Každá sedmá vlna

Myslel si, že na ni dokáže zapomenout. Hlupáček Leo, který si zrušil e-mailovou schránku a odletěl do Bostonu. Nebo si nepamatujete poslední slova románu Daniela Glattauera Dobrý proti severáku? UPOZORNĚNÍ. E-MAILOVÁ ADRESA BYLA ZMĚNĚNA (...) PŘÍPADNÉ DOTAZY PROSÍM ADRESUJTE SPRÁVCI SYSTÉMU. Nevíte, o čem je řeč? Zamilovali se do sebe, aniž by se kdy viděli. Píší si a čekají na sebe ve svých schránkách elektronické pošty. A nyní má tento e-mailový románek románové pokračování. Glattauer ho napsal na přání čtenářů, kteří se s Leem a Emmi nedokázali rozloučit. Teď dostávají druhou šanci. Leo Leike se vrací do Vídně po roce stráveném v Bostonu. Nevyzvednuté e-maily od Emmi už na něj čekají. Oba si uvědomí, že se svých citů tak lehko nezbaví. Možná je tohle skutečně ta chvíle, kdy se konečně potkají. Jenže Emmi je stále vdaná a Leo navázal nový vztah. Když se ovšem šest vln rozbilo o břeh, sedmá se právě valí - a v novém románu Daniela Glattauera je to právě sedmá vlna, která přinese překvapení. Práva na knihu byla prodána do více než třiceti zemí...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/261842/kazda-sedma-vlna-261842.jpg 3.8337

Emmi a Leo (2.)

Alle sieben Wellen (2009)

Vydáno:, Host

L.Helena

Měla jsem obavy, že druhý díl nemůže dosáhnout kvality dílu prvního. Ze začátku to bylo jen takové nicneříkající rozebírání citů a pocitů. Ale pak to nabralo spád a děj. A závěr...? Řekla bych, vysloveně šalamounský. Ano je to trochu červená knihovna, ale mně se to líbilo a obě knihy jsem přečetla prakticky na jeden zátah, protože jsem se prostě nedokázala odtrhnout. Oba díly se autorovi moc povedly a rozhodně doporučuji k přečtení.

Madluska

Tak konečně dočteno, i když trochu se sebezapřením. Nebo abych to vyjádřila lépe - opravdu jsem chtěla vědět, jak se to celé vyvine, opravdu mě sem tam bavily přestřelky těch dvou, ale fakt mě štvalo to věčné "miláčku", "Emmičko", "Leošku" atd. atd. A úplně mě znechutil konec - už jen kvůli němu to nemá smysl číst... Jak už to tak bývá, když se řekne KONEC, má to být KONEC (klidně i se třemi vykřičníky nebo tečkami v závorce, jak je libo), ale ne tohle. TOHLE!!! Plejáda sobců, kteří se chovají trochu jako sedmnáctiletí po lobotomii (většina děje nápadně připomínala Dawsonův svět nebo podobné skvosty, jen bylo knižním hrdinům stejně jako hercům; poznámka na okraj - taky vás fascinuje, jak puberťáky v amerických seriálech zásadně hrají lidi cca o 10-20 let starší?) Tohle už fakt ne. P.S. Abych ale jen nehaněla - některé části měly přece jen něco do sebe, zarytí romantici si jistě užijí Leovy výlevy o bodu dotyku nebo se budou tetelit blahem při přestavě toho, co asi Emmi Leovi připravila na rozchodnou. To ale celou knížku neutáhne. Bohužel.

raty

Oddechovka na horké letní odpoledne. Bude třetí díl? Třeba se Bernard na americkém turné virtuálně potká s Pamelou :-)

Petrush

Občas člověk sahá po dalším dílu s obavami, jestli bude stejně dobrý jako předchozí. A často je ta obava na místě. Nikoli však tady. Pokračování je povedené, takže jako první díl: pěkná a nápaditá oddychovka, nenáročné čtení. Více však nečekejte.

Mufka

Chňapla jsem po ní jako první volbu ze svých mnoha knih, že je ten správný čas. Hned zalitovala, že jsem si ji nenechala na dovču.. Ale poté, co jsem ji schlamstla za večer jako jednohubku, jsem byla nakonec ráda.. protože bych ji měla přečtenou už v letadle a zbytečně by se pak se mnou táhla dál.. :-) Těšila jsem se na pokračování, hned, jak jsem zjistila, že pokračování je.. Moje očekávání splnila dokonale :-)

Alena_S

Pozitivum: Oproti prvnímu dílu obě postavy jsou smířeny s tím, že mezi nimi něco je. Emmi konečně vidí, že to není hra a že jejich vztah ovlivní kromě ní taky další lidi. Negativum: Začnou mít jasno = začne se couvat. Jeden, druhý, oba.. jako malí jardové. Více prostoru pak dostávají zachránci Víno a Whiskey. Trochu mi na konci chybělo "Automatická odpověď: Během psaní tohoto příběhu nebyla zdemolována ničí játra" :D

li.mel

Také pěkné čtení, i když ke knize možná přistupujete s lehkou obavou ze zklamání poté, co vás nadchl první díl. Zklamání mě nepotkalo, ale je pravda, že pokračování šlo ve stopách svého předchůdce...okamžik překvapení a zážitek z originality se nekonal, ale vůbec to nevadilo - ta stopa je prostě dobrá a mě to bohatě stačilo.

