Dobrý proti severáku

Dobrý proti severáku https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46415/bmid_dobry-proti-severaku-gGh-46415.jpg 4 751 202

Emmi a Leo série

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy
Vydáno: , Host

Gut gegen Nordwind , 2008

Anna 13
10.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Bože můj... co jsem to jen za pouhých pár hodin prožila?
A proč mě tolik bolí srdce?

Jak mám teď usnout?
Jak mám vůbec něco teď dělat?
Mám si přečíst pokračování nebo to mám nechat, jak to je?
Proč jsem z toho tak nervózní?
Proč jsem u posledních stran skoro nedýchala?

Jak je možné, že něco tak krásného člověk dokáže napsat?

Jsem vykolejená... musím zase najít trať. Musím si to přečíst ještě jednou. Musím se na ten konec připravit, abych ho podruhé lépe zvládla.

Možná druhá nejporozuhodnější a rozhodně navždy nezapomenutelná kniha v tomto roce.

Pistácie
24.07.2020 3 z 5

Jsem plná dojmů a emocí. Aby ne, když jsem ji akorát dočetla a odložila. To je asi poprvé, co se jako žena stydím za jinou ženu, i kdyby za fiktivní ženskou hrdinku z knihy. Nikdo mi nikdy nepřišel tak sobecký, sebestředný a naivní? Na druhou stranu ji omlouvá (ze zkušenosti sama vím), že spoustu věcí vyzní jinak, když je člověk vysloví nahlas a když je napíše. Ale i tak ... Leo byl milý, sympatický a na nic si nehrál. Tak na mě aspoň působil. Nebo jsem si ho přes tu korespondenci vybásnila jinak, než jaký by byl ve skutečnosti?
Už vím o tom, že je pokračování knihy. Ale tak nějak si neumím představit, kam dál by tohle mohlo vést? A chci si kazit dojem z prvotního příběhu? Nevím. Ještě jsem se nerozhodla, zda dám Leovi a Emmě druhou šanci.

Gabri-88
19.07.2020 5 z 5

Ach, cítím se převálcovaná a ochromená... jak jen to popsat, teď by se mi hodilo trošku talentu jako má Emmi. Vždycky trefit přesně a úděrně. Lea mi občas bylo skoro líto, ale na druhou stranu mě nepřestával bavit, jak jí dokázal prokouknout dřív než ona sama sebe. A jeho emaily v opilosti byly top.
Ten konec je neodpustitelný!! Neříkam, že se to nedalo očekávat, ale úplně mi z toho došel dech a chvíli jsem jen čučela na dokončenou knížku a chtělo se mi plakat.
Četla jsem v originále. A teď mám neodvrátitelnou chuť si přečíst pokračování, jenže ho nemám :( uf

Allena24
25.06.2020 5 z 5

Prima oddechovka. Mně Emmi připadala svá, hubatá a nevěděla sama co chce. Díky tomu se Leo nenudil. Určitě by se mi líbilo i divadelní zpracování. Z komentáře od keny vím, že ve Zlíně se jim povedlo.

mariela.elish
07.05.2020 5 z 5

Zhltla som ju na posedenie, idem hneď na pokračovanie!
Ach ako som sa len v tých mailoch našla... Niečo podobné som pred pár rokmi zažila aj ja..a to som nevedela, že vyšla takáto kniha.

keny
01.04.2020 5 z 5

Mám moc ráda tuto knihu. Byla jsem v divadle ve Zlíně, kde příběh komorně zpracovali a je to pecka. Klidně půjdu znovu a ráda...

Edona
20.03.2020 3 z 5

Dobrý proti severáku je rozhodně chytlavé psaní, přitom je to vlastně taková blbost. Virtuální komunikace muže a ženy, kteří se nikdy neviděli, ale přesto se do sebe zamilovali. Občas je to vtipné, inteligentní, občas na hlavu. Čtení ubíhá, je to zábavné a jiné. Ale ten konec! Proboha, musím si přečíst pokračování.

cukrovka
12.02.2020 4 z 5

Autor měl zajímavý nápad napsat příběh pouze e-mailovou korespondencí. Bylo to hodně čtivé. Dost mě zaujal ten postupný rozvoj virtuálního vztahu dvou zpočátku zcela cizích lidí. Emma mi byla chvílemi dost protivná a nesympatická. Přišlo mi, že neví co chce. Přistihla jsem se, že držím palce Leovi, aby se od ní dokázal odpoutat.

martina5069
06.02.2020 5 z 5

Doba poslechu audioknihy 4 hodiny 24 minut.
Vtipné rozhovory dvou lidí, kteří si díky jedné chybě v napsání adresy dopisují emaily a dohadují se jestli se setkají nebo ne. Mě se to hodně líbilo akorád jsem čekala ůplně jiný konec i když chápu proč to dopadlo jak to dopadlo. Krásně namluvené, poslouchala jsem starší nahrávku a občas měla pocit, jak kdybych slyšela praskání gramodesky.

Dela111
27.12.2019 3 z 5

Tak čtivé až chytlavé a přitom je to taková blbost... ;-) Ono je to vlastně takové šmírování cizí korespondence a to by mělo pobavit... ;-)
Chtěla jsem něco jednoduchého a tak jsem riskla tuto knihu, přestože to není zrovna moje parketa. Ale musím říct, že se to autorovi celkem povedlo. Není jednoduché napsat knihu výhradně formou mailové korespondence a přitom nenudit, naopak udržet stále svižný styl. Je to originální, má to spád, pro čtenářky romantiky ideální odpočinková kniha.

