, že Vám bude odhalovat nějaké kdoví jak zajímavé příběhy z Arnieho života.
Je spíše zaměřená na teorii cvičení.
Zaměřuje se na správné a přesné posilování a je plná poutavých a výmluvných fotografií. Po shlédnutí obrázků budete mít pocit, že do půl roku budete králem posilovny, holky se za Vámi budou otáčet a vy budete procházet ulicemi města s totálně obtaženým tričkem a napumbovanými bicepsy. Neskutečně motivační jsou i veškeré popisky týkající se techniky cvičení. Když se například dočtete, že po provádění tohoto cviku Arnold za 6 týdnů zvětšil objem svých bicepsů o 4 cm budou vám vstávat vzrušením vlasy na hlavě. Chce to brát hlavně s rezervou - nicméně žádné jiné knize o kuturistice se této nevyrovná, neboť motivace je to nejdůležitější. Každý, kdo už někdy cvičil mi určitě dá za pravdu, že posilovna není o zvláštních preparátech a superúčinných proteinech, ale hlavně o vůli a odhodlání. Pokud tam tohle je, tak už je jen otázkou času, kdy se výsledek dostaví. Tato kniha je motor, který vás rozpohybuje a rozproudí, že budete mít chuť cvičit minimálně 2 hodiny 5x týdně...ale bacha na to - je to typická začátečnická chyba:).