Emoce - Regulace a vývoj v průběhu života

Emoce - Regulace a vývoj v průběhu života https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368648/mid_emoce-regulace-a-vyvoj-v-prubehu-zi-eYQ-368648.jpg 4 5 2

Kniha se zabývá složitou otázkou, co jsou emoce a jak s nimi zacházet. Projevovat je, či neprojevovat? Okřiknout dítě, aby se uklidnilo, nebo ho nechat vyvztekat? Potlačovat pocity osamělosti, anebo se s nimi svěřit blízkým lidem? Strpět nepřátelství kolegy, či položit na stůl výpověď? Emoce hrají v každodenním životě významnou roli, stejně jako myšlení, vzpomínání či chuť něčeho dosáhnout. Nejsou ničím nadbytečným, obtěžujícím ani dětinským: ukazují na jevy, které pro nás mají v životě význam. Vývoj emocí a jejich regulace jsou napínavým a fascinujícím procesem, a ačkoliv k dramatickým vývojovým skokům dochází především v průběhu dětství, dětstvím kapitola vývoje nekončí. Kniha se zabývá regulací emocí a jejich vývojem od narození až po stáří, upozorňuje na kritické momenty, věnuje se některým mýtům v emoční výchově dětí a poukazuje na významné souvislosti mezi emocemi a zdravím člověka.... celý text

LadyLane
22.04.2020 4 z 5

Prvé časti knihy sviežo prepájajú jednotlivé stránky emócií, prinášajú nové výskumné poznatky. Kap. vývinu emócií v jednotlivých etapách života zväčša len sumarizuje kapitoly vývinovej psychológie, písaná však s príjemným humorom.

hu_87
22.02.2020 5 z 5

No já myslím, že velmi užitečná kniha ve svém oboru a která se navíc dá sehnat v klasické tištěné vazbě. Ten zbytek (když pominu Ekmana) co se týče emocí se už málokdy dá sehnat v normální tištěné knize.
Zabývá se tady nějakými definicemi, něco málo teoriemi emocí, emoční nákaze etc... ale hlavně, probírá emoční vývoj z hlediska stádií novorozenec a dál (takže trochu vývojová ps.).
Jediná výtka se týká vazby knihy, ale to každý pozná až si jí pořídí/půjčí.

emoce, pocity

Autorovy knížky