Dobrý proti severáku

Dobrý proti severáku https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46415/bmid_dobry-proti-severaku-gGh-46415.jpg 4 751 202

Emmi a Leo série

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy
Vydáno: , Host

Gut gegen Nordwind , 2008

Anne Leyyd
08.03.2014 5 z 5

Tahle kniha je vážně skvělá a děkuji Madeleine z blogu Cz-books, že mě k jejímu přečtení inspirovala!

Opravdu velice originální, neotřelý příběh vyprávěný JEN a ZÁSÁDNĚ pomocí e-mailů. Utíká neskutečně rychle, je svižný, vtipný. Navodil mi skvělou náladu a opravdu jsem se nemohla přestat usmívat :-)

Hlavní postavy jsou skvěle promyšlené, styly jejich psaní odlišné, takže nehrozí, že byste si je spletli. Jejich stránky a povahu odhalujete postupně, což je skvělé, jelikož vás mohou překvapit – což se u mě STALO!

Příběh sám je ve své podstatě prostý, přesto má punc novoty, něčeho neznámého, co jsem ještě nikdy nečetla a co jej činí ve své podstatě tak NOVÝM a NEOKOUKANÝM.

Pokračování si MUSÍM přečíst co nejdříve, jelikož ten konec! No to je o nervy! Opravdu vřele doporučuju všem, kdo mají rádi humor, romantiku, originální postavy. Určitě nebudete zklamaní, navíc se knížka čte skoro sama ;-)

5 hvězd plně zasloužených.

magnolia
25.02.2014 3 z 5

Tak váhám, bylo to hodně zajímavé, místy vtipné i s určitým napětím, takže jsem četla a četla. Občas mě hrdinové svým chováním dost rozčilovali, jednou Emma podruhé zas Leo, což byl možná záměr autora. Ale asi jsem ovlivněná přečtením pokračování, po kterém už jsem z toho dopisování byla dost unavená. Když to srovnám s jinými knihami, tato mě zase tolik nezasáhla, tak proto 3*

Aneleh
20.02.2014 5 z 5

Kniha složená ze samých e-mailů mě velmi zaujala, už jen ze zajímavosti, zda se lze zamilovat, když si pouze píšete s někým, koho jste v životě neviděli. Samozřejmě je to možné, sama jsem psaním na skype získala několik přátel, s kterými si píši už dlouhá léta a s některými se i setkávám a určitě spousta lidem se to v dnešní počítačové době stává. Lidé se vlastně hodně často seznamují přes internet a jistě tak vzniklo už spousta hezkých vztahů. Proč by nebylo možné zamilovat se do slovíček, který vám ten druhý píše? Vždyť to samé se vlastně děje i v osobním setkání a nezáleží příliš na tom, jak ten druhý vypadá. Příběh nás vlastně přesvědčuje o tom, že duševní porozumění je pro člověka nejdůležitější k tomu, aby se zamiloval. Ovšem pouze virtuální život nikoho asi neuspokojí, a tak je třeba přenést se do reality, tedy uskutečnit vzájemné setkání. Hned se pouštím do druhého dílu, abych zjistila, zda se to Emmi a Leovi nakonec podaří. Spisovatele obdivuji, píše perfektním způsobem, kterému neschází napětí ani vtip a jež nás nutí k zamyšlení.

Neri
08.02.2014 5 z 5

Byla jsem trochu skeptická, když jsem knihu začala číst, celé se mi to nezdálo jako ten příběh, který by mě mohl oslovit. Ale oslovil a pohltil. Přečtla jsem na jeden zátah, je to milé, úsměvné, místy smutné, ale pro mě vlastně i docela pozitivní. Řekla bych, že kniha je potvrzením starého a dobrého hesla o tom, že méně je někdy více a že se bez zbytečného kýče a tisíců tónů růžové barvy dá stvořit opravdu dobrý, moderní, milostný román.

bookcase
04.02.2014 5 z 5

První díl jsem četla až jako druhý v pořadí, ale to nevadí. Konverzace mezi Emmi a Leem je vtipná a zábavná. Kam až může zajít jeden překlep? Doporučuju

valda
02.02.2014 4 z 5

Epistolární román, kde místo dopisů jsou e-maily. Dva lidi omylem naváží kontakt přes e-maily a pomalu se mezi nimi buduje komplikovaný vztah. Vůbec se nedivím tomu, že se jedná o bestseller. Kniha je napsána dost čtivě, zábavně. Pro mě se jedná hlavně o studii právě takové e-mailové komunikace. Tzn. co lidi od vztahu přes e-maily očekávají a jaká je realita. V tomhle směru je kniha výborná, a nabízí spoustu témat k zamyšlení. Spíš bych to ale viděl na povídku, protože v rozsahu 250 stran obsahuje nejmíň polovinu děje, který mi přišel nezajímavý, celkem zbytečný, nebo trochu moc červená knihovna, které nejsem moc fanda. I tak se ale kniha čte velmi dobře a třeba pro divadelní zpracování je jako dělaná.

wiana82
04.01.2014 4 z 5

Já se výborně bavila....dobrý nápad, čtivé a ten konec mě samozřejmě hned navnadil na přečtení druhého dílu...

