Ztracená, temná a znuděná (komiks)

Ztracená, temná a znuděná (komiks) https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29181/bmid_ztracena-temna-a-znudena-komiks-Q63-29181.jpg 3 124 20

Emily Strange série

Emily Strange je záhadná a divná postava podrývající autority, v jejíž blízkosti vždycky najdete černé kočky, extrémní zážitky a nevyčerpatelnou inspiraci. U jejích podivně obutých nohou jí bude brzy ležet veškeré lidstvo. Je nezávislá, rebelská a mystická. Přijměte do svých srdcí Emily a ona vám za to nabídne nezapomenutelné zážitky. A navíc to je Emily 3x jinak a v jednom balení – ztracená, temná a znuděná!... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Albatros (ČR)

Emily The Strange , 2005

holkazbrooklynu
22.03.2022 2 z 5

Skvěle ilustrovaná grafická novela. Příběh je pro nenáročné čtenáře, je to temné a pochmurné. Dobré pro začátečnáky s komiksy.

AlicaN
06.12.2021 3 z 5

oveľa temnejšia kniha ako ostatné, ilustrácie skvelé, nejde ale o príbeh skôr o útržky...

sgjoli
21.01.2020 2 z 5

Po grafické stránce se mi to celkem i líbilo, bavila mne ta kombinace barev, je to vskutku temné - což odpovídalo i náladám hlavní hrdinky Emily. Ale co se příběhu týče, je to teda solidní slátanina. Autoři přeskakují od jednoho motivu k druhému a kde nic, tu nic. Děj to nemá takřka žádný, je to jen splácanina jakýchsi nesourodých maleb, kreseb či skečů o tom, jak se depresivně naladěná Emily brutálně nudí a přemýšlí nad smrtí a dalšími makabrózními věcmi. Většinu knihy jsem si přitom říkala, co ti autoři sakra berou za drogy, že z toho vznikl tenhle komiks. Něco tak děsně divného jsem už dlouho neviděla. :-D

Kate18
22.12.2019 3 z 5

Emily je vážně divná. Má ráda temné věci a hlavně Marylina Masona! Neustále ji doprovází pár černých koček.

Jaehyun
11.09.2019 5 z 5

Jelikož mám Emily Strange ráda tak jsem z téhle knihy byla nadšená. Četla jsem ji asi 100x a neomrzela mě. Nádherné ilustrace a prostě je to můj styl.

SydBarrett
04.05.2019 4 z 5

Skvělá knížka s krásným zpracováním, dokonalýma hláškama, dokonalým vším, navíc správně temná. Strhávám hvězdičku za to, že to nemá vůbec žádný děj.

Sajmoonek
03.01.2019 4 z 5

Emily je prostě moje "soul mate" a s tím se nedá nic dělat. I když je to čtení spíš pro děti, mě to neuvěřitelně bavilo, o to víc, že jsem se s ní mnohdy dokázala ztotožnit. A o grafickém vzhledu komiksu ani nemluvě, to byla pastva pro oči!

degenerator1
11.07.2018 5 z 5

Vždycky jsem chtěla být jako Emily ovšem....jsem spíš extrovertního rázu, knížka vás strhne svými ilustracemi a čtyři kočičáci Mystery, Miles, Sabath, NeeChee potěší srdíčko každého milovníka koček zkrátka hledáte-li nekonvenčnost v hmatatelné podobě sáhněte po tomhle komiksu :D

tsal
24.03.2018 3 z 5

Tenhle komiks je vizuální pecka, která vás vymáchá v temnotě a depresi jako málo co jiného. V prezentaci depresivně hororového stylu do toho šlape na plno a nenechává si nic na příště. Třešničkou na dortu jsou i mnohé odkazy na popkulturu temnějšího a divočejšího rázu, z nichž jsem bohužel mnohé nejspíš nepostřehla. Doposud tedy dobré.

Co tím ale chtěl autor říct? A tady to jde do kopru. Komiks nemá příběh, nemá ani žádnou osnovu, nijak se nevyvíjí. Jde jen o hromádku střípků a epizodek bez ladu a skladu naházených na jednu hromadu. Trochu také váhám, kdo je cílová skupina. Infantilnost vyprávění (je-li co vyprávět) to táhne maximálně na děti dvanácti let. Ale ty sotva ocení násilí, děsivou atmosféru a hlavně odkazy na skupiny, se kterými budou do kontaktu přicházet spíše starší čtenáři. V závěru tak vzniká prapodivná neurčitá směs ve vizuálně vymazleném balení.

Aneliss
24.08.2015 3 z 5

Něco úplně jiného než Emily v knižní podobě. Snad ztělesnění Regerova pubertálního snu; na hlavu postavený svět, kterému dominuje třináctiletá dívenka, kočky, hudba jako Led Zeppelin, AC/DC nebo Marilyn Manson, mystika a anarchie. Pokud se neangažujete v emo subkultuře nebo nejste na svět naštvaný teenager, tenhle komiks pro vás rozhodně není.

BojácnéKuře
16.01.2015 5 z 5

Úžasný komiks! :D Emily je prostě nejlepší!

psokůň
26.10.2014 3 z 5

V knihách mi přišla Emily jako celkem obyčejný,sice geniální,člověk.Ale v komikse je mi až nesympatická."Jo já jsem ta Emily,klaňte se mi!"Prostě pan Reger trochu tlačil na pilu..........škoda.Ten příběh o Ztrátexu je perfektní i ty inzeráty,ale ten komiks je celkově..nic moc

jajaja136
31.12.2013 5 z 5

Komiks se mi líbil a vůbec jsem se u něho nenudila.

Pavlína 13
11.07.2013

Ach nudné,a navíc blbě barevně provedené.Té červené a černé tam tolik dávat nemuseli.

pikilo
29.06.2013

Nudný komiks o nudě... to na to jiného říct. Jediné plus je super grafické provedení.

janha
17.11.2012 2 z 5

Černým humorem nasáklý komiks, výrazná stylizace. Chvíli zábavné, chvíli trošku samoúčelné. Sarkastická reflexe, která se asi dobře prodává.

Locika
14.09.2012

Knížku jsem ani nedočetla...

Nina
13.05.2012 3 z 5

Zajímavě nakreslené, ale jinak dost o ničem...škoda.

studentik
16.01.2012 5 z 5

Knížka mi vyrazila dech svými detektivními vlohy :). Doporučuji.

Petrvs
01.04.2011 2 z 5

(Rádo by) punkový komiks, který je určen podle mého názoru nejvíc pozérům. Humor je křečovitý a až úporně punkový a příliš se tlačí na pilu "přejměte kult osobnosti Emily". Asi nejsem vhodná cílová skupina...

Robert Reger
americká
2009  77%Ztracené dny
2009  68%Ztracená, temná a znuděná (komiks)
2011  81%Divná a divnější
2012  84%Temno