Dobrý proti severáku

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46415/dobry-proti-severaku-gGh-46415.jpg 4.1588

Emmi a Leo 1.

Literatura světová, Humor, Pro ženy
Vydáno · Host

Gut gegen Nordwind · 2008

Počet stran:256
Jazyk vydání:český
Překlad:Iva Kratochvílová
Autor obálky:Martin T. Pecina
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7294-394-4

Kniha Dobrý proti severáku

Osice

Dnes mi Terry11 připomněla Daniela Glattauera. S touto knihou jsem přišla poprvé do kontaktu před mnoha lety díky scénickému čtení (Listování) na knihovnické dílně v Jičíně. Byl to ohromný zážitek. Pak jsem si knížku musela samozřejmě přečíst celou. Bavilo mě slovní pošťuchování Emmy a Lea, byla jsem napnutá, smála jsem se, byla jsem překvapená, smutná a šokovaná na závěr. Musela jsem si hned přečíst i Každou sedmou vlnu, abych mohla klidně spát:-)

Když jsem měla vybrat a doporučit studentům gymnázia jednu knihu, tak mne hned napadl Dobrý proti severáku, to bylo v roce 2012:-) A když se u nás v knihovně konalo Listování, tak jsem si ho samozřejmě taky nemohla nechat ujít:-)

Knihu jsem darovala mamce k Vánocům a moc mne těšilo ji při čtení pozorovat. Byla do ní zažraná stejně jako kdysi já:-)

TomTomis

Kniha se čte rychle, svižně. Zaujme jazykem, formou. Vztah dvou lidí přes e-mail. Kam je to zavede. Jak si řeší svoje city, jak se snaží nějak vyhrát zápas rozumu a lásky. Kniha má zajímavý konec. Přemýšlel jsem nad uvěřitelností takové bohaté výměny dopisování. Byli by toho dnešní lidé schopni?

broskev28

Knihu mi doporučil kamarád (já jemu Murakamiho Hon na ovci). Už tady mi mělo docvaknout, že jsme každý někde jinde, ale budiž.
Přidávám se k těm, kterým příběh připadal místy nudný, nezajímavý, omílající stále dokola totéž. Jakkoli miluju knihu Není zač téhož autora, tomuhle jsem na chuť nepřišla. A přitom tuze ráda píšu maily!
To mi ovšem nabrání "opalečkovat" i ty komentáře, které v knize našly víc než já. Třeba se k ní časem vrátím a pochopím, oč jsem přišla . . .

GabinaT

Moje oblíbená kniha

tyna_01

Super oddechové čtení :)

ddkk

Náhodná a nezávazná e-mailová komunikace dvou neznámých...alespoň zpočátku. Nevědí, jak ten druhý vypadá, kolik mu je, ani to, zda vůbec píše pravdu. Ale jejich virtuální setkávání se stává závislostí. Rozumí si, mají si co psát, neruší je vnější stránka toho druhého. Jejich vzájemná přitažlivost je vlastně také virtuální, svou roli tu hraje tajemno a neznámo. I neukojená zvědavost a dráždivá nelegimita jejich případného osobního setkání, po kterém oba touží, ale kterého se také obávají...Emi a Leo žijí během svých e-mailových "schůzek" virtuální část svého života, která je vtáhne více, než oba čekali...A nakonec je zradí to jediné písmenko.
Doporučuji.

Analady

Po posledním skvělém zážitku z audioknihy jsem opět zvolila tuto formu a v případě knihy Dobrý proti Severáku to vidím jako chybu. Co mi asi nejvíc vadilo, bylo to, že dva třicátníky reprodukovali mnohem starší lidé. A to mi vůbec nesedělo. Věřím, že bych z této knihy měla větší požitek, kdybych si ji četla sama. Tento fakt i zvolená intonace mi zkazila dojem z této knihy. Proto ji už víc nebudu hodnotit. Uvidím, jaký dojem budu mít po přečtení druhého dílu.

Pavlína79

začne to náhodou, pokračuje nevšedností, poté to léčí osamělost a nakonec srdce .... moc se mi to líbilo, nikdo neudělal nic špatně a stejně je špatně úplně všechno

TIP: Máte rádi Databázi knih?

rakouská literatura milostné romány

Daniel Glattauer