Lilu_
09.11.2013 4 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně, jen jsem ji zvědavě prolistovala a začalo mě zajímat, o čem je, tak jsem začala číst.... a půjčila domů... a je dobrá, doporučuji přečíst:-) Už se těším na až si půjčím pokračování...

Mlha
02.11.2013 5 z 5

Ke knize jsem přistupoval spíš s despektem. O to příjemnější překvapení jsem zažil. Výborně popsané sblížení dvou lidí prostřednictvím mailů, plné zajímavých myšlenek. Krásná slovní ekvilibristika.

mishulda
29.10.2013 4 z 5

Zajímavě psaný román. Člověka nutí číst stále dál a dál, jak se víc a víc nabourává cizím lidem do soukromí. Ovšem asi po stopadesáti stranách začíná být poměrně nudný. Knihu jsem nicméně dočetla, ač s přemáháním, protože mě zajímal konec, který se ale příliš nelišil jednoduchostí od celé knihy.

stanza
22.07.2013 5 z 5

Romám v dopisech s tajemným názvem a překvapivým koncem čte se rychle a hladce. Jdu do pokračování a doufám že mě nezklame.

syvritos
16.07.2013 5 z 5

Začala jsem ráno v tramvaji a jak jsem se těšila, až skončím v práci a budu pokračovat v knížce.....

Terry11
13.07.2013 5 z 5

Už dlouho jsem nebyla nějakou knihou tak nadšená! Strašně se mi to líbí. Styl autora je naprosto dokonalý, Umí si tak hezky hrát se slovíčky. Pěkně vykreslil charaktery obou postav, Leo je mnohem jemnější, líbí se mi, jak kolikrát Emmu pěkně, ale přitom diplomaticky sekne, jak jí oplácí její přehmaty, ale přesto zůstává kavalírem. Jeho opilecké dopisy by chtěla dostávat každá ženská, myslím. Ten závěr byl nečekaný a pro mě zničující. Uklidnilo mě až zjištění, že napsal pokračování.

lusila
25.06.2013 3 z 5

Ako oddychovka na pobavenie celkom fajn.

Izu
15.06.2013 5 z 5

Skvělá kniha,nemohla jsem se od ní odtrhnout.Těším se na pokračování.

hanap
08.06.2013 3 z 5

Tuto knihu znám pod názvem "Dobrý proti severáku", zajimavý nápad napsat příběh dvou lidí formou emailové korespondence.Hned jsem navázala i druhým dílem .Dobrá oddechováčetba. Doporučuji.

Firefox4
29.05.2013 3 z 5

Forma zajímavá, ale dalo se z ní vytěžit mnohem víc... klasické téma manželské únavy a stereotypu a zamilování se do fantazie a vlastních představ mi trochu zavání červenou knihovnou...Ale dávám tři hvězdy za zajímavý nápad a Každou sedmou vlnu si přečtu... tentokrát s pocitem, že nemám očekávat velké dílo, ale prostě příjemné počtení...

Liyz
21.05.2013 3 z 5

Keď som túto knihu otvorila, už som ju nezavrela. Zaujímavý nápad napísať príbeh prostredníctvom mailovej komunikácie. Hlavne som konečne nenašla žiadne zbytočné opisy. A napätie medzi hlavnými postavami ma udržalo v pozornosti až do konca. Ten síce mohol vypáliť trošku inak, ale autorovi nič nevyčítam. Ak by to skončilo podľa mojich predstáv, asi by sa mi to zdalo ako klišé...

Síce v knihe nie je nič hlboké, môjmu vtedajšiemu rozpoloženiu a túžbe po oddychovom čítaní, táto kniha poslúžila veľmi vhodne.

cessy
13.05.2013 2 z 5

Celkom nerozumiem dôvodu označenia tohto výtvoru za medzinárodný bestseller. Ani dôvodu jeho údajného prekladu do vyše 30 jazykov. A už vôbec nie vysokým pozitívnym hodnoteniam od čitateľov. Úprimne, bolo to dosť plytké, hlúpe, infantilné, bezpointové, podpriemerné. V knihe nebol snáď jediný moment, ktorý by ma zaujal, udržal v napätí, prekvapil, niečo mi priniesol. Pri čítaní som sa cítila ako znudený úradník, ktorý má za úlohu cenzúrovať súkromnú poštu sledovaných cudzích ľudí, pričom sú mu absolútne ukradnutí. Našťastie kniha má málo strán a veľké písmená, takže strata času, ktorý som jej venovala nie je až taká citeľná.

evasamankova
13.05.2013 5 z 5

Úžasně vtipná a romantická kniha. Avšak žádná červená knihovna. Díky autorově stylu vyprávění a vyjadřování také velmi inteligentní kniha. Nemůžu jinak než hodnotit naplno, dát do "doporučených" a sáhnout po pokračování.