Emilovy skopičiny

Emilovy skopičiny

Emil je kluk jako buk, je mu pět let a je to pěkný divoch a paličák. Vypadá sice roztomile - modré oči, buclaté červené tvářičky, světlé kučeravé vlasy - úplný andílek! Ale ve švédské vesničce Lönneberze není jediného človíčka, který by neznal rošťáka Emila a který by se neobával jaho vykutálených kousků. A všichni také dobře vědí, že počet dřevěných panáčků vyrovnaných na poličce v truhlárně Emilova tatínka už přesáhl stovku. Když totiž Emílek něco provede, sedí za trest v truhlárně, přemýšlí údajně o svých prohřešcích a přitom zručně vyřezává legrační panáčky. Skutečně ovšem přemýšlí o nových skopičinách. Všech sto se jich do této knížky opravdu nevešlo, ale ty nejpodařenější v ní zaručeně jsou!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27121/emilovy-skopiciny-27121.jpg 4.563

Emil i Lönneberga, Nya hyss av Emil i Lönneberga

Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Taťka Hraboš

Výborná knížka - z pohledu našich synů ještě lepší než Pipi nebo Děti z Bullerbynu. Kromě toho, že tu hlavním hrdinou je kluk, je tu i více akce a humoru (manželka poslouchala taky a děti ji místy musely okřikovat, ať se tak neřehtá, že je to ruší při poslechu :-))

mot33
27.06.2017

Astrid L. mám rád a ta toto v knize splněje co Elim dokáže vymyslet za skopičiny.Docela jsem se dost pobavil.

MOu598
24.05.2017

Četla jsem v březnu 2007. Podle mých poznámek:
Stejný text vyšel i pod jiným názvem - jiný překlad, jiné vydání, jiné ilustrace.
Hezky se čte, příhody, které se mohou na venkově stát. Emilovy rošťárny jsou vlastně dokladem Emilovy chytrosti.

carcassonna
29.06.2016

Super kniha!!! vrelo odporúčam každému rodičovi, ktorý zháňa niečo pre deti - či už si to budú chcieť čítať samé alebo im to budete čítať vy. U nás zatiaľ čítam ja a bavilo ma to, sú to vtipné, poučné, ale pritom veľmi jednoduché príbehy, s ktorými sa dá ľahko stotožniť...u nás až tak, že syn chcel ísť Emila osobne vyhľadať do Lonnebergy, chcel čapicu a aj drevenú pušku,akú má Emil :-)
Od Astrid Lingrenovej máme väčšinu kníh a všetky sú rovnako pútavé a dobré.

Ada23
25.03.2015

Krásná kniha, hodně jsme se s dcerou nasmály.

Always a reader
29.10.2014

Její knížky mám ráda. A četla si je i moje maminka.

nerusa
05.05.2014

Úžasná kniha z pera oblíbené autorky, já i děti její knihy milujeme.

nikolryskova
14.03.2013

Když jsem byla malá, knihu jsem si stále četla. Mohla jsem se u toho uřehtat smíchy, ta kniha opravdu nemá chybu :-D

Žanek
07.01.2013

Super kniha pro děti.
Malá se mohla uřehtat,když jsme ji četly :)

malen
01.09.2011

Tuto knihu , ale pod názvem Emil Neplecha, jsem milovala jako malá. Teď jsem ji koupila synovi a mohli jsme se uválet smíchy , hlavně při 1.příběhu. Když chci pobavit kámošky při kafe, tak jim z toho předčítám.