Marcela52
30.10.2019 5 z 5

Příběh dvou zamilovaných, kteří řeší svůj vztah přes internet, je velmi dobře napsaný, nepostrádá humor ani poetiku, takže jsem knihu s chutí přečetla. Jen si říkám, že asi bylo lepší, když jsme objekt našeho zájmu nejprve viděli, a pak se vidělo... Takové erotické jiskření pouze ve virtuální rovině je sice vzrušující, ale tak trochu k ničemu. Pokračování už číst nebudu, docela mi to stačilo, ale věřím, že současná mladá generace si u této knížky přijde na své...

hana8062
20.10.2019 3 z 5

Po nějaké době zase audiokniha. A hned epistolární román. Nevěšte hlavu, taky jsem musela požádat Google o pomoc ;) . Jde o knihu čistě formou dopisů, resp. e-mailů. Emmi se překlepne v adrese a její žádost o zrušení předplatného dostane soukromá osoba. Muž jménem Leo. Tak začne čilá korespondence, vedoucí od poblouznění, zamilovanosti, přes touhu až skoro k posedlosti. S tím jsem celkem v pohodě. Co mě ale skutečně štvalo bylo jejich téma. Neřešili nic jiného, než že chtějí jeden druhého poznat osobně. NIC JINÉHO! A navíc ještě vždy naruby. Buď touží Leo a Emmi chce být rozumná. Nebo se splaší Emmi a Leo myslí, že setkání nemá smysl. V další kapitole totéž a v další? No ano! Zase!!! Máte-li v oblibě nerozhodná jelita, vřele doporučuji. Já jsem skoro vykvetla :) . Oba bych je kousla! Mimochodem, existuje pokračování Každá sedmá vlna.... na přání čtenářů, kteří chtěli víc. Prokrista, mně to asi stačilo. Neboooo možná si ho fakt pořídím, abych zjistila jak si ti dva jantaři vedou :D . 70% za super téma a za dokonalý přednes obou hrdinů. Ale přísahám, že mám poupata!

Osice
09.10.2019 5 z 5

Dnes mi Terry11 připomněla Daniela Glattauera. S touto knihou jsem přišla poprvé do kontaktu před mnoha lety díky scénickému čtení (Listování) na knihovnické dílně v Jičíně. Byl to ohromný zážitek. Pak jsem si knížku musela samozřejmě přečíst celou. Bavilo mě slovní pošťuchování Emmy a Lea, byla jsem napnutá, smála jsem se, byla jsem překvapená, smutná a šokovaná na závěr. Musela jsem si hned přečíst i Každou sedmou vlnu, abych mohla klidně spát:-)

Když jsem měla vybrat a doporučit studentům gymnázia jednu knihu, tak mne hned napadl Dobrý proti severáku, to bylo v roce 2012:-) A když se u nás v knihovně konalo Listování, tak jsem si ho samozřejmě taky nemohla nechat ujít:-)

Knihu jsem darovala mamce k Vánocům a moc mne těšilo ji při čtení pozorovat. Byla do ní zažraná stejně jako kdysi já:-)

TomTomis
24.09.2019 4 z 5

Kniha se čte rychle, svižně. Zaujme jazykem, formou. Vztah dvou lidí přes e-mail. Kam je to zavede. Jak si řeší svoje city, jak se snaží nějak vyhrát zápas rozumu a lásky. Kniha má zajímavý konec. Přemýšlel jsem nad uvěřitelností takové bohaté výměny dopisování. Byli by toho dnešní lidé schopni?

broskev28
24.09.2019 2 z 5

Knihu mi doporučil kamarád (já jemu Murakamiho Hon na ovci). Už tady mi mělo docvaknout, že jsme každý někde jinde, ale budiž.
Přidávám se k těm, kterým příběh připadal místy nudný, nezajímavý, omílající stále dokola totéž. Jakkoli miluju knihu Není zač téhož autora, tomuhle jsem na chuť nepřišla. A přitom tuze ráda píšu maily!
To mi ovšem nabrání "opalečkovat" i ty komentáře, které v knize našly víc než já. Třeba se k ní časem vrátím a pochopím, oč jsem přišla . . .

GabinaT
18.09.2019 5 z 5

Moje oblíbená kniha

tyna_01
05.09.2019 5 z 5

Super oddechové čtení :)

ddkk
02.08.2019 4 z 5

Náhodná a nezávazná e-mailová komunikace dvou neznámých...alespoň zpočátku. Nevědí, jak ten druhý vypadá, kolik mu je, ani to, zda vůbec píše pravdu. Ale jejich virtuální setkávání se stává závislostí. Rozumí si, mají si co psát, neruší je vnější stránka toho druhého. Jejich vzájemná přitažlivost je vlastně také virtuální, svou roli tu hraje tajemno a neznámo. I neukojená zvědavost a dráždivá nelegimita jejich případného osobního setkání, po kterém oba touží, ale kterého se také obávají...Emmi a Leo žijí během svých e-mailových "schůzek" virtuální část svého života, která je vtáhne více, než oba čekali...A nakonec je zradí to jediné písmenko.
Doporučuji.

Analady
28.07.2019 2 z 5

Po posledním skvělém zážitku z audioknihy jsem opět zvolila tuto formu a v případě knihy Dobrý proti Severáku to vidím jako chybu. Co mi asi nejvíc vadilo, bylo to, že dva třicátníky reprodukovali mnohem starší lidé. A to mi vůbec nesedělo. Věřím, že bych z této knihy měla větší požitek, kdybych si ji četla sama. Tento fakt i zvolená intonace mi zkazila dojem z této knihy. Proto ji už víc nebudu hodnotit. Uvidím, jaký dojem budu mít po přečtení druhého dílu.

Pavlína79
06.05.2019 4 z 5

začne to náhodou, pokračuje nevšedností, poté to léčí osamělost a nakonec srdce .... moc se mi to líbilo, nikdo neudělal nic špatně a stejně je špatně úplně všechno