Špínobubla

Rozkošné!

Etule

Řekla jsem si, že když na mě ten druhý díl tak pomrkává, tak ho tedy přečtu. Nu nic nového mi to nepřineslo a názor je podobný jako u jedničky. Ani tady mi Emmi nedokázala být sympatická a sympatie trochu ztratil i Leo. Ale možná spíš proto, že mi v určitém směru připomínal mě, ale to už je dávno. :)
Přihazuji jednu hvězdičku za konec, páč jsem prostě romantik. Nicméně stále si stojím za tím, že to mělo skončit dílem prvním, který autor zakončil bravurně.

RosMeggie

Druhý díl mě naprosto ztrhl.. dokonce tak, že jsem ho přečetla na jeden zátah.. za dvě a čtvrt hodiny.. šla jsem kvůli němu spát velice pozdě.. a ráno toho litovala a zároveň ani trochu.. ;D

S druhým dílem ale nastala změna.. Do Emmi jsem se dokázala téměř dokonale vcítit.. A pochopit ji.. Jsme si podobné, ale to nic nemění na tom, že v prvním díle jsem jí prostě v lásce moc neměla.. :(

Opět nádherný příběh plný lásky.. Moc se mi obě knihy líbily.. Najdete zde spoustu nádherných myšlenek.. a musím možná i říct, že druhý díl byl.. alespoň tedy pro mou malou osobu.. lepší než díl předchozí.. :)

Vaše Rose

OliP

Pěkně navázáno na 1. díl Dobrý proti severáku. Komu se 1.díl líbil, ať neváhá. Příjemná oddychovka.

nefernefer
07.11.2017

"Jeden jediný člověk ti nemůže dát všechno."
"Ale měl by chtít. A neměl by nikdy přestávat pokoušet se o to."

Veronika33
04.07.2017

Super kniha, rovnako ako jej prvý diel. Táto mini séria je moja srdcovka, veľmi príjemné čítanie, ktoré Vás zaujme a nepustíte ju pokým nedočítate. Odporúčam, prečítať povinne všetci.

anais
07.02.2017

Nechápu, jak může někdo takovou e-mailovou blbost vychvalovat až do nebes.

ivca001
07.02.2017

Ani severák mě nijak nenadchl, ale dvojka je prostě hrozná. Nic jiného bohužel nemůžu napsat. Jestli v prvním díle šlo ještě tolerovat tu nánu, tak v druhém už je šíleně nesnesitelná. Nedivím se, že si zrušil emailovou adresu. Každý normální chlap by se z online prostoru pakoval ještě rychleji, pokud by měl za zády takhle šílenou ženskou. O to horší je, že časem se to opakuje stále a stále dokola, stejně nudné rozhovory o ho... o ničem. Neustéle se točíme v kruhu, kdy se navzájem chtějí a nechtějí vidět. Bohužel mám ve zvyku, vždycky knihu dočíct, ovšem bylo to peklo.

Vilas1979
10.01.2017

Pokračování se nese v úplně stejném duchu jako první díl, chvílemi to tedy začínalo být trošku repetitivní, Leo se chce sejít, ale Emmi se to zrovna nehodí nebo nechce, Emmi se chce sejít, ale tentokrát nechce Leo, a pokud se sejdou, tak co od toho každý z nich čeká. Leo trucuje, Emmi trucuje. Rozhovory téměř o ničem a přece o všem, hraní si se slovíčky, opilé emaily, střízlivé emaily. Nu, bylo toho přesně tak akorát na dvě krátké knihy. Skvěle vykreslené charaktery, moc mě to bavilo.

jitka7
20.12.2016

Tak já to nechtěně vzala od dvojky, ale neva... k jedničce se dostanu :) Styl psaní mě dostal... Emailová lovestory byla super. Strašně mě bavil styl psaní autora. Nápad velice originální. Nemohla jsem se donutit jít spát a knížku nedočíst. Sem tam mi něco vadilo, ale to je tak asi normální. Každému nesedne vše, co udělá hlavní hrdinka či hrdina. Ale ten nápad, wau... naprosto super.

lucie5503
15.11.2016

Po knize Dobrý proti severaku jsem nic moc nečekala. A ejhle! Každá sedmá vlna je naprosto dokonalá, přestože může působit jako umele nastavený příběh. Ale kdo něco podobného zažil, ví, že to prostě jen tak (jako v Dobrý proti severaku) nekončí. Knížka mě vrátila o pár let zpět a proběhla se mnou až do současnosti, kdy vedle mě spí moje internetová láska :-)

Terez67
25.10.2016

Libilo se mi to .Lepší než první díl.Víc napínavé a čtivé. Od posledních stránek jsem se nemohla odtrhnout .

lencin
13.08.2016

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Neurazí, ale je to nastavovaná kaše.

