Encyklopedie komiksu v Československu 1945–1989 #2

Encyklopedie komiksu v Československu 1945–1989 #2 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152535/bmid_encyklopedie-komiksu-ceskoslovensko-syC-152535.jpg 4 9 2

Autoři předkládají druhou knihu o historii českého komiksu v letech 1945–1989 a toto stále značně nezřetelné místo v historii kreslených příběhů opět doplňují a obohacují. Především chtějí ukázat, že se tu nerodila jen díla poplatná režimu, tematicky slabá či obsahově špatná, nebo dokonce určená prakticky bez výjimky dětských čtenářům. Poukazují na tvorbu konkrétních autorů, jejichž jména by se rozhodně neměla zapomínat jen proto, že žili a tvořili v té či oné době. A často i za cenu osobního hrdinství, ze kterého neměli většinou vůbec žádný prospěch. V druhém svazku encyklopedie se seznámíte s komiksy z časopisů Pionýrská stezka, Sedmička pionýrů a periodika Pionýrské noviny.... celý text

Ivan Kučera
13.03.2024 4 z 5

Za mňa úplne rovnaká špičková práca, ako v prípade „jednotky“. Potešil ma úvodník, ktorý je netradične poňatý ako rozhovor, ale i vďaka tomu je to svižné. Jediné, čo mi na tom vadilo, bolo, že obsahoval na môj vkus priveľa obhajovania sa autorov, ktorí sa snažia „vysvetliť“ toľko nedopovedaných vecí z minula, až je to kontraproduktívne, stráca to informačnú hodnotu a občas to ide žiaľ až kamsi ku „všetci na nás boli zlí, ale my sme to mysleli dobre“. Inak ale fakt skvelá encyklopédia a je obrovskou škodou, že sa nepokračovalo a skončilo to pri dvojke.

RoBertino27
18.08.2020 4 z 5

Druhý díl má oproti jedničce jistou nevýhodu v méně atraktivních titulech, což mu ale neubírá na zajímavosti. Pionýrské noviny a nástupnická Sedmička pionýrů a Pionýrská stezka určitě nebyly na seriály chudé a objevovala se tu díla jak zahraniční, tak zavedených domácích autorů. Ostatně kdo by neznal Majora Zemana, Modrou Pětku, Rahana nebo Asterixe. Z tohoto hlediska je určitě škoda, že další zamýšlený díl už se do tisku nedostal.

komiksy encyklopedie

Autoři knihy