Emil Běžec 00:10

Emil Běžec 00:10 https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270784/bmid_emil-bezec-00-10-nLC-270784.jpg 4 188 57

Chcete vědět, jak žil člověk, který objevil to, pro co byl stvořen, a dělal to? Pokud ano, pak je pro vás odpovědí první ucelený životopis legendárního běžce Emila Zátopka.Vypráví o jeho dětství v početné rodině, o mládí v baťovském Zlíně, o době, kdy se u nás rodil běžecký sport, o respektovaných soupeřích i přátelích, o armádě a disciplině, o manželství a také o politice. Ale především a stále o běhání. Kniha je připomenutím osudu člověka, kterému se jako jedinému atletovi v historii světového běžeckého sportu podařil zlatý hattrick na olympijských hrách v roce 1952. Je potvrzením toho, že pokud děláte cokoliv na sto procent, není možné, abyste neuspěli, i když zrovna nezískáte olympijské zlato. A pod zátopkovským heslem Nemůžeš? Přidej! je také inspirací k amatérskému běhání nás všech.... celý text

stanza
24.07.2021 5 z 5

Také jsem poslouchala v podání skvělého Ivana Trojana. A byla to dobrá volba. Svéhlavý Emil z Kopřivnice dokázal to co se nepodařilo žádnému jinému sportovci a už asi ani nepodaří. Jeho pile, odhodlanost, vytrvalost , skromnost, lidovost mě nepřestává udivovat. Životopisy Pavla Kosatíka mám ráda vždy objevím nové informace a nemohu nikdy zapomenout kolika lidem bývalý režim ublížil a zneužil je ke svému prospěchu.

Sova15
05.07.2021 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, čtenou Ivanem Trojanem. Příběh se mi líbil, doplnil mi některá neznámá místa. Autentické nahrávky se mi líbily, ale byly mnohdy zařazany v jiném čase, než právě probíhal děj. Děkuji panu Kosatíkovi, že nám pomohl si připomenout legendu našeho sportu.

Isew
21.05.2021 3 z 5

Emil - běžec - Zátopek. Poslouchala jsem audioknihu načtenou Ivanem Trojanem. Dobové vyprávění samotného Emila mě většinu času rušilo. Přišlo mi, že bylo násilně naroubované do četby, aby to bylo "zajímavější". Nebylo. Vyprávění Emila často nekorespondovalo s dějem, který vyprávěl Ivan Trojan. Bylo to matoucí. Na milost jsem vzala dobový záznam v poslední části, kdy Emil vyprávěl o revolucích a zlobě. To bych podepsala v plném rozsahu. V roce 1968 byl velmi odvážný. Jenže komunisté znovu dokázali, co jsou zač a člověka, který by byl v jiných státech vynášen do nebes, zničili a natrvalo zlomili. Poslední kapitola, jak s ním komunisti zametli, byla velmi smutná. Ani po roce 1989 už to nebyl ten Emil, kterého obdivoval celý svět. Bál se říct, co si myslí. Bál se, že se komunisti znovu vrátí k moci a znovu s ním zametou. Konec jeho života nebyl šťastný. Co k tomu říct: "Komunismus je svinstvo a komunisti jsou svině." - omlouvám se za vulgarismus, je to citace a já s ní naprosto souhlasím.

ajasin
12.05.2021 4 z 5

Emil Zátopek – člověk, který tak rád běhal, až se v tom stal nejlepším. Poslouchala jsem audio, které je na rozdíl od knihy obohaceno rozhlasovými záznamy. Jak z rozhovorů s panem Zátopkem a jeho manželkou, tak i archivními komentáři ze závodů.

Kerberos
22.04.2021 4 z 5

Životopis Emila Zátopka byl velmi poučný ,poslouchala jsem audioknihu namluvenou Ivanem Trojanem, což samo o sobě je záruka kvality. Vyprávění je proložené autentickými rozhlasovými reportážemi.

DuchDoby
15.04.2021 3 z 5

"Jak dlouho ti to potrvá, aby ses připravil na světový rekord?"
"No, tak 14 dní.".....a po čtrnácti dnech dal ty rekordy dva. Neskutečný.

Čtivá kniha od které jsem asi nic moc nečekal. Překvapivě jsem dostal příběh rekordmana, který neřešil, poměrně nezodpovědně, režim a dělal co se mu řeklo.
Jak to tak bývalo, komunistický režim se mu odvděčil. A tak se stalo, že se zlatý olympionik začal utápět v alkoholu.
Dostal jsem příběh člověka, který dokázal nemožné. Příběh, který umí napsat jen samotný život.

domihruzkova
08.03.2021 5 z 5

Kniha o neuvěřitelném celoživotním odhodlání a píli pokorného člověka, který dělal to, co miloval a snažil se to dělat nejlépe.