Irsaf
26.07.2016

Líbilo se mi to

ajla5
17.07.2016

Napínavé a vášnivé!

Aleh
05.07.2016

Tak jsem si nenechala ujít pokračování e-mailové lovestory mezi Emmi a Leem. A udělala jsem dobře. A co se bude dít, když se Emmi dozví o dopise, o kterém původně neměla ani tušení? Děj se rozvíjí opět prostřednictvím e-mailů jen zlehka, pomalu a postupně. A závěr se dá předpokládat... Milé čtení jako stvořené pro letní večery.

Macaja
28.04.2016

Ja si naopak myslím, že je skvelé, že vyšlo toto pokračovanie. Po prečítaní prvej knihy som len dúfala, že to bude pokračovať. Celý čas som sa usmievala popod fúz (ako aj pri prvej časti) a ľudia v autobuse alebo na zastávke si o mne museli všeličo pomyslieť :) Inteligentný humor, inteligentná korešpondencia, doťahovanie sa. Tento diel nebol o nič horší ako prvý a bol iný v tom, ako autor neodbočil od písania k osobným stretnutiam, ale vykreslil tieto stretnutia rafinovanie, stále prostredníctvom e-mailu.

Jezali
11.04.2016

Tak za mě tedy jen 3 hvězdičky, knížka je zajímavě napsaná, styl korespondence je stejný jako v 1. díle, ale.... Hodněkrát to tu bylo již napsáno, autor měl možná skončit u toho 1.dílu a zbytečně nenastavovat. Ale pokud čtenář dočte Dobrý proti severáku, stejně pochybuji, že si přes veškeré negativní recenze nechá ujít toto pokračování :)

julythreemosen
21.03.2016

Jak krásné to bylo! Oba dva díly. Jak první, tak druhý, žádný o nic míň, ani o nic víc. Když jsem po několika týdnech po přečtení Dobrý proti severáku sedla k této knize, nebyla jsem zklamaná, naopak. Mé nadšení exponenciálně vzrostlo a rostlo a rostlo až do úplného konce. Mělo to kouzlo, mělo to náboj, mělo to emoce a lásku a hlavně Emmi a Leoška a ti mě nezklamali. Právě naopak. Už se těším, moc se těším, až si tyhle dvě nádherné (!!!) knihy jednou s láskou přečtu znovu. KONEC!

mekkejla
27.01.2016

Bylo to napínavé, četlo se to hezky, má to happy end, ale přesto nevím, jestli jsem ráda za to, že se autor nechal ukecat čtenáři a napsal to...

suezie
21.01.2016

Já musím- ač nerada- říct, že mě bohužel "Každá sedmá vlna" zklamala. Čekala jsem, že to bude jako první díl. Veselé, nezávazné, vzrušující, k zasmání.... ale tato knížka jako by se přesunula víc do reality. Řešily se praktické věci a podle mého názoru se příběh zbytečně táhl. Přišlo mi to už trochu vynucené. I přesto, že jsem si Emmu a Lea oblíbila a patřím k té romantické skupině čtenářů, tak se mi zdá, že by možná bylo nejlepší, kdyby zůstalo pouze u prvního dílu.

Levandule7
01.01.2016

Jedna z nejlepsich knih, co jsem cetla. Vtipný, napinavy, romanticky příběh. A s dobrym koncem.

trudoš
08.12.2015

Daniel Glattauer zakončil Dobrý proti severáku nečekaně otevřeným koncem, který se rozcházel s přeslazeným kýčovitým hepáčem. Což byl tah, který jsem kvitoval s povděkem a o to víc se bál, co za vysvětlovačky přinese volné pokračování.
No, nezbývá než konstatovat, že došlo k tomu, co se dalo tak trochu čekat. Děj plný nastavované kaše, vytvořený jen proto, aby se učinilo zadost přáním čtenářů. Ono je sice fajn, že přijde finální láska a štěstí, ale ta cesta... nejdřív fňuká ona, pak fňuká on, potom zase ona, pak pro změnu on, cik cak, cik cak a to až do konce.
Přesto se kniha četla jedním dechem. Zvolená forma vyprávění, tedy skrz e-mailovou korespondenci, zaručuje, že když už nic jiného, těch dvě stě šedesát stran uteče jako voda. Sice se vytratilo kouzlo nesmělé komunikace dvou lidí, kteří se neznají, ale svou magii to má taktéž. Ta hoďka dvě, které jsem u Každé sedmé vlny strávil, úplně promarněná nebyla, ale přiznávám, že bych byl šťastnější, kdybych ji nakonec vůbec neotevřel.

rakouská literatura

Daniel Glattauer