Emočně zdravá spiritualita

Emočně zdravá spiritualita https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508137/bmid_emocne-zdrava-spiritualita-7aS-508137.jpg 5 4 2

Nelze být duchovně zralý a zároveň emočně nezralý: k tomuto závěru autor dospěl díky bolestným zkušenostem se sebou samým i s lidmi, které se coby pastor multietnické komunity pokoušel vést ke Kristu a duchovně formovat. Jeho služba i rodinný život byly poznamenány emoční nezralostí a vnitřní rozervaností. Podobně jako mnozí z nás přehlížel a potlačoval své emoce, vyhýbal se konfliktům a neuměl přijímat své limity. Špatně snášel ticho a samotu před Bohem, dokonce i svou duchovní službu používal jako únik z Boží přítomnosti.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus Náboženství
Vydáno: , Paulínky

Emotionally Healthy Spirituality

lidunka1
03.10.2023 5 z 5

Tato kniha na trhu chyběla. Nejde žít kvalitní a pravdivý duchovní život, budeme-li popírat své emoce a tělesnost.

matej.kulistak
08.05.2023 5 z 5

Kniha skvěle pojmenovává vzorce chování, které si člověk vypěstoval coby emočně nezralý, pomáhá je pojmenovat a nabízí cesty, jak s nimi pracovat.
Líbí se mi šíře autorova záběru. Každá kapitola se soustředí na něco jiné a všechny jsou poměrně hutné.
Fascinuje mě šíře autorovy inspirace, byť je (jak jsem pochopil) evangelík, často se odkazuje na katolické autory (Benedikt, Jan od Kříže, Augustín, Terezie z Avily...) a očividně je dobře zná. Zároveň má rád názorné příklady (zejména mě byvily ty biblické, v nichž je kus psychologické interpretace postav). Nevím, zda je autor psycholog, zpíše na mě působí jako praktik, který má zkoušenosti z vedení sboru a do toho hodně čte, a zejména se snaží poučit z vlastních chyb.
Považuju četbu za velmi užitečnou, s dobrými podněty k zamyšlení i další četbě.

Peter Scazzero
americká, 1956
2018  87%Cesta k emočnej a duchovnej zrelosti
2022  100%Emočně zdravá spiritualita
2006  0%Emocionálně zdravá církev
2022  %Emocionálně zdravý vedoucí
2023  %Emočne zrelá žena

Kniha Emočně zdravá spiritualita je v