PavlaTr
31.01.2021 5 z 5

Pěkná kniha . Emilek byl prostě běžecký bůh !!!

babystar
22.01.2021 3 z 5

Poslouchala jsem jako audio, kde byla četba proložena autentickými ukázkami z rozhovorů s Emilem i Danou Zátopkovými. Jejich život znám z jejich vlastních vzpomínek, které jsem četla jako dítě, protože jsem z generace, která Zátopka milovala. Nelíbily se mi autorovy vývody o politických názorech pana Zátopka. Člověk, který neprožil ani rok 1948, ani 1968, by neměl posuzovat a ani odsuzovat chování lidí v tehdejší době, protože ví houby o tom, na základě jakých životních zkušeností tak jednali. Hoď kamenem, kdo jsi bez viny!

Faither
18.01.2021 4 z 5

Zajímavá osobnost a fenomenální běžec, který prožil život ve velmi problematické době. Škoda, že byl životopis tak krátký. Většina kapitol by zasloužila větší detail. (Audiokniha)

schillerter
29.12.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek i s autorovým věnováním. Líbí se mi, jak je zpracována i napsána. Ráda jsem si po dlouhé době přečetla knihu z úplně jiného prostředí a žánru, než na jaký jsem zvyklá a který se mi líbí.

Crozz
19.11.2020 5 z 5

Super napsáno, poslech audio verze, je to takový hold běžecké legendě.

Jessica007
13.10.2020 5 z 5

Pěkná kniha. Dozvěděla jsem se toho opravdu dost o Emilu Zátopkovi. Navíc v této době jsem díky ní přišla na úplně jiné myšlenky.

1amu
13.07.2020 4 z 5

Je zajímavé kolik lidí prošlo baťovským Zlínem. Mluvil jsem s některými a kupodivu nikdo si na ta léta nestěžoval. Vesměs říkali, že se tam mnohému naučili, někteří na ta léta vzpomínali celý život.
Emil Zátopek tam začal cíleně běhat, ještě k tomu pod odborným vedením. Postupem času se vypracoval až "do sportovního nebe".
Obdivuji autorův široký záběr ve výběru osobností, o kterých bude psát.
Ovšem chybí mi tam jeden, který také prošel baťovským Zlínem. Oč méně sportoval, o to více se zajímal o levý směr politiky. V té skončil "jako kůl v plotě".

jaroiva
26.06.2020 3 z 5

Špatně se mi porovnávají životopisy různých dvou osob, ale musím. Čáslavské životopis se mi prostě líbil víc. Možná byl Zátopek opravdu tak moc dokonalý, určitě úžasná osobnost, ale působilo to na mě už až neskutečně.
Určitě si ale přečtu od autora nějaký další životopis.

Marcela52
05.03.2020 5 z 5

Životopisné knihy Pavla Kosatíka čtu velmi ráda a také tentokrát jsem si "početla". Život běžecké legendy, kterou Emil Zátopek rozhodně je, byl velmi zajímavý a určitě dalo autorovi dost práce shromáždit všechna podstatná fakta, takže smekám nad precizností , s kterou se toho zhostil. Kniha je mimo jiné také velmi čtivá a text je proložen řadou unikátních černobílých fotografií, takže i po této stránce mimořádný čtenářský zážitek. Doporučuji k přečtení hlavně mladší generaci, která si asi ani nedovede představit, jaké podmínky měli sportovci poválečné generace, a přesto podávali výkony, které nebyly ani v dnešní době překonané.

TerkaJK
09.11.2019 3 z 5

Kniha, která představila a popsala život (podle mě) nejlepšího běžce... Nakonec i pozdě doceněného běžce u nás. Jsem moc ráda že jsem si přečetla tuto knihu, a konečně zjistila jak to bylo, když získal 3 zlaté medaile na olympiádě... a taky jaký to byl neúnavný dříč....

Pavlína79
15.08.2019 3 z 5

Měla to být kniha o Emilovi jako běžci a to je, jeho rodinný život nebo život po skončení kariéry zde téměř není. Byl to zajímavý člověk a geniální běžec a to kniha, bez zbytečných příkras, ukazuje.

swon
12.08.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem si uzila s prijemnym hlasem Ivana Trojana v audio verzi, i proto se mi zda, ze ve svem hodnoceni budu shovivavejsi.
Obsahove je to takove...no, rychle...vystiznejsi vyjadreni me nenapadlo. Obzvlast vypraveni o zivote po roce 1968 a posleze po 1989 je vmestnan do posledni kapitoly. Az to skoro vypada, ze 30 let zivota zil Emil Zatopek ve vzduchoprazdnu.
Nemohu se tak ubranit dojmu, ze by si toto udobi jeho zivota zaslouzilo podrobnejsiho popisu.

ADE138
05.08.2019 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu, text čte Ivan Trojan, ale je doplněná rozhlasovými nahrávkami ať už samotného pana Zátopka nebo rozhlasovými reportážemi ze závodů. Poslouchalo se skvěle...když Zátopek začal zpívat Ej tak som si pomyslel....to nemělo chybu ;) Nevím jak knihu, ale audio knížku mohu